Аеробика или каланетика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот jasmin » 10 Дек 2012, 23:36

LaraCroft написа:И двата спорта са групови, което лично на мен ми действа стимулиращо. Известно време съм ходила на Каланетика и бях много доволна от резултатите. Дава ти тонус и енергия, колкото и странно да звучи след час подскачане, клякане, дупене и здраво потене :D


Само да кажа, че каланетиката не е подскачане. Мисля, че си объркала груповите занимания.
Каланетиката се играе изцяло на земя (т.е. в легнало или седнала положение). Упражненията са статически, има и доста рязтяжки.
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот miglenanapopova » 16 Май 2017, 01:10

KpucTu написа:От 4 години се каня да се запиша да тренирам, но никога не ми е оставало време покрай завършвания, кандидатствания в университети, балове и така нататък. Е, сега вече имам възможност да започна, но пред мен стои въпросът аеробика или каланетика. Идеята ми е да си стегна тялото и да разпускам напрежението. Вие какво бихте ме посъветвали? :?: :?: :?:

кросфит
miglenanapopova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Май 2017, 00:20

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот teodoran1 » 14 Ное 2017, 12:39

Здравейте, от няколко месеца тренирам аеробика и много ми харесва. Понеже съм много начинаеща и не съм подготвена, съответно започнаха и проблемите в коленете поради неподходящите обувки, с които тренирам. Имам изключително желание да продължа и да преборя тази лека пречка. Мисля си да инвестирам в подходящи обувки, но ще ми трябва съвет. Попаднах на супер цени в https://www.sportmoda.bg/damski-maraton ... usion.html маратонките са супер, но ще имам нужда от мнението ви, защото не знам дали ще бъдат подходящи?
Мотивация е това, което ви кара да започнете, навикът ви помага да продължите https://www.keranova.org/
teodoran1
 
Мнения: 35
Регистриран на: 07 Сеп 2016, 16:47

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот Lisica » 14 Ное 2017, 13:05

по-явна реклама не можа ли да направиш?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот ivelena » 04 Дек 2017, 12:06

Някой може ли да ми каже каква е разликата между тях?
ivelena
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Дек 2017, 01:04

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот nefertiti » 08 Дек 2017, 13:42

Съвсем различни неща са, как каква е разликата. Най-добре прочети инфо в нета..
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот ivelena » 22 Дек 2017, 14:46

Добре, благодаря.
ivelena
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Дек 2017, 01:04

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот nefertiti » 28 Дек 2017, 14:11

Няма лошо и да комбинираш двете неща. Хубаво е да се разнообразява, защото една и съща тренировка писва, а и тялото привиква към движенията и са по-малко ефективни.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Предишна

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта