Запушване на слъзни жлези

Запушване на слъзни жлези

Мнениеот Камелия » 06 Юни 2012, 14:13

От няколко дена имам топче на долния клепач на окото. Не ме боли, но расте и когато дръпна клепача си надолу виждам, че е пълно с нещо като гной. Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и какво трябва да направя в случая. От какво е предизвикано това запушване и има ли начин да се предотврати друго евентуално запушване? Боли когато ти го пука лекар и въобще какво е усещането, тъй като сега ми драска на самото място?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот the princess » 06 Юни 2012, 15:14

Дъщеря ми често се оплаква от това, с проблема се справяме като слагаме шише с топла вода на окото и капки за очи. След около седмица затопляне на мястото топчето се пука и изтича течност подобна на гной и се образуват гурлички.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот miki » 06 Юни 2012, 16:21

Хм, сигурна ли си, че е запушен слъзен канал, а не обърнато косъмче от мигла? Знам, че запушването на слъзните канали е по-често срещано при бебета и малки деца, затова питам. Иначе може да правиш масаж, колкото по-често, толкова по-добре. Не се настройвай предварително, че ще ти го пукат, но задължително отиди на очен лекар. Може да ти изпише някакво мазилце и топчето само да се пукне. Успех и да пишеш после как е минало!
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот Камелия » 07 Юни 2012, 10:00

Отидох на очен лекар и с месна упойка лекарят ми го пукна изтече много гной от мястото,сега нито ми дразни нито ме боли.Докато ми го пукаше нищо не усетих. Оказа се, че се дължи на постоянната ми работа на компютър и ми препоръча изкуствени сълзи тъй като ми изсъхвала роговицата и от там идвал проблема.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот Silvi » 08 Юни 2012, 14:14

Аз постоянно използвам изкуствени сълзи, тъй като на мен работата също ми е свързана с компютър. Един ден да пропусна и не мога да се отърва от главоболието цял ден.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот southern_sun » 12 Юни 2012, 15:46

Щом става въпрос за очите не бива да се подминава проблема с лека ръка. Това запушване може да бъде от физичен, химичен, механичен или бактериален произход.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот Finger » 23 Юли 2012, 17:20

Камелия написа:От няколко дена имам топче на долния клепач на окото. Не ме боли, но расте и когато дръпна клепача си надолу виждам, че е пълно с нещо като гной. Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем и какво трябва да направя в случая. От какво е предизвикано това запушване и има ли начин да се предотврати друго евентуално запушване? Боли когато ти го пука лекар и въобще какво е усещането, тъй като сега ми драска на самото място?

Какво стана с окото, очния лекар какво установи?
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот MGB » 28 Окт 2016, 16:44

Камелия написа:Отидох на очен лекар и с месна упойка лекарят ми го пукна изтече много гной от мястото,сега нито ми дразни нито ме боли.Докато ми го пукаше нищо не усетих. Оказа се, че се дължи на постоянната ми работа на компютър и ми препоръча изкуствени сълзи тъй като ми изсъхвала роговицата и от там идвал проблема.


Не знаех, че от работа на компютър може да се получи подобно нещо! Като знам и аз колко време прекарвам на него, ужас!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 21:44

От постоянна работа на компютър не е сигурно дали може да се получи подобен проблем, но ако работата на компютъра е свързана с постоянна преумора и тежки зрителни натоварвания, а и не само пред компютъра може да се получи такъв проблем. Пак се стига до хигиена на окото и постоянни грижи за очите, които принципно не отнемат много време, но много помагат за запазване на окото и зрението.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Запушване на слъзни жлези

Мнениеот lussy » 31 Окт 2016, 10:33

Пледполагам, че като хигиена на очите имате предвид задължителните почивки, ако се стои много на компютъра. Човек се улисва и често ги пропуска, но после съжалява.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта