Секс и сексуални проблеми

Секс и сексуални проблеми

Мнениеот trojan horse » 26 Мар 2012, 20:16

Имам проблем, постоянно желание за секс и чувството за незадоволеност.Не мога да разбера какъв е проблема.Не мисля че проблема е в партньорката ми.Десетина минути след секс и пак съм готов.Понякога свършвам сам за да се задоволя.Дали това е проблем ?
Изображение
trojan horse
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 21:33

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 29 Мар 2012, 17:12

trojan horse написа:Имам проблем, постоянно желание за секс и чувството за незадоволеност.Не мога да разбера какъв е проблема.Не мисля че проблема е в партньорката ми.Десетина минути след секс и пак съм готов.Понякога свършвам сам за да се задоволя.Дали това е проблем ?

Постоянното желание за секс в младата възраст - това е естествено, нормално и природно, обаче понякога "сексуалния глад" е признак на сериозни състояния и заболявания:
прием на силнодействащи лекарствени, наркотични препарати, анаболни стероиди и добавки, алкохол;
психични разстройства;
тумори на хипофизната жлеза и бъбреците;
нарушена функция на щитовидната жлеза;
патология на простатната жлеза;
тумори и/или травми на главния мозък и гръбначния мозък с развитие на приапизъм (болезнена ерекция) и много други.
За да се изключат горепосочените заболявания, Ви препоръчвам да се консултирате с лекар.
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Neo » 29 Мар 2012, 21:22

Честото мастурбиране до колко може да ми навреди,и въобще вредно ли е ?
Neo
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Мар 2012, 21:20

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Margo » 30 Мар 2012, 11:28

От доста време нямам желание за секс.Не поддържам връзка с никои и това продължава вече 2 години. Като цяло обичам секса, но от доста време насам нямам никакво желание да го правя. Не усещам и липсата му, дори не виждам мъжете като сексуален обект. Трябва ли да се притеснявам от нещо и каква може да бъде причината?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот tweety » 30 Мар 2012, 13:36

Нормално ли е да правиш секс по време на бременността и до кой месец? Има ли опасност за бебето?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот roshlata » 30 Мар 2012, 13:59

tweety написа:Нормално ли е да правиш секс по време на бременността и до кой месец? Има ли опасност за бебето?

Разбира се, че е нормално да се прави секс по време на бременност, стига тя да протича нормално и да няма противопоказания от лекаря ви за това. Аз също съм бременна и не сме спирали да правим секс, но сме по-внимателни естествено, пък и с този тумбак :mrgreen: Но наближавам 8-ия месец и тогава вече ще прекратим тази си дейност, защото оргазма при жената може да предизвика контракции и преждевременно раждане - така поне знам аз ;)
Това, че сме бременни, не означава, че нямаме нужда от интимни взаимоотношения с партньора си и дори обратното, така че смело напред :) Бебето си е достатъчно добре защитено и за него не съществува абсолютно никаква опасност.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 02 Апр 2012, 09:30

Neo написа:Честото мастурбиране до колко може да ми навреди,и въобще вредно ли е ?

Последните проучвания в областта на сексологията доказват, че самозадоволяването не е вредно, а понякога дори полезно!
Мастурбацията (онанизъм, ръкоблудие) при мъжете активизира имунната система и предотвратява проблеми, свързани с простатната жлеза, разнообразява интимния живот на партньорите, снема стреса и напрежението.
Обаче има случаи, когато човек губи желание за секс и предпочита да задоволява нуждите си сам. Също така прекалено интензивната мастурбация може да доведе до фрактура на пениса.
Честият онанизъм може да доведе до разстройство на умствената дейност, разсеяност.
Ако смятате, че имате проблеми е най-добре да се обърнете към специалист в тази област.
Желая Ви успех!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 02 Апр 2012, 10:33

Margo написа:От доста време нямам желание за секс.Не поддържам връзка с никои и това продължава вече 2 години. Като цяло обичам секса, но от доста време насам нямам никакво желание да го правя. Не усещам и липсата му, дори не виждам мъжете като сексуален обект. Трябва ли да се притеснявам от нещо и каква може да бъде причината?

Здравей, Margo!
Ще започна с това, че всеки човек има особени, кризисни периоди в живота, когато сексът остава на втори план.
Прекомерната работа, изграждане на кариерата, битовите проблеми, ниската самооценка, разочарование в интимния партньор, болестните състояния, хроничната умора, раждането - всичко това може да се отрази в нежелание за половата близост.
Опитай се да разбереш, каква може да е причината и отстрани проблема, за да не се превърне в психологическа бариера за бъдещето ти развитие. Ако мислиш, че няма да успееш, тогава ти препоръчвам да потърсиш квалифицирана помощ от лекар.
Желая ти успех и запомни, че в притчата за цар Соломон гласи: "И това ще мине"!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот rony_80 » 02 Апр 2012, 10:51

И аз да отправя своя въпрос - след раждането като че ли желанието ми за секс доста намаля. На какво се дължи и каква е причината? Вярно е, че съм ангажирана повече с детето, но обичам съпруга си и не искам да го ощетявам по никакъв начин...
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Секс и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 02 Апр 2012, 11:37

tweety написа:Нормално ли е да правиш секс по време на бременността и до кой месец? Има ли опасност за бебето?

Здравей, tweety.
По време на бременност, естрогенът (женски полов хормон) се повишава и предизвиква по-добро кръвоснабдяване в тазовата област, увеличавайки възбудата. По тази причина, бременните жени са по-чувствителни, сексуалното желание и физическите усещания са по-силни.
Нормално протичащата бременност не е причина да прекратите сексуалните отношения, но има медицински противопоказания и те са:
- рискът за прекъсване на бременността (спонтанен аборт);
- преждевременно раждане (в анамнезата);
- преждевременно изтичане на околоплодните води (риск от инфекция);
- ниско прикрепване на плацентата;
- многоплодна бременност;
- влагалищно кръвотечение;
- наличието на полова инфекция и други.
Предимствата на секса по време на бременност са следните:
- поддържа и повишава тонуса на тазовата мускулатура;
- при преносване на бременността.
Успех и леко, безпроблемно раждане!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта