Младежта на България - настояще и бъдеще.

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот naydenoff » 14 Юни 2012, 09:40

Според вас на къде е устремено подрастващото поколение в България? Останали ли са морални ценности във младежта? Имат ли перспектива за развитие? Правилно ли са подредени приоритетите на едно момиче или момче, което е на 18 годишна възраст?

Пиша тази тема, защото по този въпрос започва да се коментира все по-силно и по-силно във медийните среди, социалните мрежи, както и във всеки семеен дом.
Моето лично мнение е, че в днешно време се наблюдава един огромен интелектуален спад в българските ученици и студенти.
Разбира се не говоря за всички, но смея да кажа, че един доста висок процент от младите са си вирнали с главата напред към деградация. Не е нужен експерт за да се види тази картина. Оставени, като че ли, на произвола на съдбата, деца, все едно, без родители, живеят ден за ден, интересуващи се от абсолютно нищо.
Едно разхождане по улицата би било напълно достатъчно на човек да разбере, че единствените неща, които вълнуват една доста голяма част от младежите са предимно секс, алкохол, фейсбук, дискотеки, чалга и т.н.
Нормално ли е това? Нормално ли е да е стигнато до едно такова ниво, където да се хвалиш, че си се напил/а, а след това си повръщал/а в някоя тоалетна на някакво пропаднало заведение да те прави герой и да те издига в очите на приятелите ти?
Какво е вашето мнение? Има ли родители, които са имали/имат такъв проблем със своето дете?
naydenoff
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Юни 2012, 09:07

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Снежана » 14 Юни 2012, 10:05

naydenoff написа:Според вас на къде е устремено подрастващото поколение в България? Останали ли са морални ценности във младежта? Имат ли перспектива за развитие? Правилно ли са подредени приоритетите на едно момиче или момче, което е на 18 годишна възраст?

Пиша тази тема, защото по този въпрос започва да се коментира все по-силно и по-силно във медийните среди, социалните мрежи, както и във всеки семеен дом.
Моето лично мнение е, че в днешно време се наблюдава един огромен интелектуален спад в българските ученици и студенти.
Разбира се не говоря за всички, но смея да кажа, че един доста висок процент от младите са си вирнали с главата напред към деградация. Не е нужен експерт за да се види тази картина. Оставени, като че ли, на произвола на съдбата, деца, все едно, без родители, живеят ден за ден, интересуващи се от абсолютно нищо.
Едно разхождане по улицата би било напълно достатъчно на човек да разбере, че единствените неща, които вълнуват една доста голяма част от младежите са предимно секс, алкохол, фейсбук, дискотеки, чалга и т.н.
Нормално ли е това? Нормално ли е да е стигнато до едно такова ниво, където да се хвалиш, че си се напил/а, а след това си повръщал/а в някоя тоалетна на някакво пропаднало заведение да те прави герой и да те издига в очите на приятелите ти?
Какво е вашето мнение? Има ли родители, които са имали/имат такъв проблем със своето дете?

Вероятно за нас когато сме били млади, по-възрастното поколение е мислило по същия начин. Това е един омагьосан кръг, в който се въртим постоянно. Наистина по-младото поколение сега е много по-разкрепостено от нас - по-големите, но това в даден момент ще се възприема като нещо напълно нормално.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот LUSI123 » 20 Юни 2012, 00:25

Днешно време младежите нямат никакво възпитание не уважават по-възрастните , имат груб език това зависи от възпитанието. Между другото да ви кажа скоро си оправих покрива защото ми течеше и много се чудех от къде да си намеря кадърни майстори, един комшия ми препоръча една бригада, която му оправила покрива и е останал много доволен и се обадих на тези момчета дойдоха видяха покрива и на същия ден се разбрахме за цената, не ми взеха много скъпо започнаха още на същия ден да работят оправиха ми покрива и аз им обещах да ги похваля във форума ако някой има нужда от ремонт на покрива си нека им звънне.Препоръчвам ви ги ето ви тел.: 0898 833 170 Любо
LUSI123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Юни 2012, 23:46

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот tweety » 20 Юни 2012, 09:51

LUSI123 написа:Днешно време младежите нямат никакво възпитание не уважават по-възрастните , имат груб език това зависи от възпитанието. Между другото да ви кажа скоро си оправих покрива защото ми течеше и много се чудех от къде да си намеря кадърни майстори, един комшия ми препоръча една бригада, която му оправила покрива и е останал много доволен и се обадих на тези момчета дойдоха видяха покрива и на същия ден се разбрахме за цената, не ми взеха много скъпо започнаха още на същия ден да работят оправиха ми покрива и аз им обещах да ги похваля във форума ако някой има нужда от ремонт на покрива си нека им звънне.Препоръчвам ви ги ето ви тел.: 0898 833 170 Любо

Всичкото добре ама не мога да разбера защо в тази тема ; " Младежта на България..." пишеш за ремонта на покрива на къщата си? Искаш да кажеш, че въпреки, че младите като цяло са мързеливи и невъзпитани все още се срещат кадърни момчета ли?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 16:13

Е, че какво и е на младежта на България, и ние сме правили бели, и ние сме се противопоставяли на родителите си. Децата ни са прекрасни, но ние стареем, това е истината!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот tweety » 16 Авг 2012, 17:20

Не мога да не споделя на какво потресаващо нещо се натъкнах днес :
побойник.jpg
побойник.jpg (25.14 KiB) Прегледано 1511 пъти

Снощи в столицата група 15-16 годишни младежи са пребили възрастен пенсионер и след това са се похвалили за постъпката си в социални мрежи. Ето това е Младежта на България! Надявам се на снимката да се вижда ясно лицето на момчето, което един ден се надявам да лежи на мястото на възрастния човек! Жалко! Много жалко за България! Това ли възпитаваме в къщи бе хора?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Снежана » 17 Авг 2012, 13:43

След като прочетох написаното започнах да следя темата в медиите. Момчето е заловено, но тъй като е на 15 години не може да бъде повдигнато обвинение срещу него, най-тежката мярка е настаняване в трудово възпитателно училище. Причината за побоя е, че сина на пребития пенсионер заплашвал учениците. Не мога да изразя възмущението си от случилото се! Не стига, че вършат злодеяния ами се и гордеят с тях!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Anka » 20 Яну 2015, 15:12

Не забравяйте, че днешните младежи точно вие сте ги възпитавали - хората, които се възмущавате от тях, това е провалът на родителя, детето е такова, каквото бива научено да бъде. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот mix_twix » 21 Яну 2015, 17:23

Anka написа:Не забравяйте, че днешните младежи точно вие сте ги възпитавали - хората, които се възмущавате от тях, това е провалът на родителя, детето е такова, каквото бива научено да бъде. :roll:

Правилно! Децата стават такива, на каквито ги превърнем ние родителите! Аз нямам деца още но няма да обвинявам някой си за това, че детето ми е изрод...
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Младежта на България - настояще и бъдеще.

Мнениеот Kaya » 22 Яну 2015, 12:24

И аз съм на същото мнение - родителите са отговорни за това какви деца растат сега, не трябва да прехвърляме вината на децата, а ние отстрани да гледаме и да цъкаме с език, а утре ние да отгледаме някой подобен дивак. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта