Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот cheap&chic » 22 Мар 2012, 14:50

southernsun написа:
cheap&chic написа:с риск тотално да бъда оплюта, искам да подчертая една подробност - финансовото състояние на един мъж, може да мълчи за душата му, но говори много за духа му. мъжете нито са създадени, нито им е отредена ролята да бъдат душици (като нас жените, между другото). това, че един мъж е душица с жена си, не значи, че трябва да е мека мара и с останалния свят. а ако е целеусртемен и твърд, това са едни много важни качества, а парите са едно от многото им измерения. жалко, че в днешно време ролите тотално се объркаха и редица мъже очакват от жените да бъдат целеустремени и твърди, което ги прави всичко, но не и душици. а те, милите мъже през това време се чувстват тъпкани - душици бедни :)

Защо да бъдеш оплюта? Страшно много уважавам мъжете, които наистина ценят жената до себе си и правят всичко за да бъде тя щастлива. Всеки знае, че това става и с пари. Един мъж трябва да бъде нежен към жена си и съответно силен като нейна опора.А що се отнася до парите - една почивчица или подаръче никому не са излишни. :)

имах друго предвид за духа - способностите на един мъж имат оценка в много отношения и както при маркетинга най-точния и красноречив показател са продажбите :) ако един мъж има добро финансово състояние, той вероятно е много способен, което неизменно се проявява и в другите аспекти на живота му, които могат да бъдат оценени от една жена и да я респектират, чисто качествено, не количествено :) за ролите исках да кажа, че дори като партньори, жената и мъжа са различни и това не бива да се губи или забравя. ако имам мъж, който иска да се боря като равна с него в професията и очаква аз да съм "мъж", все си мисля, че няма да го възприемам като покровителя, в каквато роля до известн степен си го представям в една здрава връзка...
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот Даниела Стоянова » 22 Мар 2012, 16:13

Не съм съвсем съгласна с това твърдение, че финансовото състояние на мъжа не е определящо за способностите му. Познавам мъже, които изкарват достатъчно пари, но не стават за нищо в действителност.Или аз нещо бъркам или този мъж е голям връзкар и получава незаслужена заплата.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот cheap&chic » 23 Мар 2012, 00:44

според мен всеки оправен мъж може да се продаде добре, ако си го сложи за цел, разбира се. ако няма достойни купувачи и аз не се продавам. съжалявам за теминологията, но работата срещу заплата е точно това. колкото до това, че той е по-способен, дори чисто биологически от мен, и съответно по-скъп, е дефицията, която диря в понятието покровителство.
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот eleonora » 02 Апр 2012, 15:27

А защо не и с двете :lol: Разбира се, че е по-важно мъжът до мен да е на първо място стойностен човек, да ме разбира и уважава, но не мисля, че това изключва "дебелия портфейл". Искам ги и двете, и ги имам :mrgreen:
А относно въпроса, че някои жени правят компромис със себе си заради парите на мъжа до тях - техен си проблем. За мен това е живот назаем, но всеки сам си избира как да живее. Не съм ничия собственост, няма и да бъда - въпрос на личен избор!
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот rony_80 » 24 Апр 2012, 15:29

cheap&chic написа:
southernsun написа:
cheap&chic написа:с риск тотално да бъда оплюта, искам да подчертая една подробност - финансовото състояние на един мъж, може да мълчи за душата му, но говори много за духа му. мъжете нито са създадени, нито им е отредена ролята да бъдат душици (като нас жените, между другото). това, че един мъж е душица с жена си, не значи, че трябва да е мека мара и с останалния свят. а ако е целеусртемен и твърд, това са едни много важни качества, а парите са едно от многото им измерения. жалко, че в днешно време ролите тотално се объркаха и редица мъже очакват от жените да бъдат целеустремени и твърди, което ги прави всичко, но не и душици. а те, милите мъже през това време се чувстват тъпкани - душици бедни :)

Защо да бъдеш оплюта? Страшно много уважавам мъжете, които наистина ценят жената до себе си и правят всичко за да бъде тя щастлива. Всеки знае, че това става и с пари. Един мъж трябва да бъде нежен към жена си и съответно силен като нейна опора.А що се отнася до парите - една почивчица или подаръче никому не са излишни. :)

имах друго предвид за духа - способностите на един мъж имат оценка в много отношения и както при маркетинга най-точния и красноречив показател са продажбите :) ако един мъж има добро финансово състояние, той вероятно е много способен, което неизменно се проявява и в другите аспекти на живота му, които могат да бъдат оценени от една жена и да я респектират, чисто качествено, не количествено :) за ролите исках да кажа, че дори като партньори, жената и мъжа са различни и това не бива да се губи или забравя. ако имам мъж, който иска да се боря като равна с него в професията и очаква аз да съм "мъж", все си мисля, че няма да го възприемам като покровителя, в каквато роля до известн степен си го представям в една здрава връзка...

Знаеш ли какво прочетох в един тролей в София - Ако си мъж над 30 години и четеш това, значи си неудачник!
Когато човек има желание и воля да се реализира в живота е способен да го постигне. Естествено няма как да стане без да притежава необходимия умствен багаж. Дори и да си роден със златна лъжица в устата, пак не е гаранция, че ще съумееш да запазиш и доразвиеш това, което твоите родители са постигнали.
А що се отнася до избора - дебел портфейл или добра душа, не бих направила компромис с душата. За мен е важен човекът като такъв, а не заплатата му. Щом е трудолюбив, рано или късно ще постигне целите които си е поставил. Не бих търпяла простащината на някой чичко-паричко и съжалявам жените, които правят компромис със себе си само и само, за да са финансово осигурени. Пари се печелят, но простака си остава простак цял живот!
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот Камелия » 24 Апр 2012, 15:57

Знаеш ли какво прочетох в един тролей в София - Ако си мъж над 30 години и четеш това, значи си неудачник!
Когато човек има желание и воля да се реализира в живота е способен да го постигне. Естествено няма как да стане без да притежава необходимия умствен багаж. Дори и да си роден със златна лъжица в устата, пак не е гаранция, че ще съумееш да запазиш и доразвиеш това, което твоите родители са постигнали.
А що се отнася до избора - дебел портфейл или добра душа, не бих направила компромис с душата. За мен е важен човекът като такъв, а не заплатата му. Щом е трудолюбив, рано или късно ще постигне целите които си е поставил. Не бих търпяла простащината на някой чичко-паричко и съжалявам жените, които правят компромис със себе си само и само, за да са финансово осигурени. Пари се печелят, но простака си остава простак цял живот!

Вероятно този, който е написал това в тролея е бил прав. Не мога да се съглася, че един мъж на 30 ще чака подаяния от родители. Един достатъчно зрял мъж, трябва сам да кове бъдещето си, да има добре платена работа, поне кола и идеи за собствено жилище, които ще реализира в бъдеще. Защото съгласете се мили дами, ако един мъж не е достатъчно финансово стабилен, колкото и да го обичате един ден, проблема с липсата на пари ще вземе превес над любовта ви, колкото и силна да е тя.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот Konstantin » 14 Май 2012, 15:33

Хахаха, добра душа, естествено, хахаха, ама съм пристрастен, портфейла си не го давам на никого! :lol:
Konstantin
 
Мнения: 52
Регистриран на: 10 Ное 2011, 17:07

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот tweety » 15 Май 2012, 16:14

Konstantin написа:Хахаха, добра душа, естествено, хахаха, ама съм пристрастен, портфейла си не го давам на никого! :lol:

ти си типичен мъж, любов,любов ама без пари нищо не става.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот miki » 18 Май 2012, 16:00

Konstantin написа:Хахаха, добра душа, естествено, хахаха, ама съм пристрастен, портфейла си не го давам на никого! :lol:

Не го даваш, не го даваш, но като се завърти някоя засукана мадама и ти потекат лигите по нея, тогава пак ще си говорим :mrgreen: Всеки си намира майстора рано или късно, а тези, които най-много приказват, го намират по-скоро рано, отколкото късно :lol:
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот Елена Гилбърт » 19 Май 2012, 10:07

Аз не искам да живея с портфейл, не е удобно някак ;) Няма кой да гушнеш, с кого да се скараш, с кого да вечеряш, портфейлът не може да се хване под ръка нито пък да ти каже "Колко хубава си днес", освен това портфейлът лесно може да бъде откраднат, изгубен... Не, благодаря, аз съм за мъж с добра душа :P
Елена Гилбърт
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2012, 09:35

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron