Грижа за шията и деколтето

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Грижа за шията и деколтето

Мнениеот teddy » 22 Мар 2012, 14:54

Всяка жена се стреми да изглежда красива - спортува, използва най-различни козметични средства, опитва се да се храни здравословно. Полагаме грижи за лицето си, тялото, косата, но не пропускаме ли нещо много важно?
Да, забравяме да се погрижим за деликатната кожа на шията и деколтето, която е толкова нежна и чувствителна. Това е най-издайническото място за възрастта на една жена, защото кожата в тази област не е снабдена с мастни клетки и по-бързо се отпуска, става по-суха, вследствие на което се образуват бръчици. С напредването на възрастта производството на колаген драстично намалява и е необходимо да обърнем повече внимание на тази част от тялото си. Лятото е сезонът, в който трябва да бъдем особено предпазливи, тъй като слънцето може да предизвика изгаряне и пигментация. Хормоналните промени в организма също водят до появата на петна.
Грижата далеч не трябва да започне, когато вече сме прехвърлили 30-те, а напротив – още на 20-25 годишна възраст е хубаво да нанасяме хидратиращи и подхранващи кремове, като масажните движения трябва да се извършват отгоре надолу. Преди това е задължително кожата да бъде почистена. Редувайте масажите с леки потупвания и пощипвания – така подобрявате кръвообръщението в тази зона. Контрастните душове също допринасят за това кожата ни да изглежда здрава и красива. Правете си маска поне веднъж месечно – овесената почиства много добре /приготвя се с трици и мляко/, а маската с мед и жълтък подхранва, стига да не сте алергични към меда, разбира се. Обръщайте внимание на състава на козметичните продукти, които използвате. Най-ефективни са тези, които съдържат ретинол, морски водорасли, растителни или етерични масла, колаген и еластин.
Всички знаем, че възрастта на жената се познава най-вече по кожата на шията, деколтето и ръцете. Нека не подценяваме грижата за тях.
beautiful-woman-framar.jpeg
beautiful-woman-framar.jpeg (3.71 KiB) Прегледано 1482 пъти
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот palechka » 22 Мар 2012, 15:39

За момента единствено почиствам зоната на деколтето и шията с млечния лосион на Веледа, който е комбиниран - за лице, шия и деколте. Маски и кремове не съм използвала никога досега. Кожата ми е нормална, а на места смесена и крема ще ми дойде доста мазен, но маската с меда непременно ще я пробвам. Някой, ако има опит с други рецепти, нека ги напише :)
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот Даниела Стоянова » 22 Мар 2012, 16:44

teddy написа:Всяка жена се стреми да изглежда красива - спортува, използва най-различни козметични средства, опитва се да се храни здравословно. Полагаме грижи за лицето си, тялото, косата, но не пропускаме ли нещо много важно?
Да, забравяме да се погрижим за деликатната кожа на шията и деколтето, която е толкова нежна и чувствителна. Това е най-издайническото място за възрастта на една жена, защото кожата в тази област не е снабдена с мастни клетки и по-бързо се отпуска, става по-суха, вследствие на което се образуват бръчици. С напредването на възрастта производството на колаген драстично намалява и е необходимо да обърнем повече внимание на тази част от тялото си. Лятото е сезонът, в който трябва да бъдем особено предпазливи, тъй като слънцето може да предизвика изгаряне и пигментация. Хормоналните промени в организма също водят до появата на петна.
Грижата далеч не трябва да започне, когато вече сме прехвърлили 30-те, а напротив – още на 20-25 годишна възраст е хубаво да нанасяме хидратиращи и подхранващи кремове, като масажните движения трябва да се извършват отгоре надолу. Преди това е задължително кожата да бъде почистена. Редувайте масажите с леки потупвания и пощипвания – така подобрявате кръвообръщението в тази зона. Контрастните душове също допринасят за това кожата ни да изглежда здрава и красива. Правете си маска поне веднъж месечно – овесената почиства много добре /приготвя се с трици и мляко/, а маската с мед и жълтък подхранва, стига да не сте алергични към меда, разбира се. Обръщайте внимание на състава на козметичните продукти, които използвате. Най-ефективни са тези, които съдържат ретинол, морски водорасли, растителни или етерични масла, колаген и еластин.
Всички знаем, че възрастта на жената се познава най-вече по кожата на шията, деколтето и ръцете. Нека не подценяваме грижата за тях.
beautiful-woman-framar.jpeg

Похвално за темата, много от жените се грижат за кожата на лицата си, на тялото и т.н., но никой не обръща внимание на кожата на деколтето и шията. В действителност кожата на шията е по-нежна от тази на други места на тялото и по лесно провисва, а това издава много възрастта ни. Аз лично ползвам ексфолианти, които премахват мъртвата кожа и след баня хидратирам с лосион.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот ivka-86 » 22 Мар 2012, 17:17

Аз си правя маска от оризово брашно - смесвам 2 с.л. оризово брашно с 2 с.л. топло мляко и разбърквам до получаването на гъста каша. Почиствам кожата на шията и деколтето и с памучен тампон нанасям сусамово масло, след което слагам маската. След 20 минути изплаквам с топла вода. Маслото има затоплящ ефект и така съставките проникват по-дълбоко в кожата. Да си призная честно не я правя много често, но гледам веднъж месечно да се разпиша :oops: Резултата е страхотен и е видим веднага след свалянето на маската. Накрая е хубаво да хидратирате и подхраните кожата с лосион или крем.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот elena » 23 Мар 2012, 10:46

И аз нищо не правя по въпроса :oops: Ще съм благодарна, ако някой сподели каква козметика използва за тази област и от коя марка е най-доволен. Разбирам, че ще зависи от типа на кожата, но все пак споделете своето мнение.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот VIVI » 26 Мар 2012, 10:34

Аз знам, че каквито грижи полагаме за лицето, такива трябва да полагаме и за кожата на деколтето, и шията. По възможност си избирам крем, който е подходящ за лице, шия и деколте. Правя си и маска 1-2 пъти месечно, не знам дали е правилно и колко често е необходимо, но дотолкова ми позволява времето. Маската е следната - 1 жълтък се смесва с натурален мед и сместа се нанася в областта на шията и деколтето. След 15-20 минути се изплаква, като е хубаво да се редува топла с хладка вода, за да се подобри кръвообръщението. Ако някой използва други хитринки, нека ги сподели ;)
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот miki » 11 Апр 2012, 11:54

Общо взето това, което използвам за лицето, използвам и за шията - измиващ гел, подхранващ крем, а понякога и маска. За деколтето не полагам все още никакви грижи, но по-натам ще си купя комбиниран крем за деколте и шия. Засега се справям и така, пък и още съм млада :)
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот mecana » 15 Май 2012, 10:53

Момичета, трябва да обръщате внимание и да се грижите не само за кожата на лицето, но и за кожата на шията и деколтето. Много често пропускаме тези зони и точно там лъсват годинките или недостатъците на кожата ни. Почиствайте и хидратирайте или подхранвайте - според случая. Аз съм си купила млечния почистващ лосион на Веледа и подхранващия дневен крем с нар на същата марка, защото продуктите са комбинирани, а именно за лице, шия и деколте :roll: Грижете се за кожата си и тя ще засияе от щастие ;)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот beautymaniac » 22 Ное 2012, 16:03

Аз използвам крема на Л'Ореал Dermo-Expertise RevitaLift Face, Contours & Neck Re-Support Cream и съм доволна. Определено се грижи за укрепване структурата на кожата и се бори против признаците на стареене. Кожата ми изглежда по-свежа и гладка :)
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Грижа за шията и деколтето

Мнениеот Silvi » 22 Ное 2012, 18:04

Нищо не ползвам за шия и деколте, а вече съм прехвърлила трийсетте дали не е късно да започна да се мажа с нещо? След каква възраст започва увисване на кожата на шията и деколтето?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта