Аменорея - липса на месечен цикъл

Аменорея - липса на месечен цикъл

Мнениеот Genoveva » 19 Мар 2012, 12:46

Здравейте, от няколко месеца насам нямам цикъл. До сега не съм имала проблеми с цикъла, винаги ми е идвало на време. Притеснявам се на какво може да се дължи това. Сигурна съм, че не съм бременна, не съм пила никакви лекарства против забременяване. Смятам тази седмица да посетя и гинеколог, но все пак, ако някой има подобен проблем, нека да сподели!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Аменорея - липса на месечен цикъл

Мнениеот SunFlower » 19 Мар 2012, 14:38

Оказва се, че причината за аменореята не е една. Липсата на цикъл може да бъде в следствие на прием на някакви лекарства, стрес, претърпяно гинекологично заболяване, някакво възпаление, заболяване на щитовидната жлеза или хипофизата. В никакъв случай, не пренебрегвайте аменореята, а бързо се консултирайте с лекар. Липсата на цикъл може да доведе до много увреждания в половата система и психиката на жената.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Аменорея - липса на месечен цикъл

Мнениеот Silvi » 22 Мар 2012, 15:38

За аменореята съм чувала, че е заболяване дължащо се на стрес, може да е вследствие на мозъчно увреждане или диабет. Имам позната, която страда от това заболяване, но като една от причините и казаха, че са кисти на яйчниците, но те пък пт своя страна се получават от неправилното действие на хипофизата.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Аменорея - липса на месечен цикъл

Мнениеот southern_sun » 26 Мар 2012, 11:19

В никакъв случай не бива да се пренебрегва, липсата на менструация.Женския организъм е така устроен, да произвежда яйцеклетки, а след като не бъдат оплодени да се изхвърлят от организма, всяка аномалия е предизвикана от нещо, за това трябва да се обърне особено внимание и да се отиде на лекар.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта