Нова или сравнително нова кола?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот plamen-dk » 15 Фев 2012, 17:35

На все повече информация се натъквам свързана с последните модели коли на пазара.Като цяло мненията варират от умерено положителни до негативни.
Съществува ли неофициална политика на някои от големите производители на автомобили за умишлено скъсяване на живота на определени сегменти от цялостната продукция,с цел да ни превърнат в постоянен консуматор на техните продукти ?

Може би всеки е ставал свидетел как познат, прятел или роднина има сериозни проблеми с новозакупената си нова кола.
Изолирани случаи , случайни съвпадения или нов вид маркетингова политика?
Някои от нас може би с носталгия си спомнят дори и все още карат своите сравнително нови автомобили.В това число включвам произведените между 1999 - 2004 г.
Веероятно е много от тях да Ви убедят , че притежават една от най-сполучливите марка и модел кола.
Бихте ли инвестирали сериозен ресурс за чисто нова кола , или бихте се доверили на изпитаното и признатото?
plamen-dk
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 14:04

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Vladimir_Dimitrov » 04 Юни 2012, 13:23

Аз съм на мнение, че сравнително новата кола е за предпочитане. Първо, защото и според мен с времето производителите(умишлено или не) конструират автомобилите така, че да се повреждат повече, което е още по-лесно с голямото количество електроника в тях. Всеизвестен факт е, че дадена марка печели повече от ремонти на колите в оторизираните сервизи, от колкото от продажби, от там нататък сам си прави изводите...
Друг плюс на това да вземеш употребяван автомобил е, че можеш да проучиш до колко конкретния модел е успешен и надежден, защото ще е минало известно време от пускането му на пазара и тези работи ще са си проличали вече. Докато при новата кола можеш само да гадаеш в това отношение.
Vladimir_Dimitrov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:07

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Снежана » 04 Юни 2012, 13:38

plamen-dk написа:На все повече информация се натъквам свързана с последните модели коли на пазара.Като цяло мненията варират от умерено положителни до негативни.
Съществува ли неофициална политика на някои от големите производители на автомобили за умишлено скъсяване на живота на определени сегменти от цялостната продукция,с цел да ни превърнат в постоянен консуматор на техните продукти ?

Може би всеки е ставал свидетел как познат, прятел или роднина има сериозни проблеми с новозакупената си нова кола.
Изолирани случаи , случайни съвпадения или нов вид маркетингова политика?
Някои от нас може би с носталгия си спомнят дори и все още карат своите сравнително нови автомобили.В това число включвам произведените между 1999 - 2004 г.
Веероятно е много от тях да Ви убедят , че притежават една от най-сполучливите марка и модел кола.
Бихте ли инвестирали сериозен ресурс за чисто нова кола , или бихте се доверили на изпитаното и признатото?

Преди да се впусна в многословие по темата искам да уточним какво означава "сравнително нова кола" колата е или нова или стара, такова понятие сравнително нова няма.

dodge-avenger.jpg
dodge-avenger.jpg (56.54 KiB) Прегледано 2257 пъти

От 5 години карам Додж Авенджър, купих го чисто нов на лизинг и смея да твърдя, че до този момент нямам никакво оплакване от колата. Да чукна на дърво не съм сменяла никаква част на колата, само масло. Единствената ми забележка относно Доджа е, че лака на багажника се олющи, но смятам, че е грешка на някой некадърник в някоя автомивка, просто са мили колата ми на по силна струя, но това не е кой знае какъв проблем. Колата си я ползвам ежедневно като ходя ба работа с нея, а освен това е удобна за дълги разстояния тъй като е широка и създава добър комфорт при каране. Ако някой търси удобна семейна кола, това е Доджа Авенджър. И само да вметна в България има само 6 внесени, от които 5 са продадени и една има в сервиза, което я прави още по уникална.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот bogdanb » 04 Юли 2012, 11:46

Новата кола винаги е за предпочитане. Удоволсвието от шофирането е по-голямо, мирише на новичко и т.н.
Обаче с новата кола идват и недостатъците, неизменно.
Новите ги произвеждат така, че потдръжката им излиза все по-скъпо на техните собственици и се развалят по-често.
Стоки от Сащ Доставка от всеки онлайн магазин.
bogdanb
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2012, 11:31

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Ваня_13 » 18 Юли 2012, 16:31

plamen-dk написа:На все повече информация се натъквам свързана с последните модели коли на пазара.Като цяло мненията варират от умерено положителни до негативни.
Съществува ли неофициална политика на някои от големите производители на автомобили за умишлено скъсяване на живота на определени сегменти от цялостната продукция,с цел да ни превърнат в постоянен консуматор на техните продукти ?

Може би всеки е ставал свидетел как познат, прятел или роднина има сериозни проблеми с новозакупената си нова кола.
Изолирани случаи , случайни съвпадения или нов вид маркетингова политика?
Някои от нас може би с носталгия си спомнят дори и все още карат своите сравнително нови автомобили.В това число включвам произведените между 1999 - 2004 г.
Веероятно е много от тях да Ви убедят , че притежават една от най-сполучливите марка и модел кола.
Бихте ли инвестирали сериозен ресурс за чисто нова кола , или бихте се доверили на изпитаното и признатото?

По този въпрос съм категорична - НОВА! Разбира се трябва да премерите сили и ресурс дали ще можете да се справите с изплащането на новата кола, тъй като това не е по джоба на всеки. Наистина новата кола, ви дава шанса да не се занимавате с ремонти по нея поне докато я изплащате, но пък от друга страна се обвързвате с лизинг за поне 5 години напред. Всеки сам преценя! Аз лично бих си купила нова кола!
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот bisertaskov » 18 Юли 2012, 22:11

Не знам дали съществува този човек който ще избере да кара стара кола пред нова.Карам стара кола не защото не искам нова а защото толкова пари имам.Колата ми е Mercedes C class CDI 220 и ако беше нова сигурно нямаше да имам грижи но сега се обажда тук там по нещичко.Колите преди 2000 година са доста по лесни за поддръжка от колкото новите,частите и консумативите са по евтини,което не е малко за човек без пари за нова кола.Старите коли са от тенекия а новите от салфетки :D :D :D :D :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Niko » 28 Юли 2012, 17:00

bisertaskov написа:Не знам дали съществува този човек който ще избере да кара стара кола пред нова.Карам стара кола не защото не искам нова а защото толкова пари имам.Колата ми е Mercedes C class CDI 220 и ако беше нова сигурно нямаше да имам грижи но сега се обажда тук там по нещичко.Колите преди 2000 година са доста по лесни за поддръжка от колкото новите,частите и консумативите са по евтини,което не е малко за човек без пари за нова кола.Старите коли са от тенекия а новите от салфетки :D :D :D :D :D

Честно казано не по всеки джоб е новата кола, в България не всеки може да си позволи да кара чисто нова кола, дори да бъде закупена на лизинг. Всеки според джоба, но дори да са направени като салфетки новите коли ти спестяват поне 5 години ремонти( тоест докато я изплатиш). Много от хората закупили нова кола я карат 2-3 години и след това я сменят отново за нова, така можете да си спесите главоболия поне десетина години.
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот borisov87 » 03 Яну 2013, 15:44

В момента нямам пари за стара, камоли за нова кла. Иначе зависи от много работи аз лично стакси ми е удобно защото примерно не се притесняваш къде ще спреш, дали си пил, и т.н , но напоследък доста взеха да скачат тарифите на такситата
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот Siss » 03 Яну 2013, 15:59

Всеки би предпочел нова, но малцина се замислят за минусите като закупуване на някоя нова част. А човек не трябва да бъде роб на вещите си!
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Нова или сравнително нова кола?

Мнениеот qna toneva » 19 Фев 2013, 23:23

не бих отделяла пари за чисто нова кола,а и по бг пътища просто е кошмар да си купиш нещо новичко и да усещаш как с всеки изминал ден се потрушава..... :mrgreen:
qna toneva
 
Мнения: 162
Регистриран на: 17 Фев 2013, 17:11

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта