Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот southern_sun » 19 Май 2012, 15:13

avitohol написа:
oho-boho написа:А някой знае ли откъде мога да си купя хума, но не на прах, а на парчета? От хумата на прах използвам бялата на Талодерма, защото зелената прекалено много ми изсушава кожата. Правя си маска на лицето /хума и кисело мляко/ и на косата /хума, мед, яйце и оцет/ ;)


Препоръчвам ти да си изкопаеш сам, ако знаеш къде има, макар да се наложи да копаеш и повече от два-три метра дълбочина. Продаваната хума обикновено е добивана с метални инструменти, което я прави негодна, особено пък за лечение. Може търговците да пишат, че е добивана на ръка с дървени оръдия на труда, но обикновено карат цигани да им я добиват, я с багер, я с лопати и мотики. Работата е като липата събирана от дърветата по шосетата, която после циганите късат на земята, премитат и после си мислим, че купуваме чист, екологичен и здравословен липов чай. Аз преди десетина дни заедно с един известен доктор ходихме да си изкопаем в Родопите. Той твърди, че е излекувал хора дори от рак с хумата от това находище. Ето статия за доктор Иван Иванов, а под нея съм написал и коментар: http://gradvelin.com/display.php?m=person&n=ivan-ivanov

Честно да си призная не знаех, че добиването на хума трябва да става само с дървени лопати или на ръка, не знам какво значение има това. Лично аз знам едно място където хумата е на повърхността и не се налага да се копае. Пръстта е под един склон и лесно може да се събира с ръце.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот avitohol » 21 Май 2012, 12:10

clay-treatment.jpg
clay-treatment.jpg (9.38 KiB) Прегледано 1257 пъти
southernsun написа:
avitohol написа:
oho-boho написа:А някой знае ли откъде мога да си купя хума, но не на прах, а на парчета? От хумата на прах използвам бялата на Талодерма, защото зелената прекалено много ми изсушава кожата. Правя си маска на лицето /хума и кисело мляко/ и на косата /хума, мед, яйце и оцет/ ;)


Препоръчвам ти да си изкопаеш сам, ако знаеш къде има, макар да се наложи да копаеш и повече от два-три метра дълбочина. Продаваната хума обикновено е добивана с метални инструменти, което я прави негодна, особено пък за лечение. Може търговците да пишат, че е добивана на ръка с дървени оръдия на труда, но обикновено карат цигани да им я добиват, я с багер, я с лопати и мотики. Работата е като липата събирана от дърветата по шосетата, която после циганите късат на земята, премитат и после си мислим, че купуваме чист, екологичен и здравословен липов чай. Аз преди десетина дни заедно с един известен доктор ходихме да си изкопаем в Родопите. Той твърди, че е излекувал хора дори от рак с хумата от това находище. Ето статия за доктор Иван Иванов, а под нея съм написал и коментар: http://gradvelin.com/display.php?m=person&n=ivan-ivanov

Честно да си призная не знаех, че добиването на хума трябва да става само с дървени лопати или на ръка, не знам какво значение има това. Лично аз знам едно място където хумата е на повърхността и не се налага да се копае. Пръстта е под един склон и лесно може да се събира с ръце.


Охке-бохке, извинявай, мислех, че си мъж :) Добре е хумата да не е на повърхността, защото може да се е замърсила и заразила. По-добре е да копаеш по-дълбочко за да си извадиш качествена и лековита хума щом ще я ползваш за маска за лицето. Пластът хума където копахме с доктора се намира на над два метра дълбочина. На повърхността освен, че е замърсена ще има и примеси от пръст и корени, което влошава качествата ѝ и обезмисля нейното използване за козметични и лечебни цели. Като стигнеш пласта(където копахме беше на два неравни и неравномерно дебели пласта, като може да има и още по-надълбоко, но не сме слизали по-надолу), хубаво с направените дървени шпакли и секачи изчисти повърхността на хумата където са се докосвали лопатите. Дръж я колкото може повече на слънце!
avitohol
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Май 2012, 12:13

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот elena » 21 Май 2012, 12:28

southernsun написа:Честно да си призная не знаех, че добиването на хума трябва да става само с дървени лопати или на ръка, не знам какво значение има това. Лично аз знам едно място където хумата е на повърхността и не се налага да се копае. Пръстта е под един склон и лесно може да се събира с ръце.

Нали навсякъде се препоръчва хумата да се поставя в неметален съд и да се разбърква с неметална лъжица :idea: Това е така, защото металът може да промени химичния й състав. И както е писал avitohol, преди да се използва хумата е хубаво да престои няколко дена на слънце, за да се зареди с положителна енергия :)
Дори животните "знаят" за лечебните свойства на хумата и ако са болни, търсят водоеми с глинеста почва :idea:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот oho-boho » 21 Май 2012, 13:02

avitohol написа:Охке-бохке, извинявай, мислех, че си мъж :) Добре е хумата да не е на повърхността, защото може да се е замърсила и заразила. По-добре е да копаеш по-дълбочко за да си извадиш качествена и лековита хума щом ще я ползваш за маска за лицето. Пластът хума където копахме с доктора се намира на над два метра дълбочина. На повърхността освен, че е замърсена ще има и примеси от пръст и корени, което влошава качествата ѝ и обезмисля нейното използване за козметични и лечебни цели. Като стигнеш пласта(където копахме беше на два неравни и неравномерно дебели пласта, като може да има и още по-надълбоко, но не сме слизали по-надолу), хубаво с направените дървени шпакли и секачи изчисти повърхността на хумата където са се докосвали лопатите. Дръж я колкото може повече на слънце!

Е, нищо, де, няма как да знаеш дали съм мъж или жена от единия ник ;) И между другото ти благодаря за ценните съвети - отказах се да търся хума по пазарите и ще търся друг начин да си я набавя :roll:
Ще споделя с дамите една маска, която започнах да си правя, естествено с хума :) против... целулит. Бързо, лесно и евтино решение да се избавите от портокаловата кожа. Отново си я правя с бялата хума, защото такава си купувам по принцип, като я правя на кашичка и я смесвам с 1 ч.л. канела, и 5 капки лимоново масло. Нанасям сместа на проблемните зони, при мен бедрата, и увивам с домакинско фолио /не алуминиевото, а прозрачното найлоново фолио/. След 30 минути изплаквам с хладка вода и масажирам бедрата с лимоново масло. Сами ще се убедите в ефикасността на маската с хума против целулит ;)

huma-anticelulit.jpeg
huma-anticelulit.jpeg (4.5 KiB) Прегледано 1241 пъти

P.S. Това на снимката не съм аз, за съжаление :lol:
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот avitohol » 21 Май 2012, 15:51

Е, нищо, де, няма как да знаеш дали съм мъж или жена от единия ник ;) И между другото ти благодаря за ценните съвети - отказах се да търся хума по пазарите и ще търся друг начин да си я набавя :roll:
Ще споделя с дамите една маска, която започнах да си правя, естествено с хума :) против... целулит. Бързо, лесно и евтино решение да се избавите от портокаловата кожа. Отново си я правя с бялата хума, защото такава си купувам по принцип, като я правя на кашичка и я смесвам с 1 ч.л. канела, и 5 капки лимоново масло. Нанасям сместа на проблемните зони, при мен бедрата, и увивам с домакинско фолио /не алуминиевото, а прозрачното найлоново фолио/. След 30 минути изплаквам с хладка вода и масажирам бедрата с лимоново масло. Сами ще се убедите в ефикасността на маската с хума против целулит ;)

huma-anticelulit.jpeg

P.S. Това на снимката не съм аз, за съжаление :lol:[/quote]

Жалко, че не си ти... :) Щяхме поне да те разпознаваме на улицата като те видим лятото по поличка...
Ако искаш ще ти пратя от моята хума да я пробваш за маска. Пари няма да ти искам за нея, а само ще си заплатиш разходите за доставката. Дано после пък станеш достатъчно хубава и с гладка и кадифено-мека кожичка, и да ти разглеждаме снимките по модните и козметични списания.
avitohol
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Май 2012, 12:13

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот avitohol » 21 Май 2012, 16:00

А мислите ли, че хумата на прах която се продава е смелена от дървени, а не метални машини? Най-добре си съберете сами хумата, както препоръчва доктор Иванов, за да сте сигурни в нейното качество. Щом са го предлагали за нобелова награда, то може да му се вярва на чавека. А и колко му е да издълбаеш дупка на два-три метра дълбочина... :roll:
avitohol
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Май 2012, 12:13

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот Снежана » 21 Май 2012, 17:01

avitohol написа:А мислите ли, че хумата на прах която се продава е смелена от дървени, а не метални машини? Най-добре си съберете сами хумата, както препоръчва доктор Иванов, за да сте сигурни в нейното качество. Щом са го предлагали за нобелова награда, то може да му се вярва на чавека. А и колко му е да издълбаеш дупка на два-три метра дълбочина... :roll:

Смятам, че малко прекаляваш с тия машини, лопати и тем подобни метални съоръжения. Баба ти все с натурална хума добивана от дупки се мажеше.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот avitohol » 21 Май 2012, 17:16

Снежана написа:
avitohol написа:А мислите ли, че хумата на прах която се продава е смелена от дървени, а не метални машини? Най-добре си съберете сами хумата, както препоръчва доктор Иванов, за да сте сигурни в нейното качество. Щом са го предлагали за нобелова награда, то може да му се вярва на чавека. А и колко му е да издълбаеш дупка на два-три метра дълбочина... :roll:

Смятам, че малко прекаляваш с тия машини, лопати и тем подобни метални съоръжения. Баба ти все с натурална хума добивана от дупки се мажеше.


Не знам бабите ми с каква хума са се мазали, Снежанке, но следвам съветите на хора които знаят и разбират повече от мен. Щом ти разбираш повече, аз няма да споря, но имам доверие повече на един известен учен, който е постигнал впечатляващи резултати, отколкото на безброй незнайни потребители из нета.
И предай много поздрави на дядо Мраз и джуджетата ;)
Прикачени файлове
Снежанка.jpg
Снежанка.jpg (15.65 KiB) Прегледано 1184 пъти
avitohol
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Май 2012, 12:13

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот Forman » 22 Май 2012, 14:54

avitohol написа:
Снежана написа:
avitohol написа:А мислите ли, че хумата на прах която се продава е смелена от дървени, а не метални машини? Най-добре си съберете сами хумата, както препоръчва доктор Иванов, за да сте сигурни в нейното качество. Щом са го предлагали за нобелова награда, то може да му се вярва на чавека. А и колко му е да издълбаеш дупка на два-три метра дълбочина... :roll:

Смятам, че малко прекаляваш с тия машини, лопати и тем подобни метални съоръжения. Баба ти все с натурална хума добивана от дупки се мажеше.


Не знам бабите ми с каква хума са се мазали, Снежанке, но следвам съветите на хора които знаят и разбират повече от мен. Щом ти разбираш повече, аз няма да споря, но имам доверие повече на един известен учен, който е постигнал впечатляващи резултати, отколкото на безброй незнайни потребители из нета.
И предай много поздрави на дядо Мраз и джуджетата ;)

Яено темата е много интересна щом предизвика спор между вас двамата :lol: Вероятно си прав avitohol, след като се позоваваш на изследвания на учени. Стана ми обаче интересно, по какъв начин вредят металните части на машини и т.н. окисляват почвата ли или как?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Хума - полезни свойства и рецепти за красота

Мнениеот tochica » 27 Май 2012, 10:28

avitohol написа:Е, нищо, де, няма как да знаеш дали съм мъж или жена от единия ник ;) И между другото ти благодаря за ценните съвети - отказах се да търся хума по пазарите и ще търся друг начин да си я набавя :roll:
Ще споделя с дамите една маска, която започнах да си правя, естествено с хума :) против... целулит. Бързо, лесно и евтино решение да се избавите от портокаловата кожа. Отново си я правя с бялата хума, защото такава си купувам по принцип, като я правя на кашичка и я смесвам с 1 ч.л. канела, и 5 капки лимоново масло. Нанасям сместа на проблемните зони, при мен бедрата, и увивам с домакинско фолио /не алуминиевото, а прозрачното найлоново фолио/. След 30 минути изплаквам с хладка вода и масажирам бедрата с лимоново масло. Сами ще се убедите в ефикасността на маската с хума против целулит ;)
P.S. Това на снимката не съм аз, за съжаление :lol:


Жалко, че не си ти... :) Щяхме поне да те разпознаваме на улицата като те видим лятото по поличка...
Ако искаш ще ти пратя от моята хума да я пробваш за маска. Пари няма да ти искам за нея, а само ще си заплатиш разходите за доставката. Дано после пък станеш достатъчно хубава и с гладка и кадифено-мека кожичка, и да ти разглеждаме снимките по модните и козметични списания.[quote="avitohol"]

Ама вие тук добре си се забавлявате, а ;) Изтървала съм купона, но със сигурност ще си направя маската с хума против целулит, само трябва да изгоня мъжа ми от вкъщи, че да не се разхождам като Шрек пред него :lol: Правила съм си маска с хума на косата, но след първия път се отказах, защото много ми я изсуши и едвам я сресах след това.
На лицето обаче си правя следната маска:
1/2 кубче мая за хляб
3 - 4 лъжици прясно мляко
хума
Размивам маята с прясното мляко и добавям хума до получаването на кашичка. Нанасям на лицето и шията, изчаквам да стегне, след което изронвам, ако мога така да се изразя и изплаквам с хладка вода. Кожата направо засиява след тази маска.
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта