Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно дете!

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот eleonora » 22 Юни 2012, 15:11

В Англия е създаден благотворителен фонд на името на Пламен Петков от неговите близки, който ще подпомага Кралския национален институт на спасителите:
"Бихме искали да насочим подкрепата на тези, които бяха развълнувани от героизма на Пламен, към Кралския институт на спасителите заради техните усилия да направят британските брегове по-безопасни"
Това са споделили родителите на смелият българин.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно де

Мнениеот monito » 29 Юни 2012, 11:57

Не можах да разбера дали президента награди посмъртно Пламен Петков с Орден за храброст – първа степен, както се коментираше или пак си останахме само с приказките?
Една кратка статистика: 3 840 души са били спасени от удавяне през 2011 година. 156 души са загубили живота си, борейки се с водата, а 18 от тях са били деца.
За радост на родителите на малкото момиченце, спасено от Пламен, то няма да влезе в черната статистика за 2012 година, за разлика от смелия, млад мъж, който непоколебимо й се е притекъл на помощ. Сигурна съм, че той ще остане в сърцата на много хора по целия свят и ще има тяхната признателност! Надявам се и българските политици да я проявят, и да му отдадат заслуженото, пък макар и приживе!
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Пламен Петков жертва живота си, за да спаси 4-годишно дете!

Мнениеот delchev » 28 Авг 2019, 13:21

Ще ми се да вярвам, че героичната постъпка на Пламен Петков не е забравена и не го помнят само неговите близки и приятели. Иска ми се по-често да си го напомняме, не само като повод за гордост, но и като пример - как трябва да постъпва истинският Човек.
delchev
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:00

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта