Жените и тренировките с тежести

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Жените и тренировките с тежести

Мнениеот ана_й » 04 Юни 2012, 13:51

Здравейте, приятели!
Дали сме достатъчно информирани по темата?
Аз тренирам от 18 месеца и като жена бих казала, че без тежести, тренировката ми била непълноценна. Както може би повечето от вас знаят, този вид тренировки стимулират метаболизма. А последният спомага за по-ефективно и бързо горене на калории дори и след тренировката.
Наивно е да се мисли, че само с кардио бихме постигнали добре оформени и стегнати бедра или седалищни части, например.
Ето една полезна и вярна за мен статия по темата: http://www.bb-team.org/articles/4169_zhenite-i-trenirovkite-s-tezhesti
ана_й
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:21

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот electra_edd » 21 Фев 2013, 10:50

Съгласна съм. По- добре оформени мускули, не силно изразено, от колкото просто едно слабо тяло. А и все пак доста услилия трябва на една жена, за да прекали с тежестите и да стане "грозна".
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот geriva » 27 Фев 2013, 17:23

Вкъщи ползвам гирички-съвсем леки, по 1 кг.
Във фитнеса- всички уреди, които са с тежести, настройвам на най-леката тежест. Правя цяла серия от упражнения, ако трябва и повтарям, но гледам да ми е по силите. Тренирам за тонус, не за мускулна маса.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Dior » 27 Фев 2013, 17:28

Тежестите са необходими за оформяне на мускули, но пък дамите не трябва да прекаляват с тях. Не ми изглежда естетически добре прекалено напомпена жена...
Dior
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Фев 2013, 13:15

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот winterrose » 01 Мар 2013, 22:43

Определено съм "за" тежестите, умерени разбира се. Много погрешно е схващането, че ако жената излезе извън секцията с кардио във фитнеса ще се превърне в мускулесто чудовище. Въобще не е така! Вкъщи си тренирам за тонус с 5 кг гири и се чувствам много добре. В момента не ходя на фитнес, но когато го правех, използвах пътеката или колелото само за загряване.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот pesho » 02 Авг 2013, 15:33

Много е грозно, когато жените прекалят. Иначе леките тежести оформят чудесно ;)
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Anka » 06 Фев 2015, 17:26

МИсля, че всичко с мярката си е супер, все пак жените трябва да изглеждат нежни :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот borkova » 06 Фев 2015, 17:42

Жените с мускули са ми отвратителни дори не знам защо го правят, само се измъчват и изглеждат по-груби :|
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот Mon_ton » 06 Фев 2015, 17:44

borkova написа:Жените с мускули са ми отвратителни дори не знам защо го правят, само се измъчват и изглеждат по-груби :|

Измъчват и нас да ги гледаме, аз също ги намирам за ужасни! А бодибилдинга, което трябва да е пример за красиво тяло далеч не е :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Жените и тренировките с тежести

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2015, 18:05

Mon_ton написа:
borkova написа:Жените с мускули са ми отвратителни дори не знам защо го правят, само се измъчват и изглеждат по-груби :|

Измъчват и нас да ги гледаме, аз също ги намирам за ужасни! А бодибилдинга, което трябва да е пример за красиво тяло далеч не е :)

А, те онези вече са в графата на умопобърканите, за мен!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта