Нова или сравнително нова кола?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Май 2017, 15:28

Минлата седмица си купих кола, за първи път моя собствена. Взех си рено Клио 2005-та година, страхотна малка количка, много ми харесва! Не е нова, но е много запазена, сега не спитам да й се радвам.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Snejna » 08 Юни 2017, 13:52

Като всяко нещо е и колата, ако може да си позволите нова, по-добре да е нова, че да си знаете как ще се поддържа и т.н, ще сте сигурни за всяка повреда и всяка част по колата, докато ако е използвана от някой друг,все ще има някоя неизправност.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Ernestina » 09 Юни 2017, 12:12

asdddwww написа:за мен е важно, колата да е добре поддържана, да отговаря на цената, която й искат. Също така ми е важно да знам, че ще успявам да се справям и с поддръжката на автомобила. Дали ще мога да си позволя резервните части и т.н. Бая хора се изхвърлят да си купуват някоя скъпа кола и после я поддържат с китайски и евтини части, или втора употреба, незнайно от къде намерени, а иначе колата с претенции. Избирам това, което мога да си позволя и досега с тоя принцип не съм допуснал грешка.


Моментът с поддръжкат, намирането на части и на разните му консумативи и мен си ме вълнува, понеже на този етап сама ми се налага да поддръжам колата си. Вие от къде купувате? От моя страна мястото, което смея да ви препоръчам с две ръце за пазаруване на такива неща е Мототехника Бг, независимо дали ще идеш на място в магазина или поръчваш през сайта им https://mototechnica.bg/. Първо защото като цени са много добре и имат много разнообразие от всякакви неща и второ, обслужват супер любезно и те консултират обширно, даже и по телефона.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Notification » 09 Юни 2017, 14:16

Мерси за сайта. Аз винаги осавям колата в някой сервриз и казвам каквто трябва да се подмени, те диагностицират дали е точно това, казват колко пари искат и така + поръчката на частите от тях.
А по темата предпочитам да си взема сравнително нова кола, за повече пари може да се купи нещо много добро, само защото е било употребявано.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Pipilota » 04 Юли 2017, 14:51

Всеки би е радвал да може да си позволи нова кола,ама не всеки може да си го позволи. Особено някои са безбожноскъпи, но има и достъпни за около 20 000,които за 5-6 г.могат да се изплатят спокойно
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Jully » 12 Сеп 2018, 14:00

Ако мога бих си взела нова, но ако парите не позволяват, бих избрала максимума на средствата си да си взема по-нов модел, отколкото някоя скъпа марка.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот ivan.stoqnov » 28 Сеп 2018, 17:33

Кой не предпочита новата кола, но пустите му и пари все за нищо не стигат. :roll: За това да гледаме по-реалистичо на нещата и да се простираме според чергата си. Който има възможност нека се радва със здраве на новото си возило. За мен една колица около 10-12 годишна си е перфектна опция, хем по джоба ми хем и ще ми служи вярно.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Kaya » 29 Сеп 2018, 10:20

ivan.stoqnov написа:Кой не предпочита новата кола, но пустите му и пари все за нищо не стигат. :roll: За това да гледаме по-реалистичо на нещата и да се простираме според чергата си. Който има възможност нека се радва със здраве на новото си возило. За мен една колица около 10-12 годишна си е перфектна опция, хем по джоба ми хем и ще ми служи вярно.

По-новите с амного скъпи и ние сме с такава, колата ни е 2006-та година, изглежда добре, от тези години вече са много прилични и като вид и като състояние. И аз искам да карам кола на 5 години, ама от къде 20 000 лева за втора ръка за такава кола.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот marchinko73 » 28 Авг 2019, 15:26

Както обичам да казвам - кола, прасе и жена се вземат на късмет. :lol: И що се отнася до колите - има много вярно в това. Естествено при закупуване на автомобил втора ръка рисковете са по-големи, дори и преди покупката да закараш колата на сервиз за цялостен преглед. Но лично аз съм бил свидетел на следната ситуация: Фирмата ни купува два чисто нови автомобила от една и съща марка и модел - в случая Дачия Сандеро. И двата се карат всеки ден, като изминават сравнително еднакви километри, при еднакво натоварване. Първият за 5 години минава само на задължителното сервизно обслужване, докато вторият почти всеки месец беше на ремонт заради най-различни проблеми.
Та те така... Но новото си е ново. Ако имам възможност, бих карал само нови коли. :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Предишна

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron