Хранителни добавки - за или против!

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Хранителни добавки - за или против!

Мнениеот kykyty » 07 Авг 2012, 16:34

Здравейте. Да се включа и аз.От близо месец взимам всеки ден по 3табл. OMAX http://apteka.framar.bg/30025723/омакс-табл-10-мг-30
Имам периостит,който за съжаление май вече е хроничен. Не знам дали от таблетките или от ортопедични стелки,които нося вече по-често,но определено има подобрение..
Странното е,че забелязвам нещо се подувам и май задържам вода,направо набъбвам цялата.. на килограми не съм мръднала,но видимо съм подута. Заедно с добавките пия и калмацин(калции,магнезий,цинк).
Моля,ако някой е запознат със страничните ефекти,и възможно ли е да пълнея от тях.Просто нямам другоо обяснение.Спазвам хранителен режим,заради крака спрях спорта,но все пак имам движение. Благодаря предварително;)
kykyty

Мнениеот tweety » 10 Авг 2012, 17:05

kykyty написа:Здравейте. Да се включа и аз.От близо месец взимам всеки ден по 3табл. OMAX http://apteka.framar.bg/30025723/омакс-табл-10-мг-30
Имам периостит,който за съжаление май вече е хроничен. Не знам дали от таблетките или от ортопедични стелки,които нося вече по-често,но определено има подобрение..
Странното е,че забелязвам нещо се подувам и май задържам вода,направо набъбвам цялата.. на килограми не съм мръднала,но видимо съм подута. Заедно с добавките пия и калмацин(калции,магнезий,цинк).
Моля,ако някой е запознат със страничните ефекти,и възможно ли е да пълнея от тях.Просто нямам другоо обяснение.Спазвам хранителен режим,заради крака спрях спорта,но все пак имам движение. Благодаря предварително;)

Е като килограмите са едни и същи как реши, че си напълняла.Може наистина да задържаш вода, но надали се дължи на хранителната добавка, която пиеш.
tweety

Мнениеот Radoslav88 » 13 Фев 2013, 10:52

Определено съм ЗА хранителните добавки. В днешното забързано ежедневие е много трудно да приемаш в необходимите количества всички хранителни вещества. Те са голямо удобство като цяло.
Radoslav88

Мнениеот geriva » 19 Фев 2013, 09:42

Ползвам хранителни добавки от години. Мисля, че са доста по-добър вариант от синтетичните витамини.
Срещала съм много коментари относно качеството, занижения контрол при производство, лесната регистрация на продуктите. Поради тази причина залагам на изпитани фирми, задължително гледам състава на продукта, сертификатите, технологията по която са опаковани.
geriva

Мнениеот djudjanka » 12 Сеп 2013, 08:40

Здравейте, някой ползвал ли е СПИРУЛИНА на РАМКОФAРМ или друга фирма, доволни ли сте?
http://apteka.framar.bg/30028963/%D1%81 ... 1%80%D0%BC
Аватар
djudjanka

Мнениеот choki_moki » 04 Окт 2013, 12:47

Аз съм абсолютно ЗА хранителните добавки! Дори в момента се оглеждам какви да си купя, защото след бременността ми се появиха разширени вени. Ако някой от вас е пил, нека препоръча. Знам, че конския кестен се препоръчва за разширени вени, но дали има такава хранителна добавка :roll: Крайно време е да си обърна по-сериозно внимание, но кърмих дълго време и се притеснявах да пия каквито и да е било хапчета, нищо че са природен продукт.

За разширените вени мога да препоръчам един продукт.
http://www.silabg.com/bg/list?search_wh ... earch_btn=
Това е изцяло натурален екстракт от глог и помага много при разширени вени, също така подпомага сърдечната дейност, регулира кръвното налягане. Има доста благоприятен ефект върху цялото тяло.
Аватар
choki_moki

Мнениеот dessiblond » 07 Юни 2016, 16:05

Аз съм за. Това са витамини, аминокиселини, билки, минерали. Така можеш да набавиш на организма си много вещества, които му липсват. Безвредни са, не са като другите вещества, които са забранени като стероиди и подобни.
dessiblond

Мнениеот Dust » 14 Мар 2019, 11:18

Е, не мога да ги отрека, при положение, че има хора, които са алергични към определени храни и няма как по друг начин да си набавят определени вещества. За мен лично са излишни, защото смятам, че се храня що годе разнообразно и нямам здравословни проблеми.
Dust

Мнениеот Ая123 » 26 Мар 2019, 15:25

Като знам как се храня, нямам нищо против. Просто има групи храни, които недолюбвам и няма друг начин да си доставя нужните вещества, освен с добавки.
Ая123

Мнениеот gerrito » 27 Мар 2019, 09:32

Хранителните добавки понякога са наистина единствения начин да си набавиш някои необходими вещества, особено при силни алергии към определени групи храни. Аз за щастие нямам подобни алергии, но тренирам активно и често вземам аминокиселини на Optimum Nutrition от тук - има голям избор на хранителни добавки https://sportensklad.bg/hranitelni-dobavki . Иначе съм твърдо против всякакви "добавки" за отслабване, уж на растителна основа от магическа Худия в пустинята Калахари и първо че нямат никакъв ефект, но и могат да бъдат много опасни. Предполагам всички се сещат за кой точно продукт говоря.
gerrito

Предишна

Назад към Хранителни добавки и биопродукти