Хранене в първите месеци от бременността

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот belle_vie » 26 Мар 2011, 16:43

Бременна съм в 12 г.с. и ми е за първи път. Чета много по въпроса. Не пия, не пуша, старая се да се храня здравословно, но количествата определено са ми проблем. За разлика от повечето жени на мен не само, че не ми прилошава, а постоянно ми се похапват разни мазни неща :D Позволявам си и по едно кафе сутрин. Не знам дали храненето на такъв ранен етап изобщо се отразява на плода, но ще се радвам да ми кажете какво похапвахте вие като бременни и на какво да наблегна, за да си имам здраво бебче?
belle_vie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:18

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот perla197811 » 01 Апр 2011, 19:32

Спомням си един купон, на който отидохме с мъжа ми и пих джин с тоник. Поне два изпих, а се оказа, че съм била бременна в първият месец.След като разбрах си позволявах само по една чашка кафе на ден, почти никакви цигари, много плодове, особено мандарини.....кисели краставички пък като невидяла ядях......зрънчо с много сол и т.н. Друго всичко в нормални количества. Хм.....казаха ми, че щом предпочитанията ми са към солено и кисело, значи ще имам момче. Е, познаха! :)
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот southern_sun » 29 Апр 2011, 15:40

Някъде бях чела, че кафето влияе на бебето. Вие на какво мнение сте?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 14:59

belle_vie написа:Бременна съм в 12 г.с. и ми е за първи път. Чета много по въпроса. Не пия, не пуша, старая се да се храня здравословно, но количествата определено са ми проблем. За разлика от повечето жени на мен не само, че не ми прилошава, а постоянно ми се похапват разни мазни неща :D Позволявам си и по едно кафе сутрин. Не знам дали храненето на такъв ранен етап изобщо се отразява на плода, но ще се радвам да ми кажете какво похапвахте вие като бременни и на какво да наблегна, за да си имам здраво бебче?

Аз хапвах само препечени филии с маслини в първите 4 месеца- постоянно ми беше лошо но лекарят ми каза, че трябва да ям за да се почувствам по-добре. След това си хапвах всичко- много сурови ядки ядях, мъжа ми носеше по 1 торба и аз като мелачка ги омитах. И много сладко хапвах. Според мен си хапвай каквото ти се иска, бременността е време да се поглезиш и отпуснеш пред това което те чака като майка :
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот qproin » 27 Окт 2011, 15:00

southernsun написа:Някъде бях чела, че кафето влияе на бебето. Вие на какво мнение сте?

И аз така знам, но съм си позволявала по 1 чашка кафе....че дори и кола пиех :roll:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 10:58

Освен от алкохол от нищо друго не съм се лишавала...до последния ден от бременността си пих кафе и кола..най-вече за кола умирах..вредно не вредно момента,в който си отворя очите не търсих вода,а кола...
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот Lollipop » 26 Ное 2014, 11:20

Когато бях бременна сякаш ядях само препречини филии със сирене, не ми се ядеше почти нищо, другите се тъпчеха около мен, а аз бях склонна да готвя и да припадна от глад, изобщо не ми се ядеше, а се чувствах супер, никакви неразположения нямах. И така цялата бременност я изкарах на филии и помня една луканка много ми се ядеше, купих я и така не си хапнах от нея :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 21:33

Мисля, че е важно как се храним през цялото време, е не да се филмираме напразно и да си мислим, че едва ли не не трябва да ядем нищо любимо, но да внимаваме, особено с кофеиновите напитки, тежките и вредни храни, вафлите :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 18:12

Хапвайте си от всичко, като наблягате на полезното, ако се направи някаква рязка промяна няма ли да ви се отрази по-зле? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хранене в първите месеци от бременността

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2015, 08:28

И все пак мисля, че трябва да се хапва каквото ви се хапва и по колкото искате, това е най-добрата рецепта за здравословно хранене. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта