Безопасни играчки за нашите деца

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:26

Тази седмица и аз като всички тръгнах за детски играчки - купих на племенника барабани за 40лева, оказа се, че се счупи едната им част още на същата вечер, изключително некачествени, а цените - ужасно високи, парите не са никаква гаранция за качество, по-скоро късмет..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот S_Milenska » 21 Яну 2015, 12:46

Snejna написа:Тази седмица и аз като всички тръгнах за детски играчки - купих на племенника барабани за 40лева, оказа се, че се счупи едната им част още на същата вечер, изключително некачествени, а цените - ужасно високи, парите не са никаква гаранция за качество, по-скоро късмет..

Цената наистина не е гаранция за качество, но поне при по-скъпите играчки може да сме спокойни, че не се използват опасни бои и химикали, докато при евтините това не стои като възможност ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот Snejna » 21 Яну 2015, 14:18

О, да поне като купуваме по-скъпи, поне може да сме спокойни, че няма боя с олово в тях, но масово получаваме такива подаръци, после тактично изхвърлям всички некачествени играчки, по-добре някой да бъде обиден, отколкото детето ми да пострада. :!:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:38

Мисля, че особено при по-малките деца, аз все още купувам играчки тип гризалки и дрънкални за бебето, но поне виждам марки, които произвеждат шишета, биберони, т.е. известни и с име, което би следвало да е някаква гаранция за качество, но когато дойде времето да купувам Трансформърси няма как да знам дали и до колко е качествена играчката.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот kauda » 06 Апр 2015, 14:54

Много ми е обидно, когато някой подари такава играчка. В желанието да се търси нещо голямо се купуват боклуци по-добре нещо дребно, дори и малка метална количка за 3-4 лева, но качествена, отколкото нещо, което мирише на пластмаса - отрова.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот Anka » 06 Апр 2015, 15:28

shushito написа:
Silvi написа:Не харесвам играчките, които издават силни звуци. Те освен, че стресират децата, стресират и техните родители. Никога не бих купила такава играчка. Харесвам играчки от естествени материи - парцалени кукли и дървени играчки.

Дървените играчки са наистина уникални! Много по-безопасни и здрави от останалите. Ние имаме дървени кубчета, с които строим мнооого високи кули, имаме къщичка за кукли, влакче и домино :) Подходящи са за всякакви възрасти - виждала съм и играчки за кошарката, тоест има и такива за новородени бебчета. Вижте колко са цветни и весели :)

baby toy.jpeg

Уникални са, но са за луди пари и са безсмислени и скучни, това е истината. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот kauda » 28 Апр 2015, 10:09

Могат да се намерят добри алтернативи, стига човек да иска да потърси и да му се иска да пробва някои неща, разбира се. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот silver933 » 28 Апр 2015, 10:18

kauda написа:Много ми е обидно, когато някой подари такава играчка. В желанието да се търси нещо голямо се купуват боклуци по-добре нещо дребно, дори и малка метална количка за 3-4 лева, но качествена, отколкото нещо, което мирише на пластмаса - отрова.

Мноого вярно! По-добре ако искаш нещо - донеси банан, отколкото такъв опасен боклук, не е желателно изобщо, но никой не го мисли и не се съобразява. Но да ти кажа, аз си избирам вече - донесат ли ми евтина китайска играчка - връщам жеста, ако някой се постарае повече - и на него съответното. Не държа на парите, а на качеството - като нямат възможност да купят по-скъпо от 10лв. защо да купуват пластмасов боклук от първия китайски? В книжарницата могат да намерят достатъчно добра книга за малко пари, подходяща за възрастта!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот Rali_hr » 28 Апр 2015, 17:11

Хората го гледат от тази гледна точка да с подарили нещо, но е и неуважително да го изхвърлиш, кофти история като цяло.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Безопасни играчки за нашите деца

Мнениеот Anka » 29 Апр 2015, 06:44

И все пак всички го правят с добро чувство, макар че и на мен ми е неприятно, когато подарят някаква кофти играчка на брат ми, все пак ние се стараем да го пазим, накрая ... но както и да е, такива играчки го оставяме да види и после хвърляме. :mrgreen: Като питат какво е станало- счупила се е, без друго не могат да се похвалят с качество.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта