Жените и тренировките с тежести

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Rali_hr » 09 Фев 2015, 13:26

тТежестите са много важни при оформянето на тялото, преди години съм тренирала и наистина тежестите много ми помогнаха да си извая добри ръце и рамена. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот fairy » 25 Окт 2016, 13:31

Доста предразсъдъци има по отношение на жените и тренировките с тежести. Повечето мислят, че като вдигат, ще станат огромни и напомпани и ще изглеждат като мъже. Мисля, че това схващане вече е доста остаряло и никой не се притеснява. С тежестите се горят повече калории.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот fawla » 25 Окт 2016, 14:42

И аз ходя на фитнес и всеки ден тренирам с тежести, за да се получат онези тела, които виждаме по бодибилдинг състезанията не става само с вдигане на малко тежести, а смноого часове тренировки, стриктни диети и добавки.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 14:52

fawla написа:И аз ходя на фитнес и всеки ден тренирам с тежести, за да се получат онези тела, които виждаме по бодибилдинг състезанията не става само с вдигане на малко тежести, а смноого часове тренировки, стриктни диети и добавки.


Като с добавките трябва много да се внимава, както и със стриктните диети. Прекален светец и Богу не е драг!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот roksana » 25 Окт 2016, 16:08

Чак толкова стриктни диети необходимо ли е? Тренировката с тежести забързва метаболизма и чак толкова едва ли е необходимо да караш само на салати, зеленчуци и плодове.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 19:21

Диети в повечето случаи се спазват от хора, които не знаят да се хранят правилно.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Yunona » 25 Окт 2016, 23:36

roksana написа:Чак толкова стриктни диети необходимо ли е? Тренировката с тежести забързва метаболизма и чак толкова едва ли е необходимо да караш само на салати, зеленчуци и плодове.


Диета съвсем не означава салати, зеленчуци и плодове. Кой знае защо у нас под "диета" се разбират стриктни ограничения, а то означава всъщност режим на хранене.
Всеки който тренира, трябва да спазва диета, богата на качествени протеини, бавни въглехидрати, витамини и минерали. Да тренираш и да не спазваш диета (тоест да ядеш каквото ти падне) е безсмислено и е буквално престъпление към собственото тяло. Специалистите твърдят, че добрата фигура е 70% диета и 30% спорт. Има много логика в това.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Lyomi » 26 Окт 2016, 09:23

Разбира се, защото масово се спазва не здравословен режим на хранене, а режим само на яйца или само на плодове и чайове, или само на картофи, или само на месо, да не изброявам всичките популярни имена на диети. Май така нареченото разделно хранене е най-близко до здравословното и съчетано със спорт и движение, дава представата за добър режим на поддържане. Дали ще се включват тежести, ластици или нещо друго, зависи от желанието и чувството за поносимост и възможности на отделния човек.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2016, 09:27

За мен диетата, особено за спортуващите е нещо много важно и наистина от особено голямо значение. Диетата на един спортист дори е много по-богата от нас "ядящите всичко" :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот analizatorka » 26 Окт 2016, 14:22

Yunona написа:
roksana написа:Чак толкова стриктни диети необходимо ли е? Тренировката с тежести забързва метаболизма и чак толкова едва ли е необходимо да караш само на салати, зеленчуци и плодове.


Диета съвсем не означава салати, зеленчуци и плодове. Кой знае защо у нас под "диета" се разбират стриктни ограничения, а то означава всъщност режим на хранене.
Всеки който тренира, трябва да спазва диета, богата на качествени протеини, бавни въглехидрати, витамини и минерали. Да тренираш и да не спазваш диета (тоест да ядеш каквото ти падне) е безсмислено и е буквално престъпление към собственото тяло. Специалистите твърдят, че добрата фигура е 70% диета и 30% спорт. Има много логика в това.


Напълно съм съгласна за процентите, които си споменала. И гена има малко намеса, но тя е нищожна. С балансирано хранене, което за съответния организъм е подходящо, може да се поддържа добра фигура. Даже някои хора така я поддържат без да тренират.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта