Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот monito » 11 Май 2012, 11:06

Децата са толкова непринудени и истински, че нито един от нас не е способен да режисира тяхното поведение и емоции. Всеки е изпадал в ситуация, в която малкото му съкровище се изказва по някакъв въпрос и всички наоколо избухват в смях или остават вцепенени, защото не знаят как да реагират на чутото.
Нека споделим тези забавни моменти от живота си и да се посмеем заедно :D

usmivki.jpeg
usmivki.jpeg (7.41 KiB) Прегледано 817 пъти
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот teddy » 11 Май 2012, 11:30

Такааа, ще ви разкажа вчера какво ми се случи :D Отивам да взема малката от ясла и Госпожата ме застрелва с въпроса - Да не сте се разделили с баща й? Много се беше притеснила милата и ме попита едвам, едвам, за да не я чуе моята хубавица... При което аз естествено се разсмях от сърце и й отговорих, че сме си заедно, а тя на свой ред ми отговаря - Знаеш ли какво ми каза днес? Дойде при мен, за да ми каже, че ти си отишла на работа и аз й казах, че сигурно и тати е отишъл да работи, при което получавам следния отговор - Тати си отиде :lol: Не знаех как да й отговоря, защото си помислих, че сте се разделили :lol:
Само да вметна, че дъщеря ми е на 2 години и половина... Голям е образ - не спира да бърбори и все ги ръси едни :D: По принцип всяка сутрин мъжа ми ни кара до яслата, аз слизам да я заведа до групата, а той ме чака отвън. Нашата мома сигурно си е помислила, че ни оставя до яслата и си тръгва, ама тя Госпожата откъде да знае. Разказах случката на баща й и той се обърна към малката с думите - Браво, бе тати, добре си ни подредила :lol:
Сигурно ще се сетя и за други изцепки, та пак ще пиша по темичката ;)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот southern_sun » 11 Май 2012, 11:47

Моята дъщеря когато беше малка, не можеше да казва "р " като всяко едно дете, но най-интересното от всичко беше, че заместваше тази буква с "Й" и можете да си представите какви смешни думи се образуваха тогава.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот tochica » 11 Май 2012, 13:49

А моята заместваше буквата "п" с буквата "к", но само в някои думички - например вместо поща, казваше коща :lol:
Децата ръсят много бисери, но понякога и ние се вдетиняваме покрай тях. Много често се хващам да говоря по изключително смешен начин, особено когато се радвам на бебе. Спомняте ли си филма - Виж кой говори :roll: Представям си как изглеждаме в очите на тези сладки мъничета, докато неволно се правим на маймуни :lol:
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот sanya » 11 Май 2012, 16:32

Ако ви се слушат бисери, само си пуснете "Кой е по-по-най" по Бтв :lol: Толкова съм се смяла с тези мъници. Веднъж едно момиченце така подреди техните, че са се червили сигурно седмици наред. Бате Енчо го пита какво работят мама и тати, а хлапето отговори, че вкъщи идвали чичковци и мама им давала парички, а тати ходил по чуждо :lol: Всъщност баща му работил в чужбина, а чичковците, на които мама е давала парички са ремонтирали нещо в апартамента, ама като се представи по този начин, ходи обяснявай, че не е така :mrgreen:
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот mecana » 15 Май 2012, 11:23

Те малчуганите, че ръсят бисери - ръсят, но и ние започваме да се захласваме покрай тях и да променяме речника си. Не един път съм се хващала да говоря на сина си по начина, по който той ни говори на нас и направо се вдетинявам :roll: Веднъж ме беше попитал - Мамо, защо в небето разпъват ластик?, а просто минаваше реактивен самолет :lol:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот bobito » 16 Май 2012, 13:29

Спомням си като бяхме малки, братовчед ми как рецитираше "На прощаване" от Христо Ботев:

Не плачи, майко, не тъжи,
че станах ази хайдупин,
хайдупин, майко, бунтовник...

Още се смеем с баба, спомняйки си за тези бисерчета :lol:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот miki » 28 Май 2012, 20:18

mecana написа:Те малчуганите, че ръсят бисери - ръсят, но и ние започваме да се захласваме покрай тях и да променяме речника си. Не един път съм се хващала да говоря на сина си по начина, по който той ни говори на нас и направо се вдетинявам :roll: Веднъж ме беше попитал - Мамо, защо в небето разпъват ластик?, а просто минаваше реактивен самолет :lol:

Ние и сега продължаваме на ъгъла да казваме - хъмъл, защото малката пееше: леля зелка в хъмъла се смей, а домата червеней :lol:
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот Kremiliya » 26 Ное 2014, 14:55

Детските бисери винаги предизвикват усмивки, не е шега работа, аз не съм запомнила много бисери на детето ми, което е голяма грешка :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Словесните бисери на нашите малчугани:)))

Мнениеот silver933 » 05 Дек 2014, 11:38

Онзи ден моя малкия ми вика " Лук ядат само жените. Точка!" :mrgreen: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта