Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно дете!

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот blanshe » 07 Юни 2012, 10:07

Първо искам да поднеса съболезнованията си на семейството на Пламен, защото предполагам, че колкото е голяма радостта на близките на спасеното от него дете, толкова е голяма и трагедията за българското семейство. Силно се надявам да има все повече хора в обществото ни с такова ниво на жертвоготовност и такова благородие!

Като четох тази история, си спомних за инцидента с българските деца в река Лим. След трагичната случка стана ясно, че дори учителите в автобуса са искали да се спасят първи, докато след тях е имало деца, които се давят. Няма да забравя и това, че една от учителките дори се е върнала да си вземе дамската чанта и се е наложило отново да я повдигат, за да я извадят от потъващия автобус...

В същото време едно момче - спортист от училищния отбор и отличник, до последния момент е подавало деца през люка на автобуса. Спасило е десетки деца, докато то самото не се удавило... Съжалявам само, че не си спомням името на това момче, защото точно тези имена не бива да забравяме. Медиите ни пълнят главите с имена от "родния елит", които вече и на сън можем да повторим и също така да кажем кой е замесен в поредния поп-фолк- или футболен скандал, но имената на истинските герои се забравят за броени дни... Жалко за нас!
blanshe
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юни 2012, 09:53

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот roxy » 07 Юни 2012, 11:19

За съжаление наистина много малко мъже биха постъпили като това смело момче - тъжно, но факт. И нямам предвид само българите, а по принцип, защото на брега е имало много други хора, които са се ослушвали без да предприемат нищо. Съгласна съм, че тези имена не бива да се забравят! Имената на хората, жертвали собствения си живот, за да спасят нечий друг.
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот VIVI » 07 Юни 2012, 13:38

Ако само 1/10 от нашите управници бяха като Пламен Петков, щяхме да живеем в друга България! Така че, уважаеми господа, след като наградите посмъртно този смел, млад и истински мъж, вземете пример от постъпката му и се постарайте поне малко да бъдете като него.
Пламен Петков е пример за истинско мъжество, а за саможертвата, която е направил... просто не ми стигат думите - покланям се пред него и пред родителите му! Поклон пред светлата му памет!
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот yoanna » 07 Юни 2012, 17:04

VIVI написа:Ако само 1/10 от нашите управници бяха като Пламен Петков, щяхме да живеем в друга България! Така че, уважаеми господа, след като наградите посмъртно този смел, млад и истински мъж, вземете пример от постъпката му и се постарайте поне малко да бъдете като него.
Пламен Петков е пример за истинско мъжество, а за саможертвата, която е направил... просто не ми стигат думите - покланям се пред него и пред родителите му! Поклон пред светлата му памет!

Хайде да не обръщаме случилото се в политика, не мисля, че е редно точно в този момент! Дано не звуча прекалено крайно и грубо, но на първо място е благородната постъпка на Пламен Петков, а не българските политици :idea: Мисля, че всички са признателни и се гордеят с него, но все пак нека не забравяме и опечаленото семейство, към което и аз изказвам искрени съболезнования.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот bobito » 08 Юни 2012, 09:08

yoanna написа:
VIVI написа:Ако само 1/10 от нашите управници бяха като Пламен Петков, щяхме да живеем в друга България! Така че, уважаеми господа, след като наградите посмъртно този смел, млад и истински мъж, вземете пример от постъпката му и се постарайте поне малко да бъдете като него.
Пламен Петков е пример за истинско мъжество, а за саможертвата, която е направил... просто не ми стигат думите - покланям се пред него и пред родителите му! Поклон пред светлата му памет!

Хайде да не обръщаме случилото се в политика, не мисля, че е редно точно в този момент! Дано не звуча прекалено крайно и грубо, но на първо място е благородната постъпка на Пламен Петков, а не българските политици :idea: Мисля, че всички са признателни и се гордеят с него, но все пак нека не забравяме и опечаленото семейство, към което и аз изказвам искрени съболезнования.

Присъединявам се към призива ти - политиците не са важни! Важна е саможертвата, направена от младия българин и спасения детски живот! Пламен Петков загина като герой, като един истински мъж, въпреки че надали това ще успокои неговите близки. Съжалявам за загубата им, но името на синът им никога няма да бъде забравено не само от тях, но и от близките на спасеното момиченце, а и от много българи, които само могат да се гордеят със смелата му постъпка.
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот tochica » 08 Юни 2012, 10:42

Много ми е мъчно, когато млади хора си отиват от този свят без време :? Пламен Петков е спасил живота на дете, а е загубил своя собствен... Тепърва са му предстояли толкова хубави моменти, но явно това е била мисията на неговия живот. Убедена съм, че всеки от нас има такава, но дали всички ще успеем да я изпълним е вече друг въпрос.
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот mimeto » 08 Юни 2012, 13:36

Не мога дори да си представя как се чувства семейството му в момента, защото за мен най-голямата трагедия е да погребеш детето си :? Не мисля, че има утеха за тях, нищо че синът им е починал като герой. Присъединявам се към съболезнованията на всички останали и пожелавам на семейството му много сила, въпреки че надали такава мъка се превъзмогва. Единствената утеха е, че един детски живот е спасен...
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот rony_80 » 11 Юни 2012, 11:05

tochica написа:Много ми е мъчно, когато млади хора си отиват от този свят без време :? Пламен Петков е спасил живота на дете, а е загубил своя собствен... Тепърва са му предстояли толкова хубави моменти, но явно това е била мисията на неговия живот. Убедена съм, че всеки от нас има такава, но дали всички ще успеем да я изпълним е вече друг въпрос.

Жалко за момчето, да си отиде толкова младо... А тези родители, които са оставили детето си без надзор, при това на неохраняван плаж - за тях какво? Заради безразсъдството на една майка си е отишъл човешки живот!
Прекланям се пред достойнството на този млад българин и искрено съжалявам, че вече не е сред нас :?
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот yoanna » 13 Юни 2012, 10:53

Приятели, семейството на Пламен Петков благодари на всички българи за моралната подкрепа, която са изразили в този толкова тежък за тях момент. Ето какво предава МВнР:

"Семейството и близките на Пламен Петков, трагично починал на 26 май 2012 г., спасявайки дете от удавяне, биха искали да благодарят на всички българи за изразената морална подкрепа и изказаните съболезнования в дните на дълбока мъка след голямата им загуба."

Миличките, в тази неутешима мъка са намерили сили да благодарят на хората... нямам думи просто!
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот aninka » 14 Юни 2012, 16:08

Много ми стана мъчно, когато прочетох новината за Пламен Петков :? Прочетох, а не чух, защото мисля, че единствено по БНТ са излъчвали репортаж за него :idea: Много е жалко, че по новините има единствено криминална хроника и жълтини, а новината за героизма на този млад мъж е спестена на много българи...
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron