Жълтите стотинки пари ли са?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Frac » 04 Апр 2018, 12:26

Сега като ви чета пак се амбицирах да си взимат рестотот от жълти стотинки!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Kremiliya » 04 Апр 2018, 16:22

Frac написа:Сега като ви чета пак се амбицирах да си взимат рестотот от жълти стотинки!

Вземам го, случвало ми се е да развалям 50лв заради 4 стотинки! Вече не оставям, гледат ме странно, но не ме интересува.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот cakes » 05 Апр 2018, 17:12

Моля ви се, това не са пари, в нито една нормална държава хората, които не са просяци, не събират дребни монети.
Как да искат да ги вземат, при оборот от хиляди левове да седнат да броят жълти стотинки си е унизително за теб.
Аватар
cakes
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Мар 2018, 14:44

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот book » 06 Апр 2018, 14:22

Според мен са пари. Като ученик дадох жълти стотинки в едно заведение и ми се скараха много, но тогава нямах други пари в себе си.
Сега гледам да не събирам стотинки. Където има опция да се плаща безконтактно с карта плащам така и всичко е по-удобни и по-лесно и нетрупам стотинки. Има и места, където приемат само кеш и от там трупам някоя стотинка.
book
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2018, 14:11

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Mon_ton » 10 Апр 2018, 11:54

book написа:Според мен са пари. Като ученик дадох жълти стотинки в едно заведение и ми се скараха много, но тогава нямах други пари в себе си.
Сега гледам да не събирам стотинки. Където има опция да се плаща безконтактно с карта плащам така и всичко е по-удобни и по-лесно и нетрупам стотинки. Има и места, където приемат само кеш и от там трупам някоя стотинка.

Аз пък винаги си вземам стотинките, когато ми ги връщат и винаги давам точно, ако имам жълти. Като имат претенции, да си променят ценообразуването. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Frac » 11 Апр 2018, 17:03

cakes написа:Моля ви се, това не са пари, в нито една нормална държава хората, които не са просяци, не събират дребни монети.
Как да искат да ги вземат, при оборот от хиляди левове да седнат да броят жълти стотинки си е унизително за теб.

Еми в Бъблгария сядат да броят, нали трябва да отчетат касата и да си приберат бакшиша от жълти стотинки!
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Pipilota » 11 Апр 2018, 20:23

Като не са пари, от БНБ защо ги произвеждат, след като са в обръщение и има нужда от тях.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2018, 15:23

Парите винаги са пари - независимо дали на някой му се брои, или не му се брои. Няма значение нищо друго, дори и кой колко възможности има и какви били просяците! Защото наистина се случва понякога за стотинки да не ти приемат парите и да се наложи да се откажеш от покупката си, а това да се случва, когато имаш парите пък е още по-зле!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Frac » 12 Апр 2018, 17:03

Значи снощи купуват бутилка вода за децата - 0,99 лв. Честно казано за 1 стотинка ме досрамя да чакам и си тръгнах. Това донякъде е и наложена политика - пишат цени с 0,89 лв. или 3, 99 лв и тн. Не че забогатяват от това, но ако не ти достигне 1 ст. и не може да си закупиш избраното.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Жълтите стотинки пари ли са?

Мнениеот Mon_ton » 12 Апр 2018, 18:08

Frac написа:Значи снощи купуват бутилка вода за децата - 0,99 лв. Честно казано за 1 стотинка ме досрамя да чакам и си тръгнах. Това донякъде е и наложена политика - пишат цени с 0,89 лв. или 3, 99 лв и тн. Не че забогатяват от това, но ако не ти достигне 1 ст. и не може да си закупиш избраното.

Можеш да си купиш само от магазин, в който те познават, иначе всеки си чака и едната стотинка!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта