Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот palechka » 12 Мар 2012, 15:02

Изкривени ли са ценностите в днешно време и надделява ли материалното над духовното? Ето този въпрос ме кара да се замисля! Все повече млади момичета и жени нескрито заявяват своя интерес към портфейла на евентуалната си половинка... Живеем ли в "Ерата на златотърсачките" и къде се изгуби любовта?
Не спирам да се питам какво се случи с младите момичета и защо се превърнаха в толкова меркантилни създания?! За тях любовта не е от значение, щом ще се возят в лъскава кола и ще получават скъпи джунджурийки, и дори се примиряват, че ще "свирят" втора цигулка, ако избраника им е семеен! Имах една съученичка, която винаги си избираше "подходящи мъже" - купуваха й дрешки, скъпи обувки, дори единия спонсор й купи кола... Смешното е, че накрая всичко си прибираха обратно, а тя оставаше с пръст в уста... Къде е самоуважението и достойнството питам се аз?
jena-pari-framar.jpg
jena-pari-framar.jpg (25.71 KiB) Прегледано 653 пъти

Не е ли по-важно човекът до теб да те обича и уважава, да бъде добър съпруг и баща, да те изненадва приятно с цвете или малко подаръче, което е купил на път към вкъщи ей така, без повод? Разбира се, че е по-важно - поне за мен е така!
happy-family-framar.jpeg
happy-family-framar.jpeg (7.47 KiB) Прегледано 653 пъти

Естествено не слагам всички под общ знаменател, но са малко тези, които обръщат внимание на човека до себе си, а не на финансовите му възможности. И после обвиняваме мъжете, че не ни приемат сериозно, че не се държат с нас както подобава... А как да се държат, как да ни уважават, след като ние самите не го правим?!
Момичета, не всичко е пари и колкото по-бързо го разберете, толкова по-добре! Иначе рискувате да изгубите себе си и да станете поредната бройка... Вие сами изберете!
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот natali » 12 Мар 2012, 15:20

Моето мнение по тази актуална тема е безкомпромисно-предпочитам мъж с добра душа пред дебел портфейл.Най-кратко казано ако човекът е човек той си остава такъв за цял живот,докато парите са временно явление,днес ги има утре не.Хората се заблуждават,че богатите нямат проблеми,сигурна съм че имат,но са от друго естество.Моето лично мнение е такова и аз мисля че съм направила правилния избор за себе си.Не мога да съдя хората,всеки си избира как да живее!
natali
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Мар 2012, 13:20

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот krasko » 12 Мар 2012, 15:43

И аз ще се намеся в темичката, нищо, че въпроса е зададен към женската аудитория :roll:
Четох в интернет, че е направено проучване, в което са участвали само дами и на въпроса за какъв съпруг си мечтаят, 68 на 100 от тях отговарят - Красив и богат! Много е вярно твърдението, че се гледа първо финансовата част и ако си одобрен, минаваш на второ класиране :lol: :lol: :lol: Ами, ако не си нито красив, нито богат какво да направиш - да скочиш от моста ли :?: Добре, че има едни 32%, които евентуално ще се задоволят и с подобен тип мъже!
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот d_2 » 12 Мар 2012, 15:49

Разбира се, че душата е по-важна. Колкото и важни да са парите с тях не можеш да си купиш любов. Колкото и да е богат един мъж, ако не може да разтрепери душата ти, то няма смисъл да сте заедно. Освен това парите са променлива величина - идват и си отиват.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот alexandar82 » 12 Мар 2012, 15:56

Аз пък не съм попадал на такива девойки. То не, че съм големия богаташ, де, но разполагам със средства, за да живея нормално, което в днешно време си е добре... И да са се опитвали да се държат по този начин, просто не съм го допускал, защото не искам до мен да стои някоя празноглава хубавица, с която не мога да проведа един нормален разговор :mrgreen: Такива с лопата да ги ринеш :!:
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот elena » 12 Мар 2012, 16:16

d_2 написа:Колкото и да е богат един мъж, ако не може да разтрепери душата ти, то няма смисъл да сте заедно.

Много добре казано! И за мен любовта е на първо място! Не си представям да съм с човек, който ми е безразличен и с който нямаме нищо общо, само заради това, че има пари и може да си купи всичко :roll: За съжаление все повече момичета се придържат към този стереотип на поведение, което е жалко, но животът си е техен и щом така им харесва нека си го живеят по този начин :!:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот Даниела Стоянова » 12 Мар 2012, 18:10

palechka написа:Изкривени ли са ценностите в днешно време и надделява ли материалното над духовното? Ето този въпрос ме кара да се замисля! Все повече млади момичета и жени нескрито заявяват своя интерес към портфейла на евентуалната си половинка... Живеем ли в "Ерата на златотърсачките" и къде се изгуби любовта?
Не спирам да се питам какво се случи с младите момичета и защо се превърнаха в толкова меркантилни създания?! За тях любовта не е от значение, щом ще се возят в лъскава кола и ще получават скъпи джунджурийки, и дори се примиряват, че ще "свирят" втора цигулка, ако избраника им е семеен! Имах една съученичка, която винаги си избираше "подходящи мъже" - купуваха й дрешки, скъпи обувки, дори единия спонсор й купи кола... Смешното е, че накрая всичко си прибираха обратно, а тя оставаше с пръст в уста... Къде е самоуважението и достойнството питам се аз?
jena-pari-framar.jpg

Не е ли по-важно човекът до теб да те обича и уважава, да бъде добър съпруг и баща, да те изненадва приятно с цвете или малко подаръче, което е купил на път към вкъщи ей така, без повод? Разбира се, че е по-важно - поне за мен е така!
happy-family-framar.jpeg

Естествено не слагам всички под общ знаменател, но са малко тези, които обръщат внимание на човека до себе си, а не на финансовите му възможности. И после обвиняваме мъжете, че не ни приемат сериозно, че не се държат с нас както подобава... А как да се държат, как да ни уважават, след като ние самите не го правим?!
Момичета, не всичко е пари и колкото по-бързо го разберете, толкова по-добре! Иначе рискувате да изгубите себе си и да станете поредната бройка... Вие сами изберете!

За съжаление си права, все повече момичета се прихласват по богати синчета, които ги отрупват в подаръци.Подобно на теб аз също си задавам този въпрос - има ли цена любовта. Предполагам, че в темата ще се намерят много и разностранни мнения, но трябва да ви кажа, че и без пари не се живее. Парите не са всичко, но без тях не може.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот cheap&chic » 12 Мар 2012, 23:48

с риск тотално да бъда оплюта, искам да подчертая една подробност - финансовото състояние на един мъж, може да мълчи за душата му, но говори много за духа му. мъжете нито са създадени, нито им е отредена ролята да бъдат душици (като нас жените, между другото). това, че един мъж е душица с жена си, не значи, че трябва да е мека мара и с останалния свят. а ако е целеусртемен и твърд, това са едни много важни качества, а парите са едно от многото им измерения. жалко, че в днешно време ролите тотално се объркаха и редица мъже очакват от жените да бъдат целеустремени и твърди, което ги прави всичко, но не и душици. а те, милите мъже през това време се чувстват тъпкани - душици бедни :)
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот palechka » 13 Мар 2012, 09:41

cheap&chic написа:жалко, че в днешно време ролите тотално се объркаха и редица мъже очакват от жените да бъдат целеустремени и твърди, което ги прави всичко, но не и душици. а те, милите мъже през това време се чувстват тъпкани - душици бедни :)

Има и такива мъже, разбира се - светът е шарен... Не уважавам и представителите на "силния" пол, които лежат на гърба на жените си, но в никакъв случай не казвам, че жената не може да изкарва по-висока заплата. Друг е въпроса, че тогава пък, някои мъже се комплексират, защото нали те трябва да са "силните"... Темата е многостранна и с много гледни точки :roll:
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Мъж с дебел портфейл или мъж с добра душа?

Мнениеот southern_sun » 13 Мар 2012, 10:20

cheap&chic написа:с риск тотално да бъда оплюта, искам да подчертая една подробност - финансовото състояние на един мъж, може да мълчи за душата му, но говори много за духа му. мъжете нито са създадени, нито им е отредена ролята да бъдат душици (като нас жените, между другото). това, че един мъж е душица с жена си, не значи, че трябва да е мека мара и с останалния свят. а ако е целеусртемен и твърд, това са едни много важни качества, а парите са едно от многото им измерения. жалко, че в днешно време ролите тотално се объркаха и редица мъже очакват от жените да бъдат целеустремени и твърди, което ги прави всичко, но не и душици. а те, милите мъже през това време се чувстват тъпкани - душици бедни :)

Защо да бъдеш оплюта? Страшно много уважавам мъжете, които наистина ценят жената до себе си и правят всичко за да бъде тя щастлива. Всеки знае, че това става и с пари. Един мъж трябва да бъде нежен към жена си и съответно силен като нейна опора.А що се отнася до парите - една почивчица или подаръче никому не са излишни. :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта