Бебешки и детски слънцезащитни продукти

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот yoanna » 11 Апр 2012, 12:49

nikita написа:Момичета, а някой използвал ли е емулсията на Ивостин 50+ за своето мъниче и има ли отзиви? Няколко мами ми я препоръчаха, но ми се иска да събера повече мнения. Моята бебка още няма 3 месеца и съм склонна да дам повече пари, но да съм сигурна, че ще е защитена от слънцето, което става все по-вредно. Не искам да рискувам с евтини продукти, защото съм сигурна, че няма да са толкова качествени, пък и имам възможност да си позволя по-скъпа козметика.

Ники, емулсията е разкошна, аз също ти я препоръчвам! Специално за малката не пестя пари, защото веднъж вече се опарих от евтина козметика и после с месеци не можехме да й оправим кожата :? Така се зачерви и изсуши, че чак под мишничките й се беше напукала - истински кошмар. А и продуктите на Ивостин не са чак толкова скъпи. Чета етикета на нашата емулсия и пише да не се използва за деца под 6 месечна възраст, така че най-добре се консултирай първо с педиатърката си.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот bobito » 19 Апр 2012, 09:08

Аз бих ти препоръчала слънцезащитната козметика на Avene - използвам я от първия миг, в който се показахме на слънце и до момента не сме имали никакви проблеми. Обикновено съм заредена с двата спрея за деца - 30-ти и 50-ти фактор, като по-ниския фактор пръскам, когато сме на разходка, а по-високия, когато сме на планина или море. Задължително гледам да са в добър срок на годност, защото ги използвам поне 2 години ;) Много лесно се използват - пръскаш и разнасяш по кожата, не оставят следи по дрешките и изобщо... много са добри ;)
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот oho-boho » 04 Май 2012, 12:02

За това лято съм решила да купя от слънцезащитните продукти на Бочко - има и мляко, и олио 50-ти фактор. Уважавам българската козметика, а продуктите на Бочко са изпитани върху сина ми, та нямам никакви притеснения относно качеството и добрата защита. Не мисля да хвърлям маса пари само, за да платя името на марката :roll: Убедена съм, че има българска козметика, която е много по-добра от друга, струваща в пъти повече от нашата.
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот nikita » 07 Май 2012, 11:05

Такааа, миналия месец писах в темичката и сега да се отчета ;) Вече втора седмица мажа моята кукла със слънцезащитното мляко за деца на Уриаж 50+. Бях се засилила да купувам Ивостин, но в аптеката горещо ми го препоръчаха и се спрях на него... Много леко се размазва, с много лек и приятен аромат. Слънцето е толкова силно, че винаги преди да излезем на разходка я омазвам като рибка :lol: Надявам се да не се изпотява много като стане по-горещо, защото нали знаете, че ако е намазана кожата с лосион и от жегата още повече се изпотява. Естествено не оставям слънцето да я пече директно, а и още сме мънички, така че сме защитени повече в количката - сенник, чадърче и слънцезащитно мляко :roll: А ето го и него:

uriage-bebe-50+.jpg
uriage-bebe-50+.jpg (25.19 KiB) Прегледано 782 пъти
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот tochica » 14 Май 2012, 10:15

Момичета, някоя от вас купувала ли е за своето мъниче слънцезащитното мляко на СИНХРОЛАЙН SUNWARDS? Искам да купя за племенницата ми, защото ще ни идва на гости и ще я водим с нас на моренце, а нямам представа дали продуктите на тази марка са добри :roll: Горещо ми я препоръчаха в аптеката, но ми се иска да прочета и вашите мнения, и тогава да решавам :)
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот k72 » 14 Май 2012, 15:46

Това, което мога да препоръчам е слънцезащитнитя и спрей, но за бебките най-вече лосиона с алое вера, след толкова много години и ползване на толкова много продукти, това е вече нашият продукт-
Sunscreen_big.jpg
Sunscreen_big.jpg (3.16 KiB) Прегледано 768 пъти
k72
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2012, 17:08

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот monito » 21 Май 2012, 10:52

Първо бяхме на Бюбхен, но вече втора година ще използвам слънцезащитния спрей VICHY SPF 50+. Щерката е с много светла и чувствителна кожа и затова залагам на високия фактор и изпитаната марка ;) Никога не се е зачервявала от слънцето, а да не говорим за изгаряне. Но внимавам със срока на годност и гледам да е поне 2 години :idea:

vichy-kids.jpeg
vichy-kids.jpeg (3.32 KiB) Прегледано 757 пъти
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот zan-zan » 21 Юни 2012, 10:05

Момичета, вчера мъжът ми е купил детския слънцезащитен комплект на Bioderma, тъй като следващата седмица заминаваме на море. Поръчах му да купи спрея, но в аптеката са му препоръчали комплекта, който съдържа слънцезащитно мляко 50-ти фактор и мицеларен разтвор за бебета и деца. Та въпросът ми е за какво се използва мицеларният разтвор? Успокоява кожата след излагане на слънце или? Никога не съм купувала досега такъв продукт, а мъжа ми изобщо не е питал, което никак не ме изненадва :mrgreen:

Bioderma-photoderm-50-kid.jpg
Bioderma-photoderm-50-kid.jpg (38.47 KiB) Прегледано 717 пъти
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот mecana » 27 Юни 2012, 10:11

zan-zan написа:Момичета, вчера мъжът ми е купил детския слънцезащитен комплект на Bioderma, тъй като следващата седмица заминаваме на море. Поръчах му да купи спрея, но в аптеката са му препоръчали комплекта, който съдържа слънцезащитно мляко 50-ти фактор и мицеларен разтвор за бебета и деца. Та въпросът ми е за какво се използва мицеларният разтвор? Успокоява кожата след излагане на слънце или? Никога не съм купувала досега такъв продукт, а мъжа ми изобщо не е питал, което никак не ме изненадва :mrgreen:

Прикачения файл Bioderma-photoderm-50-kid.jpg вече е недостъпен

Мицеларния разтвор по принцип почиства, хидратира и успокоява кожата. А за слънцезащитните на Bioderma мога да напиша единствено суперлативи :) Аз също предпочитам спрея, но и млякото ще ви свърши чудесна работа. Винаги купувам 50-ти фактор за малкия и го пръскам дори преди разходка, защото слънцето много ме притеснява.

Bioderma_50+.jpeg
Bioderma_50+.jpeg (3.82 KiB) Прегледано 708 пъти
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот mecana » 09 Юли 2012, 10:08

Такааа, да се отчета :D Ходихме на моренце и си изкарахме страхотно. Както писах по-горе, малкия го пръсках със спрея на Bioderma и грам не се зачерви, въпреки че постоянно беше на слънце - или на брега или във водата. С триста зора го вкарвах под чадъра на сянка, но не изтрайваше и 5 минути диването :mrgreen: За сетен път се убеждавам, че това е неговия слънцезащитен продукт :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта