Как да се избавим от досадното хъркане?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот rony_80 » 19 Юни 2012, 13:22

yoanna написа:Наскоро четох, че се правят лазерни операции, които успешно се справят с хъркането, но само ако се дължи на слабост на мекото небце.
А знаете ли, че в „Книгата на световните рекорди” Гинес е записано най-шумното хъркане, което е достигнало 93 децибела :shock: Представете си за какъв шум става въпрос, щом допустимия шум за града е 60 децибела и оттам нагоре се счита за шумозамърсяване :shock:
За щастие вкъщи няма хъркащи, но ако имаше, щяхме да търсим разрешение на проблема :roll: Ако човек не спи пълноценно, няма как да е пълноценен през деня и в работата, която върши.

Лелеее, възможно ли е толкова силно да хърка човек :shock: Звучи ми малко фантасмагорично :roll: Факт е, че повечето "хъркащи" са от мъжки пол, но след определена възраст и по-точно след навършване на 45 години, хъркат 1/2 от мъжете и 1/3 от жените. Ето, че и нежния пол издава досадни звуци спейки :)
Вкъщи също никой не хърка, но винаги проветрявам добре преди да си легнем. В спалнята нямаме цветя, защото е всеизвестно, че отделят въглероден двуокис и съответно кислорода в стаята намалява. Понякога, преди сън, паля ароматната лампа и я оставям да погори 15-20 минути в спалнята. Възглавницата също е фактор, който може да наруши съня ни и затова много щателно си ги избирахме. Прибягвам до ей такива простички неща, които внасят атмосфера и подобряват качеството на съня :roll:
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот peter pan » 27 Юни 2012, 16:25

Не съм пушач и нямам здравословни проблеми, а от време на време ми се случва да хъркам. Така казва жена ми, след като старателно ме е сръгала в ребрата :lol: Така че и здравите хора хъркат, и не е непременно хъркащите да са застрашени от болести. Смених много възглавници, защото все не ми бяха удобни и ми омаляваше врата. Накрая си купих анатомична и вече спя по-спокойно. Не съм използвал спрейове и лепенки за нос, но не мисля, че проблема при мен е толкова сериозен, за да използвам странични помощни средства.
peter pan
 
Мнения: 25
Регистриран на: 06 Юни 2012, 12:43

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот rose_bob » 07 Фев 2013, 00:31

Много добре ми е познат този проблем - в крайна сметка израснах с него и може би дори е първият звук, който съм чула :D
Баща ми хъркаше като дъскорезница и нищо не можеше да промени този факт. Даже мъжът ми не можеше да заспи, нищо че бяхме през две стаи. И така ние се изнесохме и посещавахме татко само през уикендите, като ако се налагаше да пренощуваме си взимахме тапи. Все пак е някакво решение :lol:
Но при последното посещение установихме, че има промяна. Първо решихме, че оглушаваме, естествено :roll:
Но любопитството надделя и директно го попитах как се е справил. Разбира се отслабнал - не мислех че това има ефект, но е факт. И второ той ми показа едни лицеви упражнения, които бил му показал наш познат, който имал същия проблем. Първо ми стана смешно такъв един ми се плези и прозява и да си бърка в устата :shock: , честно мислех, че това е излишно и дори реших, че просто са го взели на майтап. Но си поговорихме с този познат и той ми каза от къде е видял тази техника. Това е линка, не знам може и на теб да ти се стори прекалено, но работи. :)
http://2ee7b8wgbu4w3k74skuyuhgf9i.hop.c ... ?tid=ROSEF
rose_bob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2013, 00:00

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот Archer » 07 Фев 2013, 11:29

Като се заредим с тапи за уши :D
Archer
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Яну 2013, 13:38

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот Dr.Dobreva » 22 Мар 2015, 21:36

Здравейте колеги, от личен опит мога да кажа не пребързвайте с операция и какви ли не още щуротии. Лично моя мъж, та дори и аз колкото и да ме е срам се пробваме с нещо съвсем различно шина за уста против хъркане. Тази вечер ще е третата и май има напредък. Ще пиша след седмица отново.
Dr.Dobreva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2015, 21:16

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 21:42

А вие докато спите как се чувате, че хъркате? :roll: Иначе на мен ми се вижда много странна тази шина, но може и да помага. За щастие у нас мъжът ми може да си хърка колкото си иска, защото аз не чувам изобщо! :)))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот Rali_hr » 23 Мар 2015, 12:31

Свекъра ми много хърка горкия, чак жена му избяга от него в другата стая. Не знам дали има някой ефикасен начин за справяне с хъркането, хич не ми се вярва дори. :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Мар 2017, 15:40

Rali_hr написа:Свекъра ми много хърка горкия, чак жена му избяга от него в другата стая. Не знам дали има някой ефикасен начин за справяне с хъркането, хич не ми се вярва дори. :(

Явно спи много леко жената. Хората ходят на лекар заради хъркането си, ние го приемаме, че е нормално за мъжете,но и много жени хъркат. Трябва да се обърне внимание на това задължително. :roll: Има разни неща, които сепоставят на носа, за да не се хърка, но то май се хърка повече при дишането от устата, не от носа. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот Anka » 07 Мар 2017, 16:10

Знам, че могат да се направят някакви операции, но дали и до колко са ефикасни нямам идея, то и при едно разболяване може да се появи хъркането, от неудобни възглавници, неудобно легло. Може би първо трябва да се промени всичко това, или примерно след като се пие алкохол, хъркането е почти в кърпа вързано. Тези фактори как са свързани и как могат да бъдат излекувани?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се избавим от досадното хъркане?

Мнениеот BettyBoop » 04 Апр 2017, 14:58

Май винаги първо се търси причината, после решения. Някой хора хъркат от надномерно тегло, други от анатомична особеност или заболяване, трети от кофти възглавница..
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта