Повръщане по време на бременност

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Повръщане по време на бременност

Мнениеот SunFlower » 24 Фев 2012, 14:43

Бременна съм в първия месец и страшно много ми се гади.Сутрин е просто непоносимо, повръщам няколко пъти, но към обяд като, че ли гаденето поутихва. Искам да попитам, някой сблъсквал ли се е с този проблем и как се е справил с него. Кога ще спре да ми се гади и да повръщам и трябва ли да се консултирам с лекар за това за да ми предпише нещо?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот zan-zan » 21 Юни 2012, 11:10

SunFlower написа:Бременна съм в първия месец и страшно много ми се гади.Сутрин е просто непоносимо, повръщам няколко пъти, но към обяд като, че ли гаденето поутихва. Искам да попитам, някой сблъсквал ли се е с този проблем и как се е справил с него. Кога ще спре да ми се гади и да повръщам и трябва ли да се консултирам с лекар за това за да ми предпише нещо?

Аз докато се включа най-вероятно на теб вече е спряло да ти се гади и не повръщаш, но все пак ще напиша моят опит в това :roll: Първите три месеца постоянно ми се гадеше, но не съм повръщала. Чувствах се добре единствено докато ям, но след това отново започваше да ми се надига отвътре. Моя приятелка ми сподели, че на нощното си шкафче винаги е имала обикновени бисквитки... Изяждах по една бисквита преди да стана от леглото и да ти кажа започнах да се чувствам много по-добре. Странното при мен беше, че започнах да повръщам в началото на четвъртия месец, когато обикновено бременните жени са минали през неприятните последици от първия триместър. Мисля, че имаше и хапчета против повръщане, но съм страняла от всякакви лекарствени препарати, дори и да пише, че за подходящи за бременни и кърмещи жени :idea:
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Роуз » 08 Ное 2018, 12:04

Аз бях от щастливките, на които това не се е случвало, но знам от приятелки че им помага вода с изцеден лимон, солети, ябълка.
Това обаче си остава симптом, който просто трябва да отшуми след първите 2-3 месеца.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Pacienti » 14 Ное 2018, 18:40

Принципно сутрешното гадене се приема за нормално при родилките и след третия месец отшумява. Но има случаи, при които протича много тежко, бременната се обезводнява и се стига до хоспитализация. Та ако ако повръщате повече от нормалното задължително се консултирайте със лекаря, който ви следи.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Lisandra » 16 Ное 2018, 17:33

Pacienti написа:Принципно сутрешното гадене се приема за нормално при родилките и след третия месец отшумява. Но има случаи, при които протича много тежко, бременната се обезводнява и се стига до хоспитализация. Та ако ако повръщате повече от нормалното задължително се консултирайте със лекаря, който ви следи.

Ако има такива случаи, те са много рядко. Нормално след третия месец нещата се нормализират и започва веселата част. Мен само ме дразнеха определени миризми.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот m0n4eto » 19 Ное 2018, 19:20

Pacienti написа:Принципно сутрешното гадене се приема за нормално при родилките и след третия месец отшумява. Но има случаи, при които протича много тежко, бременната се обезводнява и се стига до хоспитализация. Та ако ако повръщате повече от нормалното задължително се консултирайте със лекаря, който ви следи.

Чак до болница защото повръща? Нали минава с времето сутрешното гадене.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Lisandra » 20 Ное 2018, 18:41

m0n4eto написа:
Pacienti написа:Принципно сутрешното гадене се приема за нормално при родилките и след третия месец отшумява. Но има случаи, при които протича много тежко, бременната се обезводнява и се стига до хоспитализация. Та ако ако повръщате повече от нормалното задължително се консултирайте със лекаря, който ви следи.

Чак до болница защото повръща? Нали минава с времето сутрешното гадене.

Аз нямах проблеми. Има жени, които по-тежко изкарват първите месеци, даже отслабват. После нещата се нормализират.
То затова и до третия месец не се казва, че си бременна.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Dalia » 20 Ное 2018, 18:48

Когато бях бременна с първото си дете нямах никакви проблеми, но с втотрото не искам да си спомням. Повръщах от първия до последния ден. Само като ми замиришеше на готвена храна и започваше да ми се гади. Ужасно беше и нищо не ми помогна. 10 месеца всяка сутрин като отче наш си беше.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот Doktoricata » 21 Ное 2018, 18:31

Dalia написа:Когато бях бременна с първото си дете нямах никакви проблеми, но с втотрото не искам да си спомням. Повръщах от първия до последния ден. Само като ми замиришеше на готвена храна и започваше да ми се гади. Ужасно беше и нищо не ми помогна. 10 месеца всяка сутрин като отче наш си беше.

Е, то няма еднакви бременности. С толкова повръщане при теб стигна ли се до обезводняване на организма, защото това е основния проблем.
Не е шега да си бременна и внимателно избирайте лекаря, който да ви следи още отначало.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Повръщане по време на бременност

Мнениеот flip » 23 Ное 2018, 16:46

Най-ужасното нещо от бременността ми. Нищо не ми помагаше, но пък хубавото е че отминава след третия месец в повечето случаи. Повръщах при вида на на пръв поглед нормални неща, беше катастрофално.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта