Мазна коса- помагайте

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Мазна коса- помагайте

Мнениеот borislav.bo » 22 Мар 2012, 17:09

Имам ужасен проблем с косата. Незнам от ежедневната употреба на гел ли се получава или е от шампоана, но косата ми е ужасно мазна :( . Аз именно и за това ежедневно си слагам, гел, понеже не си личи толкова състоянието й. Пробвах и да не слагам гел за около месец, да видя дали ще се оправи, но уви нищо. Взех си и шампоан за мазна коса на Пантен, но няма ефект :cry: . Незнам с какво да я третирам и билкови шампоани съм ползвал, но също без ефект. А вече от толкова слагане на гел имам чувството, че и вече взе да уредява. Моля ви помогнете!
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот genata76 » 22 Мар 2012, 17:48

Със сигурност гелът не е разрешение на проблема и дори обратно - по-скоро може да ти навреди, отколкото да помогне. Препоръчвам ти да опиташ с лимонов сок - измиваш косата и с половинка лимон обтриваш хубаво корените. Стоиш така около 10-тина минути и изплакваш с контрастни душове, като завършваш непременно със студена вода, за да се свият порите. Вторият вариант е да смесиш лимонов сок с вода и просто да я изплакнеш, след като си я измил с шампоан.
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот Даниела Стоянова » 22 Мар 2012, 17:51

В никакъв случай гел, лак за коса или каквито и да е стилизиращи препарати тъй като те допълнително замърсяват косата и тя става по-мазна. Знам, че имаше едни шампоани с лимон и Wash&Go жасмин те са за мазна коса по принцип. Иначе Пантен аква го препоръчвам горещо.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот monito » 23 Мар 2012, 12:08

Има една маска, която се прави преди да се измие косата - 100 г магданоз се пасират и се смесват с 1 ч.л. водка и 2 ч.л. рициново масло. Сместа се втрива в корените и главата се завива с найлон и кърпа, за да има затоплящ ефект. След 1 час косата се измива с подходящ шампоан и накрая се изплаква с отвара от коприва и оцет. Занимавка си е, но резултата е впечатляващ.
Важно е да се подбере и правилната козметика - шампоан, ампулка ако щеш, някакъв освежаващ лосион /мисля, че има такъв спрей точно за мазна коса/.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот krasko » 26 Мар 2012, 09:43

Ами първо си смени шампоана, защото може да не действа добре на косата ти. Не я мий с гореща вода, защото това стимулира секрецията на мастните жлези. Изплаквай я накрая с по-хладка вода, за да се затворят порите на кожата. Може да пробваш и някоя маска с хума...
Моят шампоан е на CLEAR за нормална към мазна коса и ми действа много добре, но преди това смених доста марки. Наистина е много важно да си подбереш точната козметика, за да не навредиш още повече на косата си.
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот eli » 26 Мар 2012, 14:59

Аз съм ползвала шампоана Топикрем за мазна коса, при мен имаше ефект. Но моята коса не мога да кажа че е била много мазна. В смисъл, че не си беше мазна постоянно, а просто много бързо се омазняваше. На вторият ден от измиването и вече не изглежда добре.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот Hristo » 27 Мар 2012, 10:29

Омазняването може да е в резултат от липса на витамини. Исполвай някаква билкова козметика, спри употребата на гел или каквото е. Не измивай коста си с много топла вода и използвай някаква хума, тя действа много добре на мазната коса.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот dochkata » 27 Мар 2012, 13:30

Виждала съм ампули, които са за мазна коса. Мъжа ми има същия проблем и си купи един лосион за мазна коса, който се втрива в скалпа, след като косата се измие и не се изплаква. Забравих точно как се казва, но имаше нещо MED в името...
А що се отнася до водата, наистина трябва да е по хладка и по възможност банята да завърши със студена вода, за да се свият порите и да се намали мастната секреция.
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот totka_lukanova » 27 Мар 2012, 14:15

Домашните маски и рецепти имат ефект, но също зависи и от шампоана, затова ти предлагам освен маските от глина и изполиването на косата с лимонов сок,да си вземеш един тоник от зелен чай, който е много ефикасен. Аз съм го използвала и съм много доволна :)
Изображение
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Мазна коса- помагайте

Мнениеот dimitrova_70007 » 27 Мар 2012, 16:21

Това за гела - ясно, поне се опитай да го ограничиш, ако не можеш напълно да го изключиш. Ще ти дам един съвет, който не е свързан с козметиката. Опитай да си миеш косата с по-хладка вода. В началото може да ти се струва странно, но като свикнеш, няма да искаш пак да си я миеш с гореща вода. Мисля, че ще има ефект, защото горещата вода засилва допълнително омазняването на косата.
dimitrova_70007
 
Мнения: 62
Регистриран на: 06 Яну 2012, 11:14

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта