Младежта на България - настояще и бъдеще.

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Фев 2016, 17:08

pavleta написа:На фона на пошлото, глупаво и незаинтересовано поколение, което описваме, смятам, че има и доста млади хора, които като поговориш с тях и видиш с какво се занимават, те изумяват и добиваш надежда, че не всичко е загубено. Не всичко е толкова зле.

И аз смятам, че е по-скоро пресилено това, че едва ли не бъдещето ни е обречено! Виждаме колко добро минало имаме и в какви калчища сме забутани, така че определено вярвам, че бъдещето ни ще е по-добро!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот S_Milenska » 22 Фев 2016, 17:14

Аз също смятам, че от сега не можем да кажам нищо за бъдещето ни, защото младежите са различни хора от възрастните, които стават. Имах доста слаби съученици, доста незаинтересовани, доста обикновено и лоши деца. Един завърши в Кембридж, друг живее във Вегас, така че определено не мога да кажа, че това е показател, когато пораснат тогава ще разберем какви са. Настоящето ни сега от възрастни на нашите годни и малко отгоре виждаме, че е трудно и ужасно дори, затова нека не отписваме младите!
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот irka » 23 Фев 2016, 11:23

Винаги трябва да има надежда, нали тя умирала последна. Даже и като гледаме помията, в която сме, пак се появява светлинка от някъде. Само да не стане като във вица за песимиста и оптимиста - Песимистът казал: Не може да стане по-зле, а оптимиста отговорил: Може, може! :mrgreen:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Pipilota » 01 Окт 2018, 12:46

Според мен младежите са си напълно нормални хора. Както измежду нас имаше по-амбициозни, интересуващи се от млади от различни проекти и реализации, имаше и други, които гледаха само да минат метър, да купонясват и да скатаят от различни неща, колкото се може повече.
И сега положението е същото, само че никой не споменава доброто и никой не го сочи, по-важното е да слагаме под общ знаменател всички, и да ги квалифицираме като лоши. Така ние самите изкарваме себе си по-добри.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Marshmellow » 27 Юни 2019, 10:28

Аз си мисля, че като във всяка друга държава, има и свестни тийнейджъри, и такива, които нямат представа какви са и къде са.
Marshmellow
 
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Юни 2019, 10:02

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Мими Петрова » 27 Авг 2019, 10:57

Българските младежи са първенци в региона на Балканите по използване на свободното време за почивка и са на последно място по използване на свободното време за самоусъвършенстване. :mad:
Мими Петрова
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:33

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта