Малките гафове, които развалят визията ни

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Silvi » 05 Мар 2012, 17:06

Понякога поглеждайки по страниците на жълтите таблоиди откриваме интересни неща, които правят звездите малко по-достъпни до обикновения човек. Колкото и да се доверяват на професионалната ръка на гримьори и стилисти винаги може да се открият по някои и друг дефект. които да развали цялостната им визия и да ни успокои, че те също не са съвършени.

Червило върху зъбите:

изцепка 1.jpg
изцепка 1.jpg (30.11 KiB) Прегледано 1513 пъти


Знаете, че червените устни са символ на сексапил за това са предпочитани като цвят от повечето звездни дами. Червеното червило обаче лепне много често по зъбите и ни поставя в конфузна ситуация. В такъв случай след като нанесем червеното червило, трябва да притиснем устните в салфетка, после с един тубфер да оберем остатъка от червило по зъбите си. За да не се повтори това боядисване на зъбите повторно, можем да натопим тампонче с вазелин и да минем с него предните зъби, като по този начин се образува защитен слой, които няма да позволи повторно оцветяване.

Разлика в тена на лицето и тялото:

тен.jpg
тен.jpg (14.06 KiB) Прегледано 1513 пъти


Дори да нанасяш автобронзант от главата до петите, лицето ти ще е по-светло. Това се дължи на факта, че го миеш по-често и използваш по-често маски и ексфолианти. Решението е едно - покрий лицето си с бронзантна пудра, но нека да бъде с розови оттенъци, която ще предпази кожата на лицето ви от оранжевите оттенъци. Нанесете пудрата върху челото, скулите и линията от челюстта към шията,прелейте с четка за да се изравни тена.

Лъщаща кожа:

images.jpg
images.jpg (6.55 KiB) Прегледано 1513 пъти


Колкото и скъпи фон дьо тени да си купувате, колкото и да се мажете с пудра трябва да знаете, че звездите също трудно се справят с лъщящата кожа. За това моят съвет към вас е да използвате основа за грим, която ще попие мазнината по кожата ви, след това покрийте лицето с фон дьо тен и накрая с транспарантна пудра. Можете да изпозлвате салфетка, ако нямате под ръка пудра, но запомнете: Не разтърквайте, а леко попийте излишната мазнина.

Това са трите най-често допускани грешки при грима, ще продължа с останалите, тъй като знаете ние жените сме родени съвършени същества и не може да си позволим несъвършенства! Ако пък вие се сетите за нещо, нека си бъде взаимно полезни!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот d_2 » 05 Мар 2012, 17:33

Silvi написа:
изцепка 1.jpg


Знаете, че червените устни са символ на сексапил за това са предпочитани като цвят от повечето звездни дами. Червеното червило обаче лепне много често по зъбите и ни поставя в конфузна ситуация. В такъв случай след като нанесем червеното червило, трябва да притиснем устните в салфетка, после с един тубфер да оберем остатъка от червило по зъбите си. За да не се повтори това боядисване на зъбите повторно, можем да натопим тампонче с вазелин и да минем с него предните зъби, като по този начин се образува защитен слой, които няма да позволи повторно оцветяване.


Да това ми е любим момент! Наистина много неприятна гледка. :oops:
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 14:40

Е ако не си слагаш по 2 основи за грим 2 различни коректора и не знам си какво, мисля че можеш и да пропуснеш тези гафове :oops:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Elica » 03 Дек 2014, 16:58

lini_leni написа:Е ако не си слагаш по 2 основи за грим 2 различни коректора и не знам си какво, мисля че можеш и да пропуснеш тези гафове :oops:

Не съм почитателка на толкова сериозното гримиране, мисля, че може и по-умерено!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Nightmare » 03 Дек 2014, 17:07

Elica написа:
lini_leni написа:Е ако не си слагаш по 2 основи за грим 2 различни коректора и не знам си какво, мисля че можеш и да пропуснеш тези гафове :oops:

Не съм почитателка на толкова сериозното гримиране, мисля, че може и по-умерено!

Именно, колкото по-малко грим, толкова по-малко шансове има да направиш големи гафове, например да ходиш размазана, сякаш си преживяла торнадо :lol: :lol:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2014, 12:52

Има случаи в които е добре да бъдеш с истински, сериозен грим, сещам се за два такива повода - балът и сватбата (като за първото може да се спори), през останалото време мисля, че е сто пъти по-добре да се доближаваме до естествената визия без да запушваме порите си ежедневно под три пласта мазила :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2014, 13:24

Те гафовете да са само в грима - бива ;) Може да бъдат и в облеклото, че и в прическата :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 13:29

А гафовете само в грима ли са? :) Я си представете някоя красавица с абсурден животински принт :roll: :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот Malina » 11 Дек 2014, 17:06

Много мразя коса, която е толкова жеското напръскана с лак, че не може да помръдне и е твърда на допир и като сложим напластена спирала и става картинка на фолк певица ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Малките гафове, които развалят визията ни

Мнениеот ManiJani » 27 Май 2015, 14:33

Ако решиш да се правиш на адски готина, с безупречна кожа, то трябва да знаеш как да го направиш, така че по-добре е да си ходиш с лунички или пъпки пред това да изглеждаш смешно, май, какво ще кажете?
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron