Опастности при теглене на кредит

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2016, 16:38

Щеше да е хубаво, ама уви. :mrgreen:
Все пак важното е когато се тегли кредит, според мен да се говори с човек, който разбира от сметки, дори и било с обикновен счетоводител. Освен чисто математическата страна, има поглед над такъв тип документи, важното е да се търси помощ от някой, дори и това да значи малко повече пари отгоре, за да може да се направи най-добрия избор и най-добрата договореност. :-|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот irka » 23 Фев 2016, 12:12

rabotnata pchela написа:Щеше да е хубаво, ама уви. :mrgreen:
Все пак важното е когато се тегли кредит, според мен да се говори с човек, който разбира от сметки, дори и било с обикновен счетоводител. Освен чисто математическата страна, има поглед над такъв тип документи, важното е да се търси помощ от някой, дори и това да значи малко повече пари отгоре, за да може да се направи най-добрия избор и най-добрата договореност. :-|


Хората масово не могат да си направят сметката и затова в един момент нещата излизат извън контрол и им става непосилно покриването на заемите.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Rali_hr » 08 Мар 2016, 16:29

irka написа:
rabotnata pchela написа:Щеше да е хубаво, ама уви. :mrgreen:
Все пак важното е когато се тегли кредит, според мен да се говори с човек, който разбира от сметки, дори и било с обикновен счетоводител. Освен чисто математическата страна, има поглед над такъв тип документи, важното е да се търси помощ от някой, дори и това да значи малко повече пари отгоре, за да може да се направи най-добрия избор и най-добрата договореност. :-|


Хората масово не могат да си направят сметката и затова в един момент нещата излизат извън контрол и им става непосилно покриването на заемите.

Интересно ми е ти какво би посъветвала Irka, да не се теглят кредити, щото видиш ли хората не разбирали. Предполагам, че живееш в жилището, оставено я от мама, я от тати, или още живееш със свекървата. Ако за теб това е прекрасен живот да си под един покрив 3 поколения, то нормалните хора предпочитат да си знаят мястото и къщата, това става с кредит !
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот qwerryyy » 08 Мар 2016, 17:14

При мама е най-сигурно, нали знаете. :lol: :lol: :lol: На топличко, мама готви, чисти, сметките плаща, що л и пък да се отделяме да си плащаме сами, яяя :) Кредити бла бла!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот penelopa » 10 Мар 2016, 17:26

Rali_hr написа:
irka написа:
rabotnata pchela написа:Щеше да е хубаво, ама уви. :mrgreen:
Все пак важното е когато се тегли кредит, според мен да се говори с човек, който разбира от сметки, дори и било с обикновен счетоводител. Освен чисто математическата страна, има поглед над такъв тип документи, важното е да се търси помощ от някой, дори и това да значи малко повече пари отгоре, за да може да се направи най-добрия избор и най-добрата договореност. :-|


Хората масово не могат да си направят сметката и затова в един момент нещата излизат извън контрол и им става непосилно покриването на заемите.

Интересно ми е ти какво би посъветвала Irka, да не се теглят кредити, щото видиш ли хората не разбирали. Предполагам, че живееш в жилището, оставено я от мама, я от тати, или още живееш със свекървата. Ако за теб това е прекрасен живот да си под един покрив 3 поколения, то нормалните хора предпочитат да си знаят мястото и къщата, това става с кредит !


Не знам за Ирка, но аз като съм разделена с мъжа ми, живея на квартира с детето и не съм нито при мама, нито при свекърва. Не бих рискувала да тегля кредит засега, макар че някои ще кажат където наем там и плащане на вноска по кредит.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот miron » 27 Май 2016, 14:10

penelopa написа:
Rali_hr написа:
irka написа:Хората масово не могат да си направят сметката и затова в един момент нещата излизат извън контрол и им става непосилно покриването на заемите.

Интересно ми е ти какво би посъветвала Irka, да не се теглят кредити, щото видиш ли хората не разбирали. Предполагам, че живееш в жилището, оставено я от мама, я от тати, или още живееш със свекървата. Ако за теб това е прекрасен живот да си под един покрив 3 поколения, то нормалните хора предпочитат да си знаят мястото и къщата, това става с кредит !


Не знам за Ирка, но аз като съм разделена с мъжа ми, живея на квартира с детето и не съм нито при мама, нито при свекърва. Не бих рискувала да тегля кредит засега, макар че някои ще кажат където наем там и плащане на вноска по кредит.


Ами ти кажи, като остаряваш все повече, един ден как си мислиш, че ще си ? Пенсионерка под наем? :) да ти имаме голямата пенсия, айде кажи как се купува жилище без да си взел кредит? Кое е толкова страшното, когато не успееш да си изплатиш апартамента го продаваш преди да го продаде банката, даваш си парите по кредита и дориостава за теб, не по-различно от това, да живееш под наем, с тази разлика, че в единия случай МОЖЕ и да успееш да си осигуриш жилище за постоянно.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот iwoni » 27 Май 2016, 14:21

Не знам как сама жена например с 600-700 лв. заплата може да плаща такса за ипотека, да покрива разходите си и да отглежда сама дете може да се справи. Понякога заплата от 500 лв. е горната граница в някои райони на България и ако взимат толкова, пак добре. Хора със собствено жилище трудно се оправят с такава сума. А и най-често те са клиентите на бързите кредити и лихварите.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2016, 10:26

iwoni написа:Не знам как сама жена например с 600-700 лв. заплата може да плаща такса за ипотека, да покрива разходите си и да отглежда сама дете може да се справи. Понякога заплата от 500 лв. е горната граница в някои райони на България и ако взимат толкова, пак добре. Хора със собствено жилище трудно се оправят с такава сума. А и най-често те са клиентите на бързите кредити и лихварите.

Ама то всеки се разполага, според възможностите си. Има и по-ниски кредити и т.н. ще си намери втора работа, ако трябва. За съжаление е трудно, но подобни неща не се правят без кредит. Ако няма друг избор каква е по-добрата алтернатива, според теб!?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот Alex_mor » 09 Юни 2016, 12:17

Понякога избор няма, опасностите идват, ако се изтеглят пари от места от типа на Easycredit, където лихвите са убийствени. Ако се изтеглят от банка, то проблемите са по-малко. Не знам какъв е тоя страх от кредити, никой не иска да взема нищо на кредит, но понякога се налага. Особено за по-големите покупки. Не става 30 години да си на квартира, за да спестяваш за апартамент. Когато се налага се налага, въпрос вече съвсем друг е да следиш лихвите, да мислиш и да се консултираш с човек, разбиращ от финанси, било то и обикновен счетоводител, който да ти помогне да направиш най-добрата сделка.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Опастности при теглене на кредит

Мнениеот PasDeDeux » 09 Юни 2016, 12:23

Да, който няма и понятие от финанси, банково дело и счетоводство задължително трябва да се консултира със специалист, за да няма после ама каква я мислихме, каква стана. И на мен като не са ми ясни тия кредити и лихви, питам, за да се ориентирам, няма начин. И да четем дребния шрифт :wink: !
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта