Кои производители тестват продуктите си върху животни?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот eli » 12 Юли 2011, 10:07

То да се тестват на животни, но първоначално само, ако на животното не му стане нищо, трябва да се продължи с тестовете при хора. Макар,че незнам как някой се навива, да му се тестват кремове, лекарства и други подобни.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот borislav.bo » 28 Юли 2011, 16:25

Има си хора за това, то като нямаш и пари се подлагаш на какво ли не.
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот southern_sun » 29 Юли 2011, 13:22

borislav.bo написа:Има си хора за това, то като нямаш и пари се подлагаш на какво ли не.

Въобще не съм съгласна с теб, нима ти имаш достатъчно пари? Липсата на пари не е причина да продаваш душата и тялото си.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот borislav.bo » 14 Авг 2011, 11:17

Е, нямам достатъчно, но не съм се подлагал на подобни неща. Но има хора, които го правят.
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот georgi_78 » 12 Сеп 2011, 12:22

Не на всеки продукт пише дали е бил тестван върху животни.
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот boriskarlov » 21 Яну 2012, 11:10

georgi_78 написа:Не на всеки продукт пише дали е бил тестван върху животни.

По-скоро на определени продукти пише, че НЕ са тествани върху животни, като това е добра стратегия за привличане на еко-мислещи клиенти. Тестовете върху животни спестяват пари, не винаги обаче са достатъчно показателни за действието на продукта върху хората.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот plamen-dk » 15 Фев 2012, 14:19

Здравейте!
Моето мнение е,че не е допустимо да продължават да се правят тестове върху животни.Съвременните технологии предоставят достатъчно възможности ,за да се опредеи дали даден продукт е опасен или не.
Наблюдава се тенденция за санкции, с цел да се намали тази порочна практика.
За съжаление,обаче имам информация ,че някои от големите фирми продължават да извършват такива дейности.
Аз лично не бих ползвал такива продукти , стига да съм на ясно че са били тествани върху животни.
plamen-dk
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 14:04

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот Memento » 15 Фев 2012, 17:05

И как ще се тестват от сега нататък продуктите? Запознати ли сте, някакво инфо имате ли? По-добре ли е да се тестват на хора отколкото на животни? Ако не бяха животните върху които да се тества половината лекарства нямаше да съществуват. Ловът по-хуманно занимание от тестването на важни за човечеството продукти? Прекаленият светец и богу не е драг!

А мнението, че не сме били създадени за да се храним с месо, защото сме нямали достатъчно силни зъби и челюст като хищниците, ще кажа само една дума - еволюция, човекът е бил с много по-силни зъби и мускули на устата преди да започне да употребява приготвена храна, с времето отслабват поради способността му да си приготвя сам храната за разлика от всички останали животински видове.
Мога и още да ви напиша по темата но се притеснявам, че много хора няма да ме разберат :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Предишна

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта