Пигментация по кожата на лицето

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот monito » 08 Мар 2012, 17:13

Момичета, имам следния проблем - по кожата на лицето ми се появямат по-тъмни петна и ми препоръчаха това кремче АВЕН Д-ПИГМЕНТ ЛЕК КРЕМ 30 мл. Знам, че продуктите на марката са качествени, но все пак ще се радвам, ако някой сподели отзиви.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот elena » 09 Мар 2012, 10:13

Аз съм използвала млякото за лице и съм доволна ;) Няма ли тестерче на продукта, за да го пробваш първо?
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот monito » 09 Мар 2012, 10:15

Днес ще отида до аптеката и ще питам за тестери на няколко от продуктите, защото кожата ми е страшно суха и вече се изморих от опити да нацеля точния крем. Благодаря ти :)
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот micky » 15 Мар 2012, 15:23

Аз също имах проблеми с кожата. По време на бременност ми се появиха тъмни петна, ходих на кожен и той ми препоръча един крем на Биотрейд Мелабел, мазах се с него и петната изчезнаха. Така че само него мога да препоръчам. :)
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот southern_sun » 15 Мар 2012, 16:08

monito написа:Днес ще отида до аптеката и ще питам за тестери на няколко от продуктите, защото кожата ми е страшно суха и вече се изморих от опити да нацеля точния крем. Благодаря ти :)

Според мен не бързай да се отчайваш! Нищо, че кожата ти е суха, предстои да навлезем в нов сезон, а с вдигането на температурите кожата реагира различно. Аз лично през лятото и пролетта не използвам фон дьо тени, а пигментиращи кремове (леко оцветени), докато не се изравни тена лицето ми от слънцето. През зимата много петна ми излизат и без фон дьо тен съм ужас, но постепенно когато излагам лицето си на слънце и с тия кремове всичко е ОК.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот miki » 20 Мар 2012, 11:53

Мони, има едно кремче на CLINIANS с екстракт от грозде, който е против петна и не е много скъп. Хубаво е по принцип да обръщаш внимание дали крема, който използваш има UV-защитни филтри, защото слънцето също може да е вреден фактор предизвикващ появата на петна по кожата дори и през зимата.
Има и домашни маски, които можеш да си приготвяш. Лимона например има избелващо действие, но пак си зависи от кожата на лицето. Ти консултирала ли си се с козметик или дерматолог?
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот aninka » 21 Мар 2012, 13:16

Моята кожа също е чувствителна и предразположена към появата на петна. Козметиката, която най-добре ми пасна е на Биодерма. Има много широка гама от продукти и е насочена към хора с точно такъв проблем - депигментиращ серум, крем за лице, писалка с активен концентрат и много други. Мисля, че повечето имат UV-защита и слънцезащитен фактор. За себе си гледам задължително да имат, защото кожата ми е много чувствителна и слънцето определено не ми е най-добрия приятел :)
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот Снежана » 04 Сеп 2012, 13:19

ауууу голям проблем. Онзи ден се върнах от морето с много гадни петна по челото и в областта на устата. Дали е от крема за лице, с който се мазах или от слънцето ама съм като някаква баба. Кажете ми какво да правя!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот torro » 08 Сеп 2012, 15:30

Появата на пигментни петна не е толкова безобидно, най-често това се дължи на хормонален дисбаланс или на използването на неподходяща козметика. Ако по време на излагането си на слънце сте използвали хормонални препарати, има вероятност да се появят пигментни петна, които постепенно ще изчезнат с отслабването на слънцето. От личен опит бих ви препоръчала продуктите на Bioderma или на Aven. Но преди да посегнете към тежката артилерия пробвайте с домашна козметика, като маска от кисело мляко със счукан аспирин или обтривайте лицето си един два пъти на ден със сок от лимон или краставица.Ако не сте използвали, започнете да използвате крем за UV защита най-малко с фактор 30. Продуктите на Биле са добри, но са със слабо действие и биха помогнали при по слаба пигментация. Мелабел не понася добре на всеки тип кожа. Ако до месец два петната ви не започнат да избледняват най-добре е да се консултирате с дерматолог и в последствие с ендокринолог, защото най-често пигментацията е сигнал, че нещо не е наред в нашия организъм. Надявам се да съм била полезна. :)
torro
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2012, 15:09

Re: Пигментация по кожата на лицето

Мнениеот Даниела Стоянова » 18 Сеп 2012, 11:01

Снежана написа:ауууу голям проблем. Онзи ден се върнах от морето с много гадни петна по челото и в областта на устата. Дали е от крема за лице, с който се мазах или от слънцето ама съм като някаква баба. Кажете ми какво да правя!

Вероятно слънцезащитния ти крем не е бил с достатъчно висок фактор или просто си изложила кожата на лицето си много рязко на слънчевите лъчи, но не се отчайвай и на мен ми се е случвало това и обикновено го заличавам с тониращ крем до изравняване на тена.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron