Запушен нос - помагайте...

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Запушен нос - помагайте...

Мнениеот Didoncheto » 05 Юни 2012, 11:47

Вече втора седмица съм със запушен нос :? Използвали ли сте някакъв хомеопатичен продукт, който да помага? Не ми се иска да купувам лекарства, но всъщност те не ми и помагат, затова моля за съвет... Не съм настинала, нито пък съм с вирус, единствено носа ме мъчи, защото дишам само през устата и вече не си усещам гърлото, толкова е пресъхнало. Личната ми лекарка смени капките за нос с други, но и от тях не получих подобрение - помагайте!
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот aninka » 05 Юни 2012, 12:57

Много е кофти да ти е запушен носа, особено докато спиш... Има един спрей за отпушване на носа на Абока - Fitonasal spray, който действа безотказно в такива моменти. Използвам го и за хрема, и за запушен нос, и да ти кажа много бързо облекчава и успокоява. Не съм привърженик на другите капки за нос, но от тези винаги си имам вкъщи :roll:

Fitonasal spray.jpg
Fitonasal spray.jpg (25.63 KiB) Прегледано 5746 пъти
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот mecana » 06 Юни 2012, 10:33

Didoncheto написа:Вече втора седмица съм със запушен нос :? Използвали ли сте някакъв хомеопатичен продукт, който да помага? Не ми се иска да купувам лекарства, но всъщност те не ми и помагат, затова моля за съвет... Не съм настинала, нито пък съм с вирус, единствено носа ме мъчи, защото дишам само през устата и вече не си усещам гърлото, толкова е пресъхнало. Личната ми лекарка смени капките за нос с други, но и от тях не получих подобрение - помагайте!

Защо не опиташ да промиваш носа с физиологичен разтвор, преди да си слагаш капките за нос. По този начин секретите ще се изчистят и действието на капките ще е по-ефективно. Купуваш си една банка от аптеката - мисля, че струваше около 2 лв. Със спринцовка изтегляш физиологичния разтвор и впръскваш в носа, но не бавно, а хубаво натискаш буталото на спринцовката, така че от носа разтвора да премине и към гърлото. Не е много приятно, но пък дава добър резултат. Разбира се не очаквай, че ще се излекуваш с него, но поне ще изчисти секретите от носа. Вече лекуващия лекар преценява какви капки да изпише.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот marto » 06 Юни 2012, 12:22

На жена ми й изписаха един хомеопатичен спрей за нос Еуфорбиум Композитум, който впръсква 3 пъти на ден във всяка ноздра и след 10 минути слага капките за нос. Нямам представа какво му е действието, но явно помага на следващите капки да действат по-добре.

Euphorbium.jpg
Euphorbium.jpg (24.42 KiB) Прегледано 5739 пъти
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот miki » 06 Юни 2012, 16:55

Купуваш си Низита гел, мажеш по няколко пъти на ден и готово. Не е хомеопатичен продукт, но се купува без рецепта, а щом се използва за бебета и от бременни, и кърмещи жени, значи можеш и ти да го използваш без никакви притеснения. Винаги си имам вкъщи от него, защото много бързо облекчава дишането, но е хубаво да се използва само от един човек - поставя се с апликатор в носа и не е хигиенично в другия случай...

Nizita.jpeg
Nizita.jpeg (2.58 KiB) Прегледано 5737 пъти
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот rony_80 » 11 Юни 2012, 10:51

miki написа:Купуваш си Низита гел, мажеш по няколко пъти на ден и готово. Не е хомеопатичен продукт, но се купува без рецепта, а щом се използва за бебета и от бременни, и кърмещи жени, значи можеш и ти да го използваш без никакви притеснения. Винаги си имам вкъщи от него, защото много бързо облекчава дишането, но е хубаво да се използва само от един човек - поставя се с апликатор в носа и не е хигиенично в другия случай...

Има и спрей Низита, който е със същото предназначение. За мен лично е по-удобен за употреба, но пък гелчето не изтича от носа... За малки деца като че ли гелът е по-подходящ, защото няма как да ги удържиш в легнало положение дълго време :)

nizita_spray.jpeg
nizita_spray.jpeg (3.35 KiB) Прегледано 5733 пъти
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот mimeto » 14 Юни 2012, 11:36

Didoncheto написа:Вече втора седмица съм със запушен нос :? Използвали ли сте някакъв хомеопатичен продукт, който да помага? Не ми се иска да купувам лекарства, но всъщност те не ми и помагат, затова моля за съвет... Не съм настинала, нито пък съм с вирус, единствено носа ме мъчи, защото дишам само през устата и вече не си усещам гърлото, толкова е пресъхнало. Личната ми лекарка смени капките за нос с други, но и от тях не получих подобрение - помагайте!

Защо не опиташ със сребърна вода - по 1-2 капки във всяка ноздра, 3 пъти на ден. Чела съм много мнения и си купих от аптеката тази на Аркол :roll: Има я и под формата на спрей, което ще е по-удобно в твоя случай...

Arkol_silver water.jpeg
Arkol_silver water.jpeg (2.69 KiB) Прегледано 5727 пъти
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот zheleva212 » 13 Окт 2016, 13:36

Аз съм ползвала коризалия от хомеопатичните средства и съм доволна. Искам само да кажа, че не е препоръчително продължително време да се използват разни капки и спрейове, защото повреждат лигавицата на носа.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот Ива Тодорова » 01 Ное 2018, 16:09

zheleva212 написа:Аз съм ползвала коризалия от хомеопатичните средства и съм доволна. Искам само да кажа, че не е препоръчително продължително време да се използват разни капки и спрейове, защото повреждат лигавицата на носа.


Подкрепям за капките.
Ама Коризалия е за първоначалната хрема с кихане, сърбеж и сълзящи очи.
За запушен нос знам че помага нарязана глава лук, която да се остави близо до човека. Иначе, обикновено хремата и запушеният нос минават все за едно и също време - до около седмица.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Запушен нос - помагайте...

Мнениеот Алиса_В » 02 Ное 2018, 12:46

Аз си правя инхалации с лайка и все пак ползвам преди сън капки за отпушване - ползвам Виброцил.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта