Бебешка кухня - домашна или купешка?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот svetlozara » 12 Апр 2017, 11:22

АМа че странен уред,каква е разликата с това, да не дадеш 150 лева и да си сготвиш 2 картофа на пара и да ги пасираш с вилица или пасатор?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот denislavahristova » 14 Апр 2017, 13:09

Много е удобно с този уред, а и не съм давала аз парите, а е подарък. :)
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Malina » 15 Апр 2017, 07:57

Аз със сигурност ще предпочета готвенето пред готовата кухня. Членувам в една група във фейсбук от града и там постоянно пускат постове за черупки на охлюви и мравки попаднали в частните кухни, а и в държавната. Предпочитам да дам повече пари, но да купя на дъщеря си нещо качествено, в което съм сигурна, че освен някой мой косъм, друго няма да има. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Апр 2017, 08:49

Наистина е по-добре да се готви за детето от майката.Все пак в наши дни всички храни са достъпни, всеки може да купи пакет киноа, малко сьомга и да я готви по различно време на парченца. Когато се замрази даден продукт и се направи на порции да се размразява само една, така всичко е наред и може да се съхрани и месеци наред.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Snejna » 18 Апр 2017, 11:22

За мен пък няма нищо лошо, ако майката е решила, че не е от толкова голямо значение какво точно яде детето й, тя да се довери на кухнята. Ако иска да следи някакъв специален хранителен режим вече е друго. Минус на кухните е, че нямат пригодени менюта за деца с алергии или непоносимост към глутен, а това са неща, които са често срещани за съжаление вече.
И все пак, моята препоръка е да се готви на децата, за да могат да приемат наистина качествена храна.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот skyfly » 18 Апр 2017, 15:09

Задължително домашна храна. Не се сещам за оправдание на майка в майчинство да купува готова храна за децата си. Като се замислите, едно хранене на малките не е по-скъпо от 3-4 лева на ден, ако хапват качествени продукти, защото порциите им са много, много малки.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 18 Апр 2017, 15:26

Има голямо удобство в купената храна, или държавни и частни кухни, улеснение е и за майката, която не иска да прекарва майчинството си върху печката.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Yunona » 18 Апр 2017, 16:39

chiZzY_biZzY написа:Има голямо удобство в купената храна, или държавни и частни кухни, улеснение е и за майката, която не иска да прекарва майчинството си върху печката.


Надали удобството и улеснението на майката е най-важното, когато става дума за здравето на детето.
Да се сготви за малкото човече отнема много малко време, така че "майчинството върху печката" е силно преувеличен израз :) Има ли желание, и време се намира, и рецепти... и всичко :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Апр 2017, 20:40

Бих призовала да се готви за детето, моето съм го отгледала с Божията помощ да е здраво, толкова грешки съм допуснала в отглеждането му с моите 20 години. И зрънчо яде на 1 година и купени пюрета и изобщо не знаех нищо за здравословното хранене. Сега 8 години по-късно се променяме, малко и сигурно, разнообразяваме, но вече изкореняваме навици, голяма моя грешка, която се надявам да ми бъде простена.
Затова всяка една майка може да отдели 1 час на ден да сготви на детето си (час даже емного), за да е сигурна какво яде и как се развива. Да, разбира се, купете готово пюре, за времето, когато цял ден сте на разходка, да разбира се, купете си за някое пътуване, защото не сте сигурни в консериването си, но нека да не е това хранене ежедневие. Децата са ни най-скъпото!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Катето » 26 Юли 2017, 13:20

Нека да не забравяме, че има и частни и държавни кухни, в които готвят. АКо се купуват съвсем обикновени храни -месо от 7-8ле килограма, пилешко от 5 лв килото и т.н. няма никаква разлика с това, да се храни от някоя кухня. Но ако се храни с изключително разнообразна и подбрана храна, това вече е друго. Защото каква е разликата дали ще яде пилешко от магазина приготвено от мама или от някоя кухня. Но кухнята заради количествата, ще може да осигури и телешко и заешко и сьомга, а вкъщи изборът ем ного по-ограничен.
Катето
 
Мнения: 49
Регистриран на: 26 Юли 2017, 13:01

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта