Защо попадаме на едни и същи партньори?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот ogi-smile » 21 Фев 2012, 13:50

Сложна и лесна тема едновременно. За да разберем защо попадаме все на едни и същи партньори и защо ни се случват еднакъв тип взаимоотношения, е необходимо да излезем от детайлите и да погледнем нещата общо.

Колкото и да обвиняваме партньорите си, ако погледнете кое е общото във всички връзки ще забележите една важна подробност.

Общото в тях е, че те са ваши връзки. Хората са различни, но вие сте все вие и вероятно част от вас ги подбира с еднаква структура на характера.

Повечето хора, когато си изяснят, че привличат неподходящи партньори, си казват, че е необходимо да сменят избора си. И това е вярно, но как да смените избора си, когато частта от вас, която има нужда от такъв човек, остава непроменена.

Т.Е за да се променят изборите ви е необходимо да разберете коя част от вас попада на все същите хора.

Каквато и да е тя, тя има позитивно намерение. Иска да ви е добре. Но тъй като има части, които ние не желаем да чуем и видим, тя си избира гротесктен начин да се прояви. Често това става с избора на партньор.

Едва ли си давате сметка, но избирайки определен човек всъщност вие избирате непроявената си личност. Така ставате цялостни.

Как се изразява това напрактика?

Жена, която е свита и срамежлива и отрича отвореността и женското привличане, си избира Дон Жуан (красив, отворен и често безотговрен).

Мъж, който е дисциплиниран и отговорен и отказва да прояви спонтанността си или да откаже ангажимент, избира жена, която не може да планира и е разпиляна.

Жена, която е свободолюбива и отказва да приеме взаимозависимостта в живота, си избира зависим мъж.

Деспотът си избира жертва.

Човекът с ниско самочувствие, който отказва да прояви уважение към себе си, избира партньор тип нарцис, който се интересува единствено от своите нужди.

За да прекратим този омагьосан кръг е необходимо да останем насаме със себе си и да разберем кои свои характеристики отказваме да проявим.

Добро упражнение е да направим списък от качествата, които най- силно ни дразнят у партньора, с който сте в момента или партньорите, с които ви е срещал живота.

Пример:


Егоизъм

Непреклонност

Скъперничество

Сега си помислете, как биха изглеждали тези качества в смекчения им вариант. Онзи, който е полезен.

Пример:

Егоизъм- човек да се грижи за себе си

Непреклонност- да отстоява мнението си

Скъперничество- да знае да борави с пари

А сега затворете очи и си представете себе си като човек, притежаващ полезните характеристики. Какво е да сте личност, която може да отстоява мнението си, да се грижи за себе си и знае да борави с пари. Представете си какви промени настъпват в живота ви. Сигурна съм, че имате нужда от тях.

А когато започнете да ги осъществявате, частта от вас, която е имала нужда да се прояви, няма да ви съботира повече.

Ако сте във връзка и започнете да променяте поведението си, скоро ще откриете, че партньора ви не ви дразни толкова и че дори започва да се променя. Това е така, защото той или тя също ще търсят баланс.

Ако сте сами просто ще спрете да попадате на едни и същи типажи. Няма да имате нужда от тях за да се чувствате цели.

Така вместо да се обвинявате за изборите си, можете да се учите от тях.

ВХОД ЗА ПОТРЕБИТЕЛИ
Регистриране
Забравена парола

02.03 Тренинг за деца от 5 до 7 годишна възраст (развива уменията на детето да общува в света на възрастния и на връстниците)»
06.03 Как да открия подходящия за мен партньор ( тренинг за мъже и жени)»
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот cheap&chic » 21 Фев 2012, 14:29

много хубаво, къде е този тренинг на 06.03. или това е от минал период?
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот Memento » 21 Фев 2012, 17:35

cheap&chic написа:много хубаво, къде е този тренинг на 06.03. или това е от минал период?


Дано не ти се налага да ходиш по такива тренинги, според мен си е набутвация за сериозно закъсали хора.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот Margo » 21 Фев 2012, 17:56

ogi-smile написа:Сложна и лесна тема едновременно. За да разберем защо попадаме все на едни и същи партньори и защо ни се случват еднакъв тип взаимоотношения, е необходимо да излезем от детайлите и да погледнем нещата общо.

Колкото и да обвиняваме партньорите си, ако погледнете кое е общото във всички връзки ще забележите една важна подробност.

Общото в тях е, че те са ваши връзки. Хората са различни, но вие сте все вие и вероятно част от вас ги подбира с еднаква структура на характера.

Повечето хора, когато си изяснят, че привличат неподходящи партньори, си казват, че е необходимо да сменят избора си. И това е вярно, но как да смените избора си, когато частта от вас, която има нужда от такъв човек, остава непроменена.

Т.Е за да се променят изборите ви е необходимо да разберете коя част от вас попада на все същите хора.

Каквато и да е тя, тя има позитивно намерение. Иска да ви е добре. Но тъй като има части, които ние не желаем да чуем и видим, тя си избира гротесктен начин да се прояви. Често това става с избора на партньор.

Едва ли си давате сметка, но избирайки определен човек всъщност вие избирате непроявената си личност. Така ставате цялостни.

Как се изразява това напрактика?

Жена, която е свита и срамежлива и отрича отвореността и женското привличане, си избира Дон Жуан (красив, отворен и често безотговрен).

Мъж, който е дисциплиниран и отговорен и отказва да прояви спонтанността си или да откаже ангажимент, избира жена, която не може да планира и е разпиляна.

Жена, която е свободолюбива и отказва да приеме взаимозависимостта в живота, си избира зависим мъж.

Деспотът си избира жертва.

Човекът с ниско самочувствие, който отказва да прояви уважение към себе си, избира партньор тип нарцис, който се интересува единствено от своите нужди.

За да прекратим този омагьосан кръг е необходимо да останем насаме със себе си и да разберем кои свои характеристики отказваме да проявим.

Добро упражнение е да направим списък от качествата, които най- силно ни дразнят у партньора, с който сте в момента или партньорите, с които ви е срещал живота.

Пример:


Егоизъм

Непреклонност

Скъперничество

Сега си помислете, как биха изглеждали тези качества в смекчения им вариант. Онзи, който е полезен.

Пример:

Егоизъм- човек да се грижи за себе си

Непреклонност- да отстоява мнението си

Скъперничество- да знае да борави с пари

А сега затворете очи и си представете себе си като човек, притежаващ полезните характеристики. Какво е да сте личност, която може да отстоява мнението си, да се грижи за себе си и знае да борави с пари. Представете си какви промени настъпват в живота ви. Сигурна съм, че имате нужда от тях.

А когато започнете да ги осъществявате, частта от вас, която е имала нужда да се прояви, няма да ви съботира повече.

Ако сте във връзка и започнете да променяте поведението си, скоро ще откриете, че партньора ви не ви дразни толкова и че дори започва да се променя. Това е така, защото той или тя също ще търсят баланс.

Ако сте сами просто ще спрете да попадате на едни и същи типажи. Няма да имате нужда от тях за да се чувствате цели.

Така вместо да се обвинявате за изборите си, можете да се учите от тях.

ВХОД ЗА ПОТРЕБИТЕЛИ
Регистриране
Забравена парола

02.03 Тренинг за деца от 5 до 7 годишна възраст (развива уменията на детето да общува в света на възрастния и на връстниците)»
06.03 Как да открия подходящия за мен партньор ( тренинг за мъже и жени)»


Не смятам, че ние нужно да посещаваме тренинги за да открием идеалния човек."Идеалния" се усеща със сърцето. А що се отнася до избора на мъже с почти идентични параметри може би се дължи на мултиплициране на образа на бащата или брата. Това подчертавам е лично мое мнение и в никакъв случай не бих твърдяла, че е миродавно.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот cheap&chic » 21 Фев 2012, 21:52

ама на мен просто ми е интересно, настрана от това, че съм закъсала :) и не всички сме расли с майки и бащи, но, надявам се, имаме някаква представа от какво имаме нужда :)
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот Memento » 22 Фев 2012, 10:44

cheap&chic написа:ама на мен просто ми е интересно, настрана от това, че съм закъсала :) и не всички сме расли с майки и бащи, но, надявам се, имаме някаква представа от какво имаме нужда :)


Подобни житейски тренинги в голямата си част са просто бла-бла, животът чадо е най-добрият учител :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот marto » 17 Апр 2012, 16:57

Не съм съгласен, че попадаме на едни и същи партньори, напротив - бившите ми приятелки нямат нищо общо с любимата ми жена ;) Човек се учи от грешките си и от всяка връзка извлича някаква поука, израства и започва повече да цени чисто човешките качества в партньора си.
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот Izabella L » 15 Май 2012, 14:41

Memento написа:
cheap&chic написа:много хубаво, къде е този тренинг на 06.03. или това е от минал период?


Дано не ти се налага да ходиш по такива тренинги, според мен си е набутвация за сериозно закъсали хора.


Мементо, ужасно се изразяваш! какво означава сериозно закъсали хора и това че използваш подобни определения, значи ли, че си застрахована от това и ти да закъсаш жестоко?
Izabella L
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Яну 2012, 10:30

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот Golfie » 07 Авг 2013, 15:53

Много е трудно да се избяга от това, от което искаме да избягаме. Често то ни преследва цял живот.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Защо попадаме на едни и същи партньори?

Мнениеот bojo_kolev » 02 Окт 2013, 14:20

За правилни отговори за необходими правилни въпроси, ако се промениш ще намериш търсеният и пасващ на твоите вибрации човек :)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта