Аеробика или каланетика?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Аеробика или каланетика?

Мнениеот KpucTu » 14 Юни 2012, 09:38

От 4 години се каня да се запиша да тренирам, но никога не ми е оставало време покрай завършвания, кандидатствания в университети, балове и така нататък. Е, сега вече имам възможност да започна, но пред мен стои въпросът аеробика или каланетика. Идеята ми е да си стегна тялото и да разпускам напрежението. Вие какво бихте ме посъветвали? :?: :?: :?:
KpucTu
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2012, 09:09

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот Ваня_13 » 22 Юни 2012, 11:56

KpucTu написа:От 4 години се каня да се запиша да тренирам, но никога не ми е оставало време покрай завършвания, кандидатствания в университети, балове и така нататък. Е, сега вече имам възможност да започна, но пред мен стои въпросът аеробика или каланетика. Идеята ми е да си стегна тялото и да разпускам напрежението. Вие какво бихте ме посъветвали? :?: :?: :?:

Каква е разликата?
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот jasmin » 30 Окт 2012, 10:56

И двете са супер скучни за мен :)
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот Снежана » 01 Ное 2012, 12:32

jasmin написа:И двете са супер скучни за мен :)

А кой спорт е най-подходящ според теб?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот fi5it » 05 Ное 2012, 19:19

Препоръчвам ви тази система от упражнения на американката Шалийн Джонсън. Лошото е, че дисковете се продават единствено в Америка, при нас не са известни. Мисля, че може да си ги поръчате он-лайн.
Изгледайте тези клипчете и решете: http://www.youtube.com/watch?v=m3WChtpce1A
http://www.youtube.com/watch?v=xJ0T-eZ_xhY
Аз играя по тази система и действа перфектно.
Успех в отслабването!
fi5it
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Ное 2012, 18:16

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот jasmin » 17 Ное 2012, 18:51

Снежана написа:
jasmin написа:И двете са супер скучни за мен :)

А кой спорт е най-подходящ според теб?


Тае-Бо, Силови тренировки, Kango Jumps, всички тренировки, където има динамика, много движение, където се лее пот и се натоварва тялото. Каланетиката е едно яко лежане на постелките. Аеробиката има движение, но.... въобще не е достатъчно
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот jasmin » 17 Ное 2012, 18:57

fi5it написа:Препоръчвам ви тази система от упражнения на американката Шалийн Джонсън. Лошото е, че дисковете се продават единствено в Америка, при нас не са известни. Мисля, че може да си ги поръчате он-лайн.
Изгледайте тези клипчете и решете: http://www.youtube.com/watch?v=m3WChtpce1A
http://www.youtube.com/watch?v=xJ0T-eZ_xhY
Аз играя по тази система и действа перфектно.
Успех в отслабването!


Дисковете изглеждат забавни. Особено тази част, че ако не отслабнеш за седем дни ще ти върнат парите. хахаха.
Отслабването е нещо много комплексно. Не се случва с няколко клека с гири в ръце, няколко коремни преси и няколко напади. То е съвкупност от начин на хранене, спорт и живот. Съветвам всеки, който не се е занимавал със спорт и има желание да свали килограми да се обърне към лица, които разбират от диети и упражнения...Има добри инструктори, с които може да постигнете перфектни резултати.
Една позната каза, че е на диета, виждам я как си хапва бейкроус и се смея..Питам я защо, тя ми казва, че бил диетичен. Нищо,че е пържен, солен хляб и на опаковката пише 800 кал. за 100 грама.
Успех със свалянето и забавлението по време на тренировка. Аз съм намерила моя начин :)
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот the princess » 20 Ное 2012, 16:59

Като цяло фигурата ми е перфектна, 165 см, 48 килограма на 34 години - кво да искаш повече, но забелязвам от известно време в коремната област май съм се отпуснала малко. Преди година две ходех на фитнес, всеки ден по 1-2 часа нито свалих, нито качих килограми, но мускулите ми личаха изпод дрехите. Сега нещо се е случило с коремчето ми. Кажете ми какви упражнения да правя само за корем!
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот jasmin » 20 Ное 2012, 18:27

the princess написа:Като цяло фигурата ми е перфектна, 165 см, 48 килограма на 34 години - кво да искаш повече, но забелязвам от известно време в коремната област май съм се отпуснала малко. Преди година две ходех на фитнес, всеки ден по 1-2 часа нито свалих, нито качих килограми, но мускулите ми личаха изпод дрехите. Сега нещо се е случило с коремчето ми. Кажете ми какви упражнения да правя само за корем!


Красивият корем зависи от начин на хранене и естествено упражнения. Ако обичаш да си хапваш мазничко и много тесто, препоръчвам да намалиш.
Упражнения има много. Кардио тренировките топят мазнини и свалят килограми, но доколкото разбирам ти нямаш нужда от това. Така, че за теб остават упражненията, да не пиеш бира и да внимаваш как се храниш.
Ето няколко упражнения, които можеш да правиш сутрин и вечер. Колкото повече, толкова повече е казал Мечо Пух.
1) Коремни преси върху топка
2) Странични коремни преси от право положение с гири
3) Повдигане на крака и таз от легнало положение
4) Упражнения с последователно повдигане на крака
5) Странични коремни преси
Има и още, но за сега това стига. Ако имаш въпроси по изпълнението на някои от упражненията, питай.
Успех на коремчето
Аватар
jasmin
 
Мнения: 54
Регистриран на: 29 Юли 2012, 09:08

Re: Аеробика или каланетика?

Мнениеот LaraCroft » 06 Дек 2012, 14:20

И двата спорта са групови, което лично на мен ми действа стимулиращо. Известно време съм ходила на Каланетика и бях много доволна от резултатите. Дава ти тонус и енергия, колкото и странно да звучи след час подскачане, клякане, дупене и здраво потене :D
LaraCroft
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Дек 2012, 20:00

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта