За връзката между късогледството и храненето

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот moni.sparrow » 20 Фев 2015, 12:17

Rali_hr написа:
Snejna написа:Аз имам проблеми с очите много сериозни и вече няма спасение, мисля да пробвам да се подложа на морковена диета, дали ще ми помогне не знам, но няма да ми навреди.

Може и да ти помогне, но надали ще стане чудо от типа свалих очилата. :lol:

Ти се смееш, ама аз ги свалих :lol: :lol: а сега кой-кого? :lol:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот Локумът » 20 Фев 2015, 12:38

Не вярвам, че може да се получи, а ти какво си сваляла, може да е докато си лягала да спиш;Р
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот mix_twix » 20 Фев 2015, 13:58

Мисля, че наистина има връзка, няма какво да се лъжем, трявба да се хапват добри храни - моркови особено за зрението ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот Slavena » 20 Фев 2015, 15:35

Може и да останеш без очила, ако си пиеш хапчета, ама с ядене на моркови и марули са пълни глупости,стига сте отдавали чудотворни дейности на храната, някой ще вземе да се върже, чак е смешно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот renetka » 09 Мар 2015, 13:22

:lol: Яж си морковите, но не очаквай нещо да се промени с очите :) Единственото, което на сто процента ще се случи е, че ще наблюдаваш странна пигментация на нежните места по тялото си ;)
Това за храненето и зрението го чувам за първи път. Разбира се, че начинът на живот (в което се включва и храненето) рефлектира върху организма ни, но има далеч по-сериозни фактори, които влиаят върху диоптрите. Това според мен. Да речем, знае се, че светлите очи са много по-слаби, т.е много по-податливи на късогледство/далекогледство. Определено има и генетика. И да, наследствено късогледство определено :ugeek:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот silver933 » 09 Мар 2015, 13:44

В наши дни май всеки носи очила, а вярвате ли, че ако сложиш очила няма шанс да ги махнеш а по-скоро ако не носиш очила, зрението ти може само да се коригира? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот renetka » 09 Мар 2015, 14:07

silver933 написа:В наши дни май всеки носи очила, а вярвате ли, че ако сложиш очила няма шанс да ги махнеш а по-скоро ако не носиш очила, зрението ти може само да се коригира? :roll:

Препоръчва се при по-малки диоптри да не се носят постоянно очила или лещи, за да не си направиш мускула мързелив и да го тренираш по този начин...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот Kremiliya » 10 Мар 2015, 17:30

Не знам колко моркови има да изхрупаме, за да почнем да виждаме ;) Обаче нали знаете, хората казват "орлов поглед", а не "вижда като заек" :roll: :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот renetka » 11 Мар 2015, 11:45

Kremiliya написа:Не знам колко моркови има да изхрупаме, за да почнем да виждаме ;) Обаче нали знаете, хората казват "орлов поглед", а не "вижда като заек" :roll: :mrgreen:

Хаха, недей, че някой ще реши, че ако яде сурово месо, диоптрите му ще изчезнат :lol:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: За връзката между късогледството и храненето

Мнениеот Anka » 16 Мар 2015, 14:14

renetka написа:
Kremiliya написа:Не знам колко моркови има да изхрупаме, за да почнем да виждаме ;) Обаче нали знаете, хората казват "орлов поглед", а не "вижда като заек" :roll: :mrgreen:

Хаха, недей, че някой ще реши, че ако яде сурово месо, диоптрите му ще изчезнат :lol:

И то особено мишки! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Но няма научна подкрепа за това твърдение, може би мишките ядат моркови! :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта