Ирисотерапия и ирисодиагностика

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

ИРИСОДИАГНОСТИКА

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 21:35

Мисля, че е интересна тема. Всеки, който има какво да сподели е добре дошъл:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ИРИСОДИАГНОСТИКА

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 13:53

Аз съм си правила. Малко преди това бях около 2 седмици с хрема, но беше отшумяла. Искараха ме с хроничен ринит. Иначе всичко друго ми беше наред. Изписаха ми 1 огромна рецепта от 2-те страни с билкови лекарства, които не купих. Самата ирисоложка има аптека на същото място където преглежда и гледа да си продаде продуктите. Цялата работа е, че ти виждат състоянието в момента и пак като ти казват какво ти има е някакво образно. Това не е лекарска консултация, ами за мен е вид гадаене по ириса на окото. Мерси, не бих си направила пак. Отидохме просто с колежките от офиса да пробваме. Те бяха възхитени, ама щото й се вързват на акъла да й купуват стоката. Тяхна си работа. Кой както реши. Нека и другите да изкажат мнение.
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: ИРИСОДИАГНОСТИКА

Мнениеот valiart » 20 Окт 2011, 23:43

Благодаря за споделеното мнение, но си мисля че тая женица - "ирисоложката" от аптеката нещо не е била в компетенцията си, а основно се е надявала на пласмента /щом и таъв ферман е изписала с илачи/. Като се казва този случай не се брои :D
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: ИРИСОДИАГНОСТИКА

Мнениеот Greenfly » 21 Окт 2011, 16:33

И аз не им вярвам на тия неща! Сигурно има нещо верно във всичко това, но не е толкова , че да ме убеди да вярвам в Ирисодиагностиката!
Аватар
Greenfly
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Авг 2011, 12:34

Ирисотерапия и ирисодиагностика

Мнениеот Silvi » 20 Апр 2012, 12:47

Ирисодиагностика на заболяванията представлява диагностика и получаване на информация за човешкия организъм, чрез наблюдаване на ириса. Ирисодиагностиците разделят ириса на 96 зони, като твърдят, че всеки орган на тялото има своя определена зона в ириса. Ако е напълно здрав човек, ирисът му е прозрачен.Появата на някаква пигментация на ириса се обяснява с възникването на някаква болка, спазъм или недостиг на кислород, като резултат на това е промяна в тъканта на ириса.
Правили ли сте си ирисодиагностика и какви са впечатленията ви?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Ирисотерапия и ирисодиагностика

Мнениеот sanya » 20 Апр 2012, 13:52

Ходила съм на ирисодиагностика веднъж, просто така от любопитство. Много ми беше смешно, защото жената ме гледаше в очите и ми казваше какво ми има все едно съм на гледачка :lol: Нямах никакъв конкретен проблем, но трябва да ви кажа, че останах очарована. Гледа ми очите през някаква лупа и започна да говори... Абсолютно всичко ми каза - че имам увеличен черен дроб, че гърлото ми е слабо място, че цикъла ми е болезнен, че падайки съм си ударила ръката и как това е рефлектирало върху организма ми :shock: Просто нямах какво да й кажа накрая, останах удивена :roll:
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Ирисотерапия и ирисодиагностика

Мнениеот krasko » 21 Апр 2012, 11:32

Ирисодиагностиката и ирисотерапията са добри алтернативи на традиционната медицина, стига да попаднеш на добър специалист, а не на човек, който се учи върху теб. Не знам къде и как се обучават, но има страшно много шарлатани, които ще ти вземат парите, ще ти кажат да пиеш еди какви си билки и могат такава беля да ти докарат на главата, че цял живот да съжаляваш. Жената на мой приятел е много запалена по нетрадиционните методи на лечение и все обикаля по хомеопати, ирисодиагностици и всякакви от сорта. Последния път й продадоха някаква билкова отвара, от която започна да повръща :shock: Не й казаха какво има вътре, защото било тайна... Повече крака й не стъпа там :idea:
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Ирисотерапия и ирисодиагностика

Мнениеот tweety » 23 Апр 2012, 14:57

krasko написа:Ирисодиагностиката и ирисотерапията са добри алтернативи на традиционната медицина, стига да попаднеш на добър специалист, а не на човек, който се учи върху теб. Не знам къде и как се обучават, но има страшно много шарлатани, които ще ти вземат парите, ще ти кажат да пиеш еди какви си билки и могат такава беля да ти докарат на главата, че цял живот да съжаляваш. Жената на мой приятел е много запалена по нетрадиционните методи на лечение и все обикаля по хомеопати, ирисодиагностици и всякакви от сорта. Последния път й продадоха някаква билкова отвара, от която започна да повръща :shock: Не й казаха какво има вътре, защото било тайна... Повече крака й не стъпа там :idea:

Това е направо плашещо. Наистина човек е много доверчив в това отношение, билка, билка ама както могат да лекуват, така могат и да вредят.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: ИРИСОДИАГНОСТИКА

Мнениеот Снежана » 12 Сеп 2012, 15:15

Ще правят безплатни прегледи чрез ирисодиагностика в Стара Загора, някой знае ли повече подробности?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron