Как да запазим свежия си дъх?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот mecana » 19 Юни 2012, 16:22

ДоРеМи написа:Красивата усмивка и свежия дъх можем да поддържаме чрез един много простичък и евтин, но за сметка на това ефективен метод :D Студено пресован зехтин /extra virgin/ - това е истината ;) Сигурно много от вас са шашнати, но бъдете сигурни, че ако сутрин се жабурите по 15 минути с него, зъбите ви ще станат няколко тона по-бели и ще забравите за лошия дъх, и неприятните последици от него!

Хм, това със зехтина доста ме озадачи, но задължително ще го пробвам :roll: Освен че мия зъбите си три пъти на ден и почиствам старателно езика, си налагам да хрупам много плодове и зеленчуци. Доказано е че тези, които са богати на целулоза способстват за засиленото слюноотделяне като по този начин овлажняват и почистват устната кухина от хранителните частици, останали в нея. Отварата от лайка, розмарин, брезови листа или коприва също ще освежи дъха ви, но хигиената е на първо място и е от първостепенно значение за здравите ни зъби и венци.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот roxy » 29 Юли 2012, 18:03

Ако имам неприятен вкус в устата - дъвча свеж магданоз :mrgreen: Разбира се хигиената е на първо място, но дъвченета на магданоз ни помага не само да се справим с лошия дъх, но и помага на храносмилането. Със същото, макар и не толкова силно, действие са мента, розмарин, евкалипт или кардамон. Колкото повече ги дъвчите, толкова по-добре.
Това със зехтина и аз ще го пробвам, и не толкова заради лошия дъх, а по-скоро заради избелването на зъбите :roll:
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот Moniiika » 03 Яну 2013, 04:37

Четох по-нагоре за някакви лентички бихте ли казали как изглеждат и откъде може да ги закупя :)
Moniiika
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2013, 04:32

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот borisov87 » 04 Яну 2013, 13:38

Ментови бонбони, ако пиете може и по една глътка мента:D
borisov87
 
Мнения: 77
Регистриран на: 03 Яну 2013, 15:19

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот Rali_hr » 18 Ное 2014, 15:53

Много е неприятно,когато някой има лош дъх,усеща се и това определено пречи на общуването. Не знаех,че има таблетки,които се разтварят в устата, аз винаги ползвам дъвка.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот maminka » 18 Ное 2014, 16:03

Rali_hr написа:Много е неприятно,когато някой има лош дъх,усеща се и това определено пречи на общуването. Не знаех,че има таблетки,които се разтварят в устата, аз винаги ползвам дъвка.

Доста неприятно е, но и много хора просто не се усещат, че дъхът им не е приятен и се навират в тебе :evil: и точно поради причината, че съм попадала на не един и двама такива и аз винаги имам дъвки под ръка!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот S_Milenska » 18 Ное 2014, 17:09

Спомням си моя учителка в основното училище, имаше ужасен дъх, а винаги държеше да дойде на чина ти и тихичко да ти обясни задачите! Човек трябва да си прави сам самооценката и да вземе мерки, иначе понякога може да отнесе неприятна обида ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Яну 2015, 16:06

Магданоза върши добра работа да се справим на мига с лошия дъх, както и дъвченето на зърна кафе.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2015, 13:19

Знам, че магданоза помага за свеж дъх, но си мисля, че устната хигиена е много важна, както и храната, която ядем :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да запазим свежия си дъх?

Мнениеот Anka » 20 Яну 2015, 15:13

мисля, че само с дъвки и освежители за уста може да стане, не вярвам, че ако яден определени храни няма да имаме кофти дъх, на някои хора дъхът им е гаден каквото и да правят.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта