Външно и вътрешно обезпаразитяване

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот southern_sun » 13 Юни 2011, 08:50

popova_gi написа:Здравейте!
Преди 2 дни кучето ни – дого аржентино роди много хубави кученца. Беше с каишка против бълхи, но като започна да ражда я махнахме – да не пречи на кученцата. Сега видях на майката няколко бълхи. Какво да използвам за да я обезпаразитя – да не пречи на малките, тъй като те ще отидат и на малките.
Благодаря

Пробвала ли си с пудричка. Предполагам, че няма да навреди на малките ако напудриш майката.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот fionnaa » 06 Юли 2011, 09:58

bisertaskov написа:
fionnaa написа:Някой ползвал ли е таблетките Празимек, защото съм чувала много противоречиви коментари и странични ефекти. В момента давам на кучо Дронтал Плюс и съм доволна, но ми се иска да сменя малко. Получава ли се привикване и отслабва ли ефектът от обезпаразитяващите при продължителна употреба?
На каква възраст е кучето?

На около 3 години, но какво значение има възрастта на кучето и обезпаразитяването. Не трябва ли да се гледат килограмите на кучето?
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Външно и вътрешно обезпаразитяване

Мнениеот Teo_sf » 11 Фев 2014, 11:21

fionnaa написа:Някой ползвал ли е таблетките Празимек, защото съм чувала много противоречиви коментари и странични ефекти. В момента давам на кучо Дронтал Плюс и съм доволна, но ми се иска да сменя малко. Получава ли се привикване и отслабва ли ефектът от обезпаразитяващите при продължителна употреба?


Аз съм ги ползвал и много си изпатих. Моето се оповръща цялото... беше кошмар докато се оправи. Понеже този дронтал ми идва доста скъпичък сега го карам на Каниверм и съм много доволен.
Teo_sf
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2014, 21:03

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron