Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот alexandar82 » 25 Юни 2012, 11:39

Ваня_13 написа:Преди като, че ли бяхме по отговорни за здравето си и винаги у нас е имало домашна аптечка със всичко необходимо за бърза помощ. Сега дори една лепенка няма у нас, една опаковка аналгин, витамини и най-много парацетамол.

Това за мен означава, че сте здрави и не ви се налага да имате лекарства, и медицински помощни средства под ръка, което е добре ;)
Аз също не съм презапасен, но основните неща си ги имам за всеки случай. Освен тях съм си купил налакътник и накитник, защото ходя на тенис и от време на време ставите ми негодуват :) А за някои от медицинските принадлежности, които сте описали по-горе не съм и чувал дори :roll:
alexandar82
 
Мнения: 28
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:37

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот teddy » 26 Юни 2012, 11:13

Все си мислех, че имам всичко необходимо вкъщи, а вчера прибавих и Йодасепт към списъка. Малката имаше една раничка от нови сандалки, която уж заздравя и се обели, а вчера забелязах, че е започнала да бере и се е зачервила. Ходихме при педиатърката и тя ни посъветва да мажем мястото с йодасепт и да го покриваме със стерилна марля - така по 2-3 пъти на ден. Дано да се оправи и да не се налага да я цепят, че... сърцето ме боли направо :?
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот zan-zan » 11 Юли 2012, 13:46

Отделили сме си един рафт от гардероба, който е в горната част, за да не го стига нашата мома и имам какво ли не вътре. Половината неща няма и да ги знам за какво са :mrgreen: Напълнила съм една кутия за обувки, на която вече не й се затваря капака, а да не говорим, че отстрани е затрупано с всякакви лекарства и медицински принадлежности. Някои от нещата, които сте изброили ги нямаме вкъщи, но за сметка на това имам други, които пък вие не сте писали :mrgreen: Като например еластичния чорап, който носих, докато съм бременна. Купих си го, защото сестра ми има разширени вени, които за мен са просто нелечими и не исках същото да се случи с мен. Направих си консултация със специалист, който ми препоръча какъв точно чорап да си купя и кой номер. Е, изпълни си предназначението успешно и да чукна на дърво нямам проблем с вените:roll:
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот bisertaskov » 12 Юли 2012, 23:15

Винаги трябва да имаш под ръка някои медикаменти за първа помощ.Аз поддържам вкъщи:бинт,стерилни марли,риванол,цитопласт различни размери,памук,термометър.А от лекарствата:спазмалгон,аналгин,аспирин,дефламол - помага при изгаряне,йодасепт,панадол,лопедиум.Може да си ви се стори прекалено но всяко едно нещо влиза в употреба и то веднага без да тичаш посред нощите по аптеките :D :D :D :D
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот marto » 16 Авг 2013, 16:44

bisertaskov написа:Винаги трябва да имаш под ръка някои медикаменти за първа помощ.Аз поддържам вкъщи:бинт,стерилни марли,риванол,цитопласт различни размери,памук,термометър.А от лекарствата:спазмалгон,аналгин,аспирин,дефламол - помага при изгаряне,йодасепт,панадол,лопедиум.Може да си ви се стори прекалено но всяко едно нещо влиза в употреба и то веднага без да тичаш посред нощите по аптеките :D :D :D :D

И аз така, само че вместо обикновените марли, съм си взел едни стерилни компреси на Хартман, които са с различна големина и струват стотинки. Иначе от останалите хапове съм се заредил с витамин С, парацетамакс и някоя друга хранителна добавка. Избягвам по-силните лекарства, а и те ме отбягват, така че не ми се налага често да влизам в аптека :mrgreen:
marto
 
Мнения: 42
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:39

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот pravilno » 21 Яну 2016, 14:36

Леле, освен дежурните лекарства против настинка, кашлица и изгаряне май друго не може да се намери у нас. Трябва да се стегна :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот Alex_mor » 21 Яну 2016, 15:35

pravilno написа:Леле, освен дежурните лекарства против настинка, кашлица и изгаряне май друго не може да се намери у нас. Трябва да се стегна :grin:

Трябва да заредиш аптеката, защото ако стане нещо трябва да можеш да реагираш. Въпреки че съм сам у нас имам противогрипни, лепенки и какво ли още не ;)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Принадлежности за медицинска помощ вкъщи

Мнениеот irka » 25 Яну 2016, 14:50

Един приятел винаги имаше в аптечката и презерватив! :lol:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Предишна

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта