Кои производители тестват продуктите си върху животни?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот lhrooh » 31 Мар 2011, 00:11

Доколкото ми е известно се очаква от 2013г. да се забрани тестването на козметика върху животни, но дотогава поне за мен е важно да знам какво подкрепям, купувайки си козметика. Може да сте забелязали на някои продукти символ със зайче - той показва, че дадения продукт не е бил тестван върху животни. След или по време на тези опити често животинките умират в мъки, няма да навлизам в подробности,че не би понесло на всеки, но е наистина ужасяващо какви неща се случват с тях. Скоро се рових по темата, затова направо ще дам линк на който ще намерите списъци с компаниите, които тестват върху животни, както и с тези които не тестват http://www.peta.org/living/beauty-and-personal-care/companies/default.aspx
lhrooh
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Мар 2011, 23:30

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 00:24

Пиша като вегетарианец от почти 20 години. Не купувам нищо, тествано на животни, това е твърд принцип.
Браво, че и тук се повдигна тази тема!
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот webfusion » 31 Мар 2011, 15:28

Ivaylo написа:Пиша като вегетарианец от почти 20 години. Не купувам нищо, тествано на животни, това е твърд принцип.
Браво, че и тук се повдигна тази тема!


Ми освен да почнат като едно време "МЪТНОТО" на долният клас от обществото тай ще купуваш ли ?
Демек вземи от мозамбиг едно бедно негърче и го тествали на него кремчето като дали на баща му 5$ ако изобщо са дали на някои нещо де щото може негърчето просто да е изчезнало я крокодил нещо я няква друга глупост.

То вярно че гадно на животни ма още по гадно може да стане на хора.

Пък нещо за вегетарианството да ти кажа, тук може би си прав щото хората (като изключиш мен де) не са създадени да ядат месо.
Аргументи и факти:
-Нямаме зъби за месо в устата.
-Ченето ни е много слабо
-Нямаме нокти да разкъсваме .....

Демек сме си живи треопасни Маймуни

Както и да е де аз козметика не ползвам :)
Извинявам се предварително за това което ще напиша.
webfusion
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Мар 2011, 12:30

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот FramarMedia » 31 Мар 2011, 15:54

Фюжъне, аз разчитам предимно на одеколон Тройной за ароматизацията и естетизацията на живота си. :D
Някъде описват Тройной така:
Имаше едно време по т.н магазини за козметика интересен артикул- "тройной одеколон". Той имаше три основни преимущества пред боклуците, да речем Шанел- ставаше за пиене, продаваше се в опаковки от 200 мл и се произвеждаше в СССР. Което бе достатъчно основание да се харчи. Но- само там. У нас си имаше гроздова и сливова. Освен това "одеколонът" имаше аромат на пор вдовец и ако някой все пак решеше да го ползва за след бръснене придобиваше цвета на съветското знаме..
:lol:
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот eli » 18 Апр 2011, 11:21

И аз не бих използвала продукт, тестван върху животни.Благодаря за инфото на фирмите :)
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот bubulina » 19 Апр 2011, 12:02

Това е недопустимо, да се изпробват продуктите върху животни и после да се предлагат на хората. Все пак, ако аз изям един салам който е стоял в хладилника 2 седмици, сигурно ще се уповръщам и няма да стана от леглото 3 дни, а на кучето нищо няма да му има :D . И щом може да има такъв резултат при храните , то би могло да бъде и при лекарствата и добавките. Макар че малко са лудите хора които се подлагат на експерименти с лекарства и козметика, но все пак ги има и това е добре за нас останалите :)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот georgi_78 » 05 Май 2011, 14:11

Твърдо Не, не бих употребявал такива продукти, стига да знам за тях :D
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот totka_lukanova » 25 Май 2011, 13:19

Ако имаше информация и кои тестват върху животни, щеше да е много полезно за на с потребителите :)
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот bubulina » 07 Юли 2011, 09:59

То ако сравнив пробата на един продукт между едно негърче израснало в джунглата и едно градско изнежено чадо,със сигурност ще има разлика в резултатите :D
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Кои производители тестват продуктите си върху животни?

Мнениеот southern_sun » 08 Юли 2011, 13:34

bubulina написа:То ако сравнив пробата на един продукт между едно негърче израснало в джунглата и едно градско изнежено чадо,със сигурност ще има разлика в резултатите :D

Да можем да вземем за пример нашите мили събратя ромите, който създават деца и те си живеят ей така на воля, ни яли, ни спали, но пък здрави. Нашите деца ги храним с био храни, даваме им витамини, бием им ваксини и постоянно са болни.
Що се отнася до коментара на webfusion не съм съгласна съвсем с теб, че сме тревопасни животни нашите предци са се хранили с месце дори сурово, докато някакъв си Прометейчо не им открил огъня.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта