Куче и бебе на едно място

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот sara » 04 Май 2011, 18:20

Най-доброто решение е да гледаш кучето на двора ;)
sara
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Май 2011, 17:57

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот southern_sun » 05 Май 2011, 09:31

sara написа:Най-доброто решение е да гледаш кучето на двора ;)

Е ако кучето е декоративна порода и не е за вън?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Даниела Танева » 05 Яну 2012, 20:42

Изображение
Според мен, когато бебенцето е съвсем малко е редно домашният любимец да е някъде другаде, поне до навършване на едногодишна възръст. Моята дъщеря е с Атопичен дерматит и когато беше около годината допирайки се до мини Пекинезчето на майка ми, целият участък се зачервяваше и обриваше. С течение на времето го израсна и сега вече няма никакъв проблем при контакт с малкото паленце. :)
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Forman » 06 Яну 2012, 14:52

И аз съм на мнение, че детето трябва да израсне в едно с някакво животно. Първо, че се учи на отговорност и второ убедил съм се, че съжителството на дете с животно не допуска детето да израсне като егоист.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Memento » 11 Яну 2012, 11:56

Стига да няма алергия и животното да е добре възпитано и обучено не виждам никакъв проблем :geek:
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 13:10

Според мен зависи от конкретната ситуация - характера на домашния любимец, здравословното състояние на бебето, жилищната площ, отношенията в семейството.
Мои познати, които имат куче от години, гледат вече второ здраво бебе без проблеми. Жената даже споделя, че кучето много я успокоява и проявява голямо внимание към децата. Други мои познати взеха котка на дъщеря си, след което майката забременя. Оставиха котката, всичко с бременността беше нормално, а когато бебето се роди, котката няколко месеца спа до креватчето му, без изобщо да го докосне. Но пък знам и случаи на ревниви котки и кучета, които се е наложило да сменят стопаните си.
Важно е да се направят необходимите изследвания, да се прави редовна профилактика, да се спазва добра хигиена и да се положат усилия животното да приеме променената ситуация, в която няма да е център на внимание.
И разбира се, детето и животното никога не трябва да се оставят сами без надзор.
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот dimitrova_70007 » 27 Фев 2012, 17:58

Няма никакъв проблем. Отглеждането на животни в домашни условия допълнително засилва имунитета на детето. Освен това, то се учи на отговорност и грижи. Винаги сме имали животно вкъщи - куче или коте, няма значение. При спазване на хигиена, единственото, което могат да донесат домашните любимци са положителни емоции!
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот anet » 28 Фев 2012, 20:57

Ако имате възможност, временно се разделете с домашния си любимец...риск винаги има. Аз също страшно много обичам животните, но едва ли някой би рискувал здравето на детето си заради привързаността си към любимеца си. Ако няма къде да оставите кучето/котката си....., не допускайте пряк контакт между него и детето, не позволявайте на животинката да влиза в стаята, където спи детето и разбира се - ежедневно почистване на повърхностите до които има контакт детето и стриктно спазване на всички ваксинации, обезпаразитявания и т.н
anet
 
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Яну 2012, 20:15

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот Даниела Стоянова » 03 Мар 2012, 18:22

Виждам, че темата е предизвикала много дебати. моята гледна точка е следната: докато бебето е малко наистина е по-добре животното да се държи по-далеч не само от хигиенна гледна точка, а знаете много добре, че малкия детски организъм е податлив на какво ли не . Като порасте малко детето е добре да се вземе някакво животно в къщи, но е добре това да стане след 3-тата година на детето тъй като тогава се изграждат навиците и е добре детето да се научи да се грижи за нещо, дори това да бъде само хранене на животното. Не визиран в това число кучета и котки само, рибките ще инат същия ефект.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Куче и бебе на едно място

Мнениеот VIVI » 11 Апр 2012, 15:49

Не съм на мнение, че е подходящо детето от новоредено да израсне с животно вкъщи. Да, домашния любимец възпитава отговорност в децата, но не и докато са бебета. Няма да говоря за космите, които колкото и да чистиш, все остават тук-там. Обичам животните, но тази дилема при мен не стои - детето е по-важно и не бих застрашила здравето му по никакъв начин.
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта