Нова или сравнително нова кола?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот penelopa » 21 Мар 2016, 11:52

ivan.ivanov1 написа:Най-добре служебна, но тъй като няма такава опция за отговор ... предпочитам читава на 5-6 години! До сега направих само една грешката да си взема нова Тойота на изплащане и повече няма да повторя, защото на 3-тата година все още не беше изплатена, а цената на 3- годишна беше почти толкова, колкото оставаше да изплащам! Все пак проучвам добре историята и състоянието на колата втора употреба! Един приятел си взе кола от един автоджамбазин кола на 4 години от Франция на уж много изгодна цена, а се оказа, че е претърпява сериозна катастрофа преди това! Няма как да е добра и да е без пари - а и тарикатите ще ги има докато ги има балъците.


Да, много трябва да се внимава при купуването на кола втора употреба. То е ясно, че превъртат километража и други подобни хитринки, но поне основните и важни части да са изрядни, защото все пак малко или много животът ти зависи от това.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот silver933 » 21 Мар 2016, 12:57

То ако лесно се познаваше, затова в тоя случай трябва да се гледа цената, никой няма да те прецака и да ти продаде тотален боклук за повече пари, не трябва да се стискаш обаче както е казал и колегата. Види ли ти се голяма далавера, то значи има нещо нередно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2016, 14:09

Ние си купихме нова кола преди 3 години - Хюндай И30. Не знам дали сега цената му е по-различна, но определено не сме недоволни. Обслужването ни е супер за 5 години, не плащаме почти нищо по колата, екстри има и всичко е идеално. :Р Останаха ни още 2 години да я изплатим.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Andrey » 21 Мар 2016, 15:00

Rali_hr написа:Ние си купихме нова кола преди 3 години - Хюндай И30. Не знам дали сега цената му е по-различна, но определено не сме недоволни. Обслужването ни е супер за 5 години, не плащаме почти нищо по колата, екстри има и всичко е идеално. :Р Останаха ни още 2 години да я изплатим.

И на мен ми харесват новите коли, но определено могат да се намерят и по-добри на старо. :) Въпросът е да измислиш от къде ще ти е по-изгоден кредита. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот balsam » 28 Мар 2016, 13:41

Масовият българин не е толкова заможен, пък и свикнал, да си купува чисто нова кола на лизинг, да я изплати и да я смени след пет години. Ние караме до дупка, сменяме колата като вече няма накъде :mrgreen:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Snejna » 28 Мар 2016, 15:55

balsam написа:Масовият българин не е толкова заможен, пък и свикнал, да си купува чисто нова кола на лизинг, да я изплати и да я смени след пет години. Ние караме до дупка, сменяме колата като вече няма накъде :mrgreen:

Не може ли да си вземеш нова кола, която да караш до дупка и вместо да караш 20 годишни коли, твоята да я караш 20 години и да я поддържаш добре? На мен тази идея ми се вижда най-разумна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот irka » 29 Мар 2016, 09:43

Snejna написа:
balsam написа:Масовият българин не е толкова заможен, пък и свикнал, да си купува чисто нова кола на лизинг, да я изплати и да я смени след пет години. Ние караме до дупка, сменяме колата като вече няма накъде :mrgreen:

Не може ли да си вземеш нова кола, която да караш до дупка и вместо да караш 20 годишни коли, твоята да я караш 20 години и да я поддържаш добре? На мен тази идея ми се вижда най-разумна.


Така е най-добре, жалкото е, че и производителите се изхитриха и една чисто нова кола не може да ти изкара 20 години. Купихме си на лизинг нова и след 4-5 години почна да се обажда тук-там нещо. :sad: Електрониката им бързо се скапва, и най-дребното може да я изкара от релси.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Elica » 29 Мар 2016, 13:11

Не знам, май зависи на какво сте уцелили, не мисля, че са чак толкова изхитряли. :) Все пак една кола трябва да е качествена, за да може да поддържа доброто и безопасно ниво, това с компромиси не става.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Anka » 29 Мар 2016, 14:42

Ако мога бих си купила нова кола, дории да не я карам 20 години, отколкото да си купян якоя на 10-15 години и нон стоп да е по сервизи и да си чупя главата с нея.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Lili_pili » 29 Мар 2016, 15:11

Вижте, въпросът е сравнително нова! Ако е на 3-5 години бих си взела я взела втора ръка, така си е достатъчно качествена и в същото време не толкова скъпа ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта