Обезболяващи без рецепта

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот kriskiss2001 » 27 Окт 2011, 12:55

Violetta написа:
valiart написа:Здравейте,
да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на таблетки и този на прахчета. Дали има значение и за начина на изписване на лекарството? т.е. с рецепта или не.

Май няма никаква разлика, но прекаляването с него очевидно вреди.

Аулина е с рецепта, взимал съм от леля ми за познати да си закупят, но е силен. Аз ако имам болка като главоболие, например, пия ацефеин и съм много доволен, пълната ми глава олеква, не ме боли, идва ми усмивка и политвам
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот bisertaskov » 10 Ное 2011, 23:55

valiart написа:Здравейте,
да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на таблетки и този на прахчета. Дали има значение и за начина на изписване на лекарството? т.е. с рецепта или не.

Аулин се купува задължително с рецепта,това че Българина не може да се научи на правила е друг въпрос,разлика между прах,таблета ,сироп,ампула е само в лекарствената форма,няма как на едно бебе да му дадеш хапче например.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот valiart » 14 Ное 2011, 20:30

bisertaskov написа:
valiart написа:Здравейте,
да си призная получавала съм и без рецепта Аулин - зависи на какъв фармацефт ще се паднеш. Някъде ми правят физиономии, че не може, трябва рецепта, но последния път си взех 3 прахчета свободно. Чувала съм, че има разлика между този който е на таблетки и този на прахчета. Дали има значение и за начина на изписване на лекарството? т.е. с рецепта или не.

Аулин се купува задължително с рецепта,това че Българина не може да се научи на правила е друг въпрос,разлика между прах,таблета ,сироп,ампула е само в лекарствената форма,няма как на едно бебе да му дадеш хапче например.


Аулина, ако ще и на пара да е, не се препоръчва за деца под 12 години!!! А камо ли за бебета!!! Еййй, не са научи тоз българин да се изказва подготвен!!!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот мила » 05 Дек 2011, 16:06

Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптеките е хубаво да искат рецепта за всички лекарства.
мила
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2011, 15:50

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Margo » 05 Дек 2011, 16:09

мила написа:Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптеките е хубаво да искат рецепта за всички лекарства.

А дъщеря ми до скоро нищо друго не признаваше при менструални болки. Добре, че го направиха да не се продава без рецепта.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот valiart » 05 Дек 2011, 17:28

Margo написа:
мила написа:Аулин е нестероидно противовъзпалително средство, което никак не е просто. Като болкоуспокояващо върши много добра работа, но е изключително вредно за бъбреци и черен дроб. Поради токсичния му ефект е забранено за производство в много държави.А в аптеките е хубаво да искат рецепта за всички лекарства.

А дъщеря ми до скоро нищо друго не признаваше при менструални болки. Добре, че го направиха да не се продава без рецепта.


Margo, Аулина вече без рецепта ли е?!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Golfie » 05 Дек 2011, 19:40

valiart написа:Margo, Аулина вече без рецепта ли е?!


С рецепта е!!
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Предишна

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта