Бебешки и детски слънцезащитни продукти

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот bubulina » 19 Мар 2012, 15:27

Искам да попитам мамите, дали вече започнаха да прилагат слънцезащитни кремове на своите малчугани. Въпреки че лятото е след няколко месеца, слънцето в някои дни си е доста силничко, затова се питам дали да не започна да мажа малката със някакъв крем, не знам, може и да прибързвам. Но по принцип тя си е малко чувствителна и не бих искала да се зачерви или обрине още от сега. Миналата година използвах на Mustela, но вчера като ходих в аптека и нямаше точно такъв, взех на Uriage ето този:
Изображение
Аптекарката каза, че е добър производителят и кремът може да се прилага и при бебета и деца, а и е с висок фактор, дано остана доволна и не съжалявам. Вие ползвали ли сте го и дали ще е подходящ при чувствителна кожа?
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот teddy » 20 Мар 2012, 12:21

Аз предпочитам слънцезащитния спрей, защото по-лесно се нанася. За дъщеричката си купувам този на АВЕН 50+ и съм много доволна. Тя си има слънчеви бани по рождение, де, но никога не пропускам да я намажа, защото слънцето е изключително вредно. Мисля си, че още е рано за тях - все пак не сме ги разсъблекли децата, но вие най-добре си знаете. Има и слънцезащитни кремчета, които са специално за лице и щом детенцето е със чувствителна кожа, защо да не го мажете още от сега :roll:
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот totka_lukanova » 20 Мар 2012, 14:39

аз съм ползвала наБиодерма и съм много доволна и като цена и качетво е добър и е 200 мл., а не 50 :). Спрея е по-икономичен от кремът и по-лесно се разнася навсякъде. Иначе за лицето нанасях крем, защото ме е страх да не й попадне в очите.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот totka_lukanova » 20 Мар 2012, 14:40

Аз съм ползвала наБиодерма и съм много доволна и като цена и качетво е добър и е 200 мл., а не 50 :). Спрея е по-икономичен от кремът и по-лесно се разнася навсякъде. Иначе за лицето нанасях крем, защото ме е страх да не й попадне в очите.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот palechka » 20 Мар 2012, 17:00

bubulina написа:Искам да попитам мамите, дали вече започнаха да прилагат слънцезащитни кремове на своите малчугани. Въпреки че лятото е след няколко месеца, слънцето в някои дни си е доста силничко, затова се питам дали да не започна да мажа малката със някакъв крем, не знам, може и да прибързвам. Но по принцип тя си е малко чувствителна и не бих искала да се зачерви или обрине още от сега.

Аз съм най-доволна от слънцезащитните на Мустела. Също купувам спрейчето, защото ми е по-лесно да го използвам и въпреки това избягвам да излагам детето на пряко слънце, не забравям да му слагам шапка на главичката и нищо, че много пъти не ми се получава не преставам да настоявам :roll: Възмущавам се на майки, които държат бебетата си на плажа, независимо, че е 2 часа на обяд при това без шапка :shock: Виждала съм толкова зачервени бебчета, че направо ми е идвало да направя забележка, но всеки си шета на акъла...
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот STASI » 21 Мар 2012, 17:41

Още не съм започнала да използвам слънцезащитен крем,защото не съм купила :) Вчера като бях до аптеката и на мен ми предложиха този на URIAGE като много добър и изключително подходящ за бебета.Смятам съвсем скоро да купя,защото малкия е доста беличък и му се зачервяват бузките от слънцето,но още не съм решила на коя марка да е.Още събирам мнения и аз ;)
STASI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2012, 16:32

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот dochkata » 27 Мар 2012, 13:17

За слънцезащитата се доверявам изцяло на Бюбхен. Използвам млякото с 50-ти фактор защита. Досега не сме имали проблеми, но все пак избягвам да излизам с малката в големите горещини и да я излагам прекалено дълго на слънце. Мажа я по-честичко, защото слънцето е много вредно и си мисля, че веднъж далеч не е достатъчно.
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот nikita » 06 Апр 2012, 14:25

Момичета, а някой използвал ли е емулсията на Ивостин 50+ за своето мъниче и има ли отзиви? Няколко мами ми я препоръчаха, но ми се иска да събера повече мнения. Моята бебка още няма 3 месеца и съм склонна да дам повече пари, но да съм сигурна, че ще е защитена от слънцето, което става все по-вредно. Не искам да рискувам с евтини продукти, защото съм сигурна, че няма да са толкова качествени, пък и имам възможност да си позволя по-скъпа козметика.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот SunFlower » 07 Апр 2012, 12:13

Докато беше малка дъщеря ми съм ползвала на Нивеа и Гарние слънцезащитни кремове, водоустойчиви тъй като знаете децата колко обичат да се топят във водата, а не мога постоянно да я мажа. Още повече тя е от онези късметлийки, които потъмняват само при първото показване на слънчевите лъчи.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Бебешки и детски слънцезащитни продукти

Мнениеот SunFlower » 07 Апр 2012, 12:25

Докато беше малка дъщеря ми съм ползвала на Нивеа и Гарние слънцезащитни кремове, водоустойчиви тъй като знаете децата колко обичат да се топят във водата, а не мога постоянно да я мажа. Още повече тя е от онези късметлийки, които потъмняват само при първото показване на слънчевите лъчи.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта