Бебешка кухня - домашна или купешка?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот vanusha » 11 Май 2018, 19:34

Е какви майки сте, като не можете да сварите 2 картофа на бебето си? толкова да сме се разлигавили, че няма на къде повече, хората стават все по-мързеливи и дори нямаме желание да нахраним децата си качествено. но да лапаме цигарата имам енергия, нали?!
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот sad » 18 Май 2018, 17:22

Ванюшка, аз мога да направя скулптура, да ти преинсталирам компа, да ти сглобя гардероб от обикновени дъски и да разпъна палатка в безлюдна гора( ти можеш ли ги тези неща?), просто не готвя добре. Да ме питаш каква майка бих била, ако предпочета детето ми да яде ВКУСНА храна показва само и единствено лош вкус на човек с желание да квалифицира.
Преживейте го, не всички искат и ще живеят като вас!
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Malina » 19 Май 2018, 09:18

хората са различни, но и с времето майчинското чувство и желанието да даваш на детето си най-доброто, на което си способен се развива. Преди и аз не можех да готвя, сега се опитвам да храня дъщеря си с домашна храна, дори вкуса по бурканчетата пюрета не е приятен, така че се предполага, че е тъпкано с боклуци.
Затова и се опитвам поне да сваря малко почистена рибка с някой морков, всъщност, никак не е трудно, просто човек да иска да отдели време, а това се случва естествено, когато станеш майка, дори и да не ти е било залоежно.
Сигурна съм, че всички ще са страхотни мами, а тези с умения да разпъват палатки и да правят склуптора или с други умения, ще са още по-добри за децата си, защото ще им предадат и ценни знания, които ние обикновените жени няма.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Lili_pili » 20 Май 2018, 07:44

нямам дете, но бих се постарала максималон да му готвя, поне да знам, че съм опитала, няма да бързам да се отказвам. изобщо не съм кулинарен факир, но те нямат развити все още вкусови рецептори, така че ще разчитам на това. :lol:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Надя! » 25 Мар 2019, 11:12

Когато мога, готвя аз. Иначе си е на държавна кухня и съм много доволна. До голяма степен се доближава до домашно приготвената храна.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Бебешка кухня - домашна или купешка?

Мнениеот Таня Иво » 02 Апр 2019, 10:31

Моето е на купешки пюрета. Смятам, че зеленчуците, които купуваме и без това са наблъскани с нитрати. Така пък, спестеното време, го прекарвам с детето. :heartbeating:
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта