Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот eleonora » 28 Мар 2012, 11:33

Обожавам спа процедурите, но не винаги имам време и възможност да се отдам на това си удоволствие. За цялостния пилинг на тялото предпочитам да посетя козметичния салон, но съм си правила и вкъщи с пилинг-продукти за лице и тяло. Имам една специална ръкавица, с която обтривам цялото тяло. За лицето съм си купила четчица с естествен косъм и веднъж седмично гледам да я използвам заедно с пилинг-гела за лице. След пилинга хидратирам кожата с лосион за тяло.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот sanya » 08 Апр 2012, 10:57

Обикновено се сещам за пилинг процедури на тялото по това време на годината - пролетта. Времето се позатопля и ние започваме лека полека да сваляме катовете дрехи от гръба си, и да излагаме на показ някои части от тялото си. Предпочитам да отида на пилинг процедура в салон за красота, поне за тялото, защото там работят с професионална козметика и знаят как най-добре да го направят. А за пилинга на лицето си използвам обикновени бадемови трици, които струват стотинки, а вършат чудеса. Много е важно след пилинга, кожата да се хидратира и подхрани с подходяща козметика, за да се защити от влиянието вредните фактори - както вътрешни, така и външни.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот teddy » 11 Апр 2012, 10:36

Момичета, научих за една много приятна пилинг-маска и искам да я споделя с вас :) Не съм я правила все още, но при първа възможност ще си я забъркам. Съставките са: 2 с.л. мед, 3 с.л. зехтин, 5-6 лъжици захар, разбърквате хубаво и веднъж седмично нанасяте върху кожата на лицето. С маската се стои докато се разтопи захарта и после се изплаква с хладка вода. Препоръчително е да се прави вечер, защото част от зехтина остава по кожата и е хубаво така са се преспи, за да се подхрани още по-добре.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот rony_80 » 24 Апр 2012, 15:55

От доста време насам не съм купувала продукти за пилинг на тялото, така че давайте съвети. За лицето имам пилинг-гел, но за тялото не използвам нищо, освен ръкавица :oops: Всъщност нямам представа дали ако продукта се сложи на ръкавицата, няма да е прекалено агресивно за кожата ми. По принцип кожата на тялото ми е по-чувствителна и ми излизат ситни пъпчици, а с този пилинг дали няма да влоша нещата :roll:
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот nadya » 07 Май 2012, 09:27

Пилинг на лицето си правя всяка седмица - използвам пилинг-гелчето на Нивеа Pure Effect All In One. Това е комбиниран продукт, който може да се използва и като маска за лице. За моята кожа е перфектен - тушира омазняването и почиства в дълбочина. За тялото използвам пилинг-душ гел, защото ми е по-лесно. Не го правя всяка седмица, защото си имам една хавлиена тривка, която винаги ми е под ръка - стар, но изпитан метод :mrgreen: Миналата година бяхме на почивка в Турция и там си направих пилинг на цялото тяло... нещо уникално, направо летиш след това.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот shushito » 10 Май 2012, 11:04

Имам една гъба за баня на Мания, която е като колан с хватки от двата края. Много е удобна, защото с нея не пропускам нито едно местенце от тялото, което да остане неизтъркано. Използвам я веднъж седмично, за да пилинговам цялото тяло ;) Не слагам никакви продукти, само търкам и определено се отделят доста мъртви клетки. Спомням си като бяхме малки колко ми беше омразна тази процедура, но сега си я правя с кеф. За лицето използвам измиващ гел, а имам пилинг маска, която е отлепяща и почиства много добре кожата в дълбочина.
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот Снежана » 10 Май 2012, 11:35

shushito написа:Имам една гъба за баня на Мания, която е като колан с хватки от двата края. Много е удобна, защото с нея не пропускам нито едно местенце от тялото, което да остане неизтъркано. Използвам я веднъж седмично, за да пилинговам цялото тяло ;) Не слагам никакви продукти, само търкам и определено се отделят доста мъртви клетки. Спомням си като бяхме малки колко ми беше омразна тази процедура, но сега си я правя с кеф. За лицето използвам измиващ гел, а имам пилинг маска, която е отлепяща и почиства много добре кожата в дълбочина.

Искам да те попитам дали и ти имаш същия проблем!?:Когато използвам пилинг на кожата после ми се лющят краката, въпреки,че ги мажа с лосион за тяло пак така ми стават за това избягвам. Ти имаш ли този проблем?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот tochica » 14 Май 2012, 10:09

rony_80 написа:От доста време насам не съм купувала продукти за пилинг на тялото, така че давайте съвети. За лицето имам пилинг-гел, но за тялото не използвам нищо, освен ръкавица :oops: Всъщност нямам представа дали ако продукта се сложи на ръкавицата, няма да е прекалено агресивно за кожата ми. По принцип кожата на тялото ми е по-чувствителна и ми излизат ситни пъпчици, а с този пилинг дали няма да влоша нещата :roll:

Аз също не използвам, защото кожата ми е много чувствителна и бяла, и се зачервява при най-малкия натиск. Мисля си, че продуктите за пилинг се използват като се нанесат на дланта и след това с леки масажни движения се обтрива цялото тяло. В никакъв случай не бива да се натиска, а с ръкавица определено не ти препоръчвам - с ръка най-добре ще усещаш кожата си. Пилинга за тяло е с по-едри частици, така че трябва много да се внимава :roll: Продават и пилинг душ-гелове също - изборът е твой :roll:
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот VIVI » 07 Юни 2012, 14:12

Използвам супер евтин и ефективен пилинг-продукт, който е подходящ за лице и тяло - пшенични трици :) Много са фини и никога не съм имала проблем със зачервяване на кожата, тъй като почистват много нежно. Могат да се използват и за антицелулитни процедури. Навлажнявате леко и с леки кръгови движения почиствате и тонизирате кожата на тялото, след което изплаквате с хладка вода и подхранвате с подходящ крем.

Piling.jpg
Piling.jpg (31.05 KiB) Прегледано 718 пъти
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Пилинг на лице и тяло - необходим ли е и кога?

Мнениеот SunFlower » 07 Юни 2012, 17:02

На скоро си купих пилинг маска и няколко пъти я пробвах, но след това лицето ми се покри със ситни пъпчици. Според вас на какво да дължи?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта