Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Andrey » 27 Ное 2014, 12:07

Аз едно не разбирам, след като виждате проблемите на днешната младеж и смятате, че вие родителите сте тези, които възпитавате, кой тогава е виновен - не сте ли виновни точно вие, че децата пият и пушат, или моето дете не го прави - чуждите са криви?! Никога няма да се разберат млади и стари, младите винаги ще са грешни, защото старите са забравили какви са били, а нещата са едни и същи!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот silver933 » 28 Ное 2014, 11:17

Ако майките вземете, че се успокоите малко, може и по-лесно да си гледате децата, от мен да знаете ;) :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Snejna » 23 Фев 2015, 16:43

silver933 написа:Ако майките вземете, че се успокоите малко, може и по-лесно да си гледате децата, от мен да знаете ;) :lol: :lol:

Това е истината, сега не оставяме децата си хич сами да си чукат главата! Т.е. не могат да се научат на нищо самички, защото ние на готово им даваме всичко. После се чудим защо започват да се бият или да се друсат, те са научени, че мама ще оправи всичко, независимо колко дрога изпият -ще мине за секунди и мама няма да се кара.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2015, 17:59

Според мен младите са същите като нас, разбира се, младите преди 35 години са били друго, но аз не намирам голяма разлика между сега и преди 10 години, когато аз младувах :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Kaya » 01 Юли 2015, 12:32

Да ви каажа едни дол дренки сме и ние и сегашните млади, същите проблеми имат икато нас. Може би единствения им нов проблем е, че телефоните не са достатъчно модерни като на съученика :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот exotic » 01 Юли 2015, 15:45

Работата е там, че възпитанието им е от хора израснали без такова, нали се сещате, че вече е като епидемия това разраснато, няма как да не цъкаме с език и да се възмущаваме, покъртително е!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Snejna » 01 Юли 2015, 16:12

exotic написа:Работата е там, че възпитанието им е от хора израснали без такова, нали се сещате, че вече е като епидемия това разраснато, няма как да не цъкаме с език и да се възмущаваме, покъртително е!

А проблемът най-смешния е, че тези, които хокат тийновете са тези,които в действителност е трябвало да възпитават, но са пропуснали тази част. ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Andrey » 03 Юли 2015, 10:46

silver933 написа:Ако майките вземете, че се успокоите малко, може и по-лесно да си гледате децата, от мен да знаете ;) :lol: :lol:

Много правилно, на младежите сериозен проблем са им и родителите. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот Lisica » 24 Юли 2015, 09:09

Не е шега, в момента е трудно, има наркотици и алкохол - колкото повечер от тях използваш, толкова си по-готин и по-социализиран!
А излизането и скъпите телефони също са задължителни, отделно и отгоре на всичкото идват и слабите оценки - колкото по-зле толкова по-добре! Е мислите ли, че е лесно?!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Що е то "днешната младеж" и какви са проблемите й?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Мар 2017, 12:26

не знам вие къде и как сте пораствали, но ние на по 15 години пиехме повече, отколкото пием сега. :lol: И трева пушихме и цигари и по кафетата висяхме и в час не влизахме по цял ден и какво ли не.. :) не сме били по-различни, е с тая разлика, че нас като не ни кефише някой не го пребивахме, както сега, а по-скоро го игнорирахме.
Това, което мен лично ме притеснява е изключително лесния достъп до различни наркотици, което е много кофти! Айде , да се пуши по някой джойнт, как да е,но по-сериозни неща хич не подкрепям. При нас пубертета ще ни удари скоро и не ми се мисли направо. Но е важно и всичко това зависи от родителите. Спомням си за някакъв случай, когато момичета се сбиват нещо си блабла и бащата разправя после пред камерите "Ами какво да я напрвя, тя е буйна", как така какво,ограничаваш, ограничаваш и това е.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта