Оставка в НЗОК

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Оставка в НЗОК

Мнениеот Margo » 20 Фев 2012, 11:20

Оставката на управителя на Националната здравна каса се случиха големи бъркотии в здравната каса. Всичко това се отрази най-вече на онкоболните и лекарствата, които им се отпускат за лечение по клинична пътека. Кое наложи подаването на оставката на Нели Нешева и как ще се развият нещата от тук на татък? Ще се отрази ли тази оставка негативно върху имиджа на Здравната каса? Не ви ли се струва, че НЗОК е поредната законна пирамида в България?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Оставка в НЗОК

Мнениеот Memento » 20 Фев 2012, 12:14

Мен ми се струва, че в такива институции няма място за политика а това както и много други неща са пряко свързани с мръсните политически игри. Не мисля, че едни 12-13 000 лева са в основата на уволнението на тази дама, те са само формалният повод за пред обществото, умело раздухан от медиите дръжани от близки до опозицията собственици. Като се замислите за шеф на такава голяма институция се падат по около 1000 лева на месец, това за много хора във властта са джобни на ден.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Оставка в НЗОК

Мнениеот Saiman » 20 Фев 2012, 21:37

Memento написа:Мен ми се струва, че в такива институции няма място за политика а това както и много други неща са пряко свързани с мръсните политически игри. Не мисля, че едни 12-13 000 лева са в основата на уволнението на тази дама, те са само формалният повод за пред обществото, умело раздухан от медиите дръжани от близки до опозицията собственици. Като се замислите за шеф на такава голяма институция се падат по около 1000 лева на месец, това за много хора във властта са джобни на ден.


Стига бе 12 - 13 000 лева ако не са малко ? Тая каса е най голямата пирамида в държавата.Тя си дала бонуси защото заслужавала.Бъркотията в касата не е от вчера така че това е бягство от проблема с 13 000 джобни.Доста добре съм запознат със системата на здравната каса,смуче хората и то много здраво изхарчиха много средства за администрация и сгради още в началото и сега ни заблуждават че всичко е наред.Ходя и пак си плащам като поп за прегледи защото не мога да се доредя на опашките пред джипитата,от болни хора и неуредици.Всичко се диктува от здравната каса как едно лекарство по каса е по скъпо от колкото на свободна продажба само ми отговори на този въпрос ?
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

Re: Оставка в НЗОК

Мнениеот Memento » 21 Фев 2012, 11:10

Имах предвид, че в сравнение с останалите далавери и сумите прибирани от тях по 1000 лева на месец допълнително са просто капка в морето, иначе не е никак зле ако погледнем от положението на средностатистическият българин това си е доста добър бонус :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта