Секс и сексуални проблеми

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 02 Апр 2012, 15:34

rony_80 написа:И аз да отправя своя въпрос - след раждането като че ли желанието ми за секс доста намаля. На какво се дължи и каква е причината? Вярно е, че съм ангажирана повече с детето, но обичам съпруга си и не искам да го ощетявам по никакъв начин...

Здравей, rony_80.
"Най-скъпата огърлица за една майка - това са ръцете на дете, които я прегръщат".
Не бива да забравяме, че физиологичния процес като бременност и последващото раждане изтощават женския организъм и за възстановяването му са нужни седмици, а понякога и месеци. След епизиотомия (разрез на влагалищната стена и мускули на перинеума) възстановяването трае не по-малко от 6 месеца.
Основната причина за намаляване на либидото е кърменето, а по-точно усиленото отделяне на пролактин (хормонът, който отговаря за образуването на кърма).
Как да постъпите?
Изчакайте, бъдете търпеливи и оптимистични!
Проявете малко егоизъм - отидете на фризьор, козметик, купете си нови дрехи или други глезотийки.
Излезте с любимия си или, ако може да си го позволите, отидете на почивка.
Успех!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот SunFlower » 02 Апр 2012, 15:46

Може ли да има пристрастеност към секса и на какво се дължи тя? Обяснявам малко по-конкретно: да изпитваш желание да правиш секс всеки ден при това по няколко пъти. Нормално ли е това?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Neo » 02 Апр 2012, 22:34

Dr Olga Vasileva написа:
Neo написа:Честото мастурбиране до колко може да ми навреди,и въобще вредно ли е ?

Последните проучвания в областта на сексологията доказват, че самозадоволяването не е вредно, а понякога дори полезно!
Мастурбацията (онанизъм, ръкоблудие) при мъжете активизира имунната система и предотвратява проблеми, свързани с простатната жлеза, разнообразява интимния живот на партньорите, снема стреса и напрежението.
Обаче има случаи, когато човек губи желание за секс и предпочита да задоволява нуждите си сам. Също така прекалено интензивната мастурбация може да доведе до фрактура на пениса.
Честият онанизъм може да доведе до разстройство на умствената дейност, разсеяност.
Ако смятате, че имате проблеми е най-добре да се обърнете към специалист в тази област.
Желая Ви успех!

Благодаря за отговора.
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот rony_80 » 03 Апр 2012, 08:39

Много ви благодаря за отговора, направо ми олекна :) Наистина съм малко изморена и ще обърна повече внимание на себе си, въпреки че с плачеща бебка ми е доста трудно. Свиди ми се още да я оставям на бабите, за да я гледат, но този уикенд ще се опитам да се преборя със себе си и да си почина, пък ще видим какво ще излезе. Тя ми е най-важна в момента, но се притеснявам и за мъжа си все пак :roll:
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 11 Апр 2012, 14:02

SunFlower написа:Може ли да има пристрастеност към секса и на какво се дължи тя? Обяснявам малко по-конкретно: да изпитваш желание да правиш секс всеки ден при това по няколко пъти. Нормално ли е това?

Здравейте, SunFlower.
Разбира се, е възможно да се пристрастиш към секса - това е научно доказан факт!
Сексуалната зависимост - компулсивно сексуално поведение (хиперсексуалност) - представлява истинска адикция (пристрастеност, зависимост) както при алкохолизма, наркоманията, игроманията и други.
При алкохолиците е налице зависимост от спиртните напитки, при наркоманите - дрогата, при комарджиите - хазарта, така и при сексохолиците се наблюдава патологична пристрастеност към секса.
Хиперсексуалността се изразява в:
-неспособността да контролираш сексуалните импулси;
-неуправляемостта в другите области на живота;
-абстинентни симптоми както при друг вид зависимост (тревожност, страх, раздразнителност, напрегнатост, ускоряване на сърдечната дейност, тремор на ръцете, устните и много други).
Надявам се, че тази информация Ви е била полезна и интересна.
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Neo » 07 Май 2012, 20:27

Не мога да свърша когато ми правят орална любов това нормално ли е ?
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Forman » 09 Май 2012, 13:02

Предпочитанията към анален секс считат ли се за отклонения в секса? Нормално ли е момичето/жената да изпитва свръх удоволствие от аналния секс и това да доведе до оргазъм?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 14 Май 2012, 15:13

Neo написа:Не мога да свърша когато ми правят орална любов това нормално ли е ?

Здравейте, Neo!
Понижената чувствителност или пълното "изключване" на ерогенните зони може да е сериозен проблем, вследствие на прекарано възпалително заболяване на пикочо-половата система, патологични изменения на централната нервна система, медикаментозна зависимост, злоупотреба с алкохол и/или наркотични вещества.
По-често причината за сексуалната неудовлетвореност се базира на определени психогенни фактори - стрес, депресивни състояния, неразбирателства със сексуалния партньор (или отсъствие на такъв), проблеми в работата или семейната среда и много други.
Ако не сте в състояние да се справите сам, препоръчвам Ви да се обърнете към специалист.
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 14 Май 2012, 15:46

Forman написа:Предпочитанията към анален секс считат ли се за отклонения в секса? Нормално ли е момичето/жената да изпитва свръх удоволствие от аналния секс и това да доведе до оргазъм?

Здравейте, Forman!
Американската класификация отнася аналния секс (анализъм) към т.нар. "нетипично" полово поведение. Други учени пък твърдят, че това не е вид сексуално разстройство.
Според многобройните проучвания в сексологията е доказано, че за да настъпи маточния оргазъм, който е изключително рядък и продължителен, е необходима анална стимулация.
Ако сте в пълна сексуална хармония с интимния Ви партньор, тогава за какви "отклонения" можем да говорим?
Благодаря за въпроса и Ви желая успех!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот didi33 » 16 Май 2012, 08:12

Добър ден!От почти 3 год. имаме с мъжа ми сексуален проблем и толкова време вече ништо не се променя.Аз се чувствам гадно да го попитам какво става и той също ништо неказва.Проблемът е че когато започнем уж да го правим и докато ме докосне и свърши без въобще да се е стигнало до проникване,а в същото време е в ерекциа.Моля ви пишете ми на какво може да се дължи това и дали ще се оправи някога.Аз съм на 31г.той е на 43 от15години сме заедно.Преди 4 години ни се роди детенце и аз пурво си мислех да не е това пречината и не го отразявах чак толкова да но сега вече след почти 3 години вече мисля,че е сериозно и в същото време немога да се осмеля да говоря с него,а и той самия вижда,дава си сметка какво става с него ,но неповдига темата,а аз вече нямям желание за секс защото имам нужда от проникване да задоволяваме по друг начин,но явно вече не ми е достатъчен,а след като не се получава и започнах да се изнервям че хем вижда проблем хем неправи нищо в смисъл не се потърси по доктори някаде незнам и аз как ще я караме.Моля ви даите ми съвет и ме насочете какво е това.Благодаря!
didi33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2012, 07:32

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта