Обезболяващи без рецепта

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Обезболяващи без рецепта

Мнениеот rumpe » 26 Мар 2011, 11:53

Вчера с изумление установих, че за един прост Аулин в аптеката ми искат рецепта. Първо си мислих, че е зъбобол, в последствие се оказа гнойна ангина и тъй като скоро пак страдах от ангина имам антибиотик от предишния път. Реших да си купя обезболяващо за болката и температурата, но май освен аналгин друго не мога да взема без рецепта. Какво обезболяващо мога да си взема,без да се налага да вися с часове пред кабинета на личния за рецепта?
rumpe
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:12

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот webfusion » 30 Мар 2011, 15:16

Аулина преди мисля че беше лекарство без рецепта, не помня точно но съм си взимал без рещепта. Незнам от кога е с рецепта но е много добър и обикновенно на човек му се налага вечер или в час в които рецепта няма от каде да вземеш. Аве тай е направена работата че всичко дето е с качествено тр. е с рецепта сигорно за дас е продават и некачествените. В случея обезболяващо което е важно да може да се взима когато имаш нужда се пак!
Извинявам се предварително за това което ще напиша.
webfusion
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Мар 2011, 12:30

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Ivaylo » 30 Мар 2011, 23:14

Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот jonsanT » 31 Мар 2011, 09:07

Аулина е с рецепта,защото силно уврежда черния дроб и бъбреците при честа употреба !!!
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 09:53

Уви, то нищо безвредно няма. И от вода може да се удавиш. Интересно е, че примерно ефедрин или кодеин в Турция можело да се да се купи без рецепта. Всичко е въпрос до политика и законодателство.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот lisa_ivanova » 31 Мар 2011, 15:29

Ivaylo написа:Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е?


За Ибупрофена дали е с рецепта - май зависи от количеството, което се съдържа в даденото лекарство : ако е до дадени милиграми е без рецепта.. Аз примерно наскоро ми се наложи да пия Ибупрофен и си взех Ибудолор- без рецепта е , а и ми се стори доста евтин : 200мг - 2 лв, 400мг - 3лв.
lisa_ivanova
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:16

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Ivaylo » 02 Апр 2011, 22:06

lisa_ivanova написа:
Ivaylo написа:Моите впечатления от аулин са също много добри!!!Нямам представа защо точно той да е с рецепта, но нека да приемем, че така трябва да е. Ибупрофен с рецепта ли е?


За Ибупрофена дали е с рецепта - май зависи от количеството, което се съдържа в даденото лекарство : ако е до дадени милиграми е без рецепта.. Аз примерно наскоро ми се наложи да пия Ибупрофен и си взех Ибудолор- без рецепта е , а и ми се стори доста евтин : 200мг - 2 лв, 400мг - 3лв.

Много зависи от вида болка, за зъби-течен аналгин, реже от раз.
Примерно, там Аулин не ми действа.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Ivaylo » 02 Апр 2011, 22:53

И да добавя - за главоболие Аулин ми действа, но Аналгин никак не ми действа!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот mar4e_sz » 04 Апр 2011, 14:31

Ivaylo написа:Уви, то нищо безвредно няма. И от вода може да се удавиш. Интересно е, че примерно ефедрин или кодеин в Турция можело да се да се купи без рецепта. Всичко е въпрос до политика и законодателство.

Така си е, а някои пият аулин по 5 на ден. Има много обезболяващи, които се предлагат без рецепта: Ибупром, Ибудолор, Миг- 400, хексалгин и др.
Аватар
mar4e_sz
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2011, 15:34

Re: Обезболяващи без рецепта

Мнениеот Ivaylo » 04 Апр 2011, 14:41

Преди години имаше и кодеин без рецепта. Що болки бе облекчил този кодеин, ех... :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта