Домашен лек за розов лишей?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Домашен лек за розов лишей?

Мнениеот belle_vie » 26 Мар 2011, 17:05

Преди четири месеца ми се появи розов лишей на ръката. Ходих при дерматолог. Изписа ми антибиотици, но ефект нулев. Ако някой е изпробвалякой домашен илач, моля да сподели. Казаха ми да го мажа със зехтин и мисля да опитам - съмнявам се да навреди, ако не помогне.
belle_vie
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:18

Re: Домашен лек за розов лишей?

Мнениеот black sheep » 29 Мар 2011, 17:19

Вече имах такъв лишей и ... използвах само купено мазило със съдържание на цинк.
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: Домашен лек за розов лишей?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Мар 2011, 11:30

Розовият лишей е такова кожно заболяване, което преминава спонтанно. Счита се, че причината е по-скоро вирусна инфекция, така че антибиотиците рядко помагат. След като описвате обрив само по ръката е възможно да не се касае за розов лишей, а за друг тип лишей. При розов лишей най-добре е да се спазва хигиенен режим - да се намали къпането, да не се търка кожата с гъби и измиването да е основно с вода. Фототерапията също е с много добър ефект. Ако има и сърбеж се използват антихистамини. Консултацията с лекар не е за пренебрегване, защото макар и рядко може да се касае и за друго кожно заболяване.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Домашен лек за розов лишей?

Мнениеот Ivaylo » 03 Ное 2014, 14:08

Каквото и да ви казват, препоръчвам винаги консултация с лекар, преди да направите каквото и да, дори и най-безобидното лечение на билкова основа.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта